سخنگوی نظامی الکاظمی: به سرنخ های مهمی درباره عوامل شلیک موشک ها در بغداد رسیده ایم

به گزارش سرگرمی های محبوب، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق امروز، یکشنبه گفت: درباره عوامل شلیک موشک ها به سمت منطقه الخضرا در بغداد به سرنخ های مهمی دست یافته ایم.

سخنگوی نظامی الکاظمی: به سرنخ های مهمی درباره عوامل شلیک موشک ها در بغداد رسیده ایم

به گزارش سرگرمی های محبوب، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، سرلشکر یحیی رسول، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در کنفرانسی خبری اظهار کرد: تلاش اطلاعاتی در جریان است و از این رو طبق طرح اطلاعاتی دقیق حرکت می کنیم و از طریق آن به سرنخ های مهمی درباره شلیک موشک ها رسیده ایم.

او اضافه کرد: کمیته های تحقیقاتی به دستور مصطفی الکاظمی، فرمانده کل نیروهای مسلح تشکیل شدند که هدف از آنها دستیابی به شلیک کنندگان موشک ها به سمت منطقه الخضرا و شهروندان است.

سرلشکر رسول به هیچ اطلاعاتی درباره طرف های پشت پرده عملیات شلیک موشک ها که بعضا در بغداد صورت می گیرد، اشاره نکرد، آخرین حمله موشکی هفته گذشته در غرب بغداد به کشته شدن پنج شهروند منجر شد.

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق در گفت وگویی با خبرگزاری رسمی عراق (واع) گفت: عملیات اعمال قانون و اعمال اقتدار حکومت و کنترل سلاح بی ضابطه ادامه دارد و تا زمان خاتمه درگیری های عشائری و با هماهنگی عشائر عراقی اصیل متوقف نخواهد شد.

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق شرح داد که اکنون زمان تامین امنیت مراسم اربعین امام حسین (ع) است و بخش های مختلف نیروهای امنیتی باید امنیت مسیرهای پیاده روی زائران را تامین کنند.

وی با اشاره به انجام عملیات امنیتی پیشگیرانه علیه داعش و عناصر باقی مانده آن در عراق به مناطق مورد مناقشه اشاره کرد و آن را برخی از مناطق خالی از هرگونه نیروی امنیتی و حد فاصل مناطق تحت کنترل نیروهای امنیتی اقلیم کردستان و نیروهای دولت فدرال دانست.

رسول شرح داد که در این مناطق عناصر گروه تروریستی داعش حضور دارند و این مناطق نیاز به عملیات ویژه و پیشگیرانه برای از بین بردن این عناص دارند.

براساس گزارش میدل ایست نیوز، وی بیان نمود که کمیته های مشترک بین دولت فدرال و وزارت امور پیشمرگ در اقلیم کردستان با هماهنگی یکدیگر سعی در کمرنگ کردن همه این سختی ها در مناطق مورد مناقشه دارند.

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه باید حملات هوایی و عملیات ویژه در این مناطق انجام شوند احتمال داد که عملیات امنیتی مشترکی در آینده بین نیروهای دولت فدرال و پیشمرگ برای بازرسی این مناطق و عدم اجازه به عناصر داعش برای حضور در این مناطق انجام شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سخنگوی نظامی الکاظمی: به سرنخ های مهمی درباره عوامل شلیک موشک ها در بغداد رسیده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی نظامی الکاظمی: به سرنخ های مهمی درباره عوامل شلیک موشک ها در بغداد رسیده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید