معرفی قشنگ ترین دره های ایران

به گزارش سرگرمی های محبوب، دره های ایران از مجذوب نماینده ترین جاذبه های طبیعی این سرزمین هستند. ایران کشور قشنگی هاست؛ جاذبه های تاریخی و فرهنگی متنوع، طبیعت زیبا با کوه های شگفت انگیز، رودخانه ها و تنگه های بی نظیر، کویر و صحراهای سحرآمیز، دشت و جنگل های سرسبز، ایران را به کشوری مجذوب نماینده برای سفرکردن تبدیل می نمایند. در استان های مختلف دره های زیبایی وجود دارند که برخی هایشان شناخته شده و برخی هایشان کمتر دیده شده اند. در اینجا 5 دره زیبای ایران را معرفی می کنیم.

معرفی قشنگ ترین دره های ایران

دره کول خرسان

این دره زیبا و بی نظیر در خوزستان قرار گرفته است. اگر از گرمای تابستان خسته شده باشید و دلتان بخواهد در این فصل دمای کمتر از 20درجه را تجربه کنید، کافی است به درون این دره سفر کنید. کول در زبان محلی به معنای دره است و اینکه می گوییم دره کول خرسان به نوعی هجو به شمار میرود. اگر به این دره سفر کردید خودتان را برای ترکیبی از زیبایی و ابهت طبیعت آماده کنید، چون طی راستاتان در دره به جاهایی می رسید که بلندی دیواره های شما را تحت تاثیر قرار می دهد. و فاصله دیواره ها انقدر کم می گردد که فقط یک نفر می تواند از درونش عبور کند. راستا دره زیبا و پر از آبشار و آبچکان و برگ های پرسیاوشون است.

آدرس دره کول خورسون: خوزستان، دزفول، کیلومتر 28 جاده شهیون، سمت چپ جاده، مجاور روستای بیشه بزان

دره راگه

در دل دشت رفسنجان دره ای وجود دارد که طی سال ها در اثر فرسایش آبی به وجود آمده و عمقی 70 متری دارد. تا چند سال پیش این دره کاملا ناشناخته بود. اما امروز این دره یکی از سه ژئوپارک ایران است و گردشگران کم و بیش به آن سفر می نمایند. راستا دره حدود 20 کیلومتر است. و طی پیاده روی در این راستا شکاف ها و سوراخ هایی را در دیواره دره می بینید که بعضی از آن ها به دست انسان و بعضی هایشان به طور طبیعی ایجاد شده اند. بعلاوه مخروط های بلند و کله قندی که در حاشیه دره راگه دیده می گردد و طول بعضی از آن ها به 100 متر می رسد از شگفتی های این دره زیبا هستند.

آدرس دره راگه: کرمان، رفسنجان، 20 کیلومتری رفسنجان

دره عشق

دره عشق یکی از زیباترین دره های ایران است که در استان چهار محال و بختیاری قرار گرفته است و کارون، بلندترین رود ایران، در میانش جریان دارد. راستا دسترسی به این دره زیبا چندان هموار نیست. و برای رفتن به دره عشق باید از جاده شهرکرد به سمت ایذه حرکت کنید و از جاده پر پیچ و خم اما زیبایی بگذرید. اگر اهل تفریحات هیجان انگیز باشید می توانید رفتیگ را در رودخانه خروشان کارون تجربه کنید. درباره نام این دره هم محلی ها داستان عاشقانه ای تعریف می نمایند. در زمان های گذشته دو عاشق در دوطرف این دره زندگی می کردند. هیچ پل و راه ارتباطی دو طرف دره وجود نداشته و دو عاشق برای رسیدن به هم خودشان را به درون دره و توی رودخانه پرتاب می نمایند، اما جانشان را از دست می دهند و همین باعث می گردد نام عشق روی این دره بماند.

آدرس دره عشق: منطقه مشایخ (شهرستان اردل)، فاصله 110 کیلومتری شهرکرد

دره درویشان

در 3 کیلومتری روستای درویشان مازندران دره زیبایی وجود دارد که رودخانه ای از میانش می گذرد. این دره یکی از دره های ایران است که بیشتر به آبشارش معروف است. آبشار درویشان یکی از پرآب ترین آبشارهایی است که در این منطقه وجود دارد و در پایینش حوضچه عمیقی ایجاد شده است. اگر به مازندران سفر کردید به این دره بکر و زیبا سر بزنید و از طبیعت اطرافش لذت ببرید.

آدرس دره درویشان: مازندران، نکا، روستای درویشان

دره داماش سیاهو

یکی از بکرترین و زیباترین دره های ایران دره داماش سیاهو در بندرعباس است. بین این دره رودخانه جاماش جریان دارد که کوه های هماگ سرچشمه می گیرد. بهار و پاییز و زمستان فصل های مناسبی برای سفر به این دره هستند. اگر اهل طبیعت گردی هستید رفتن به این دره زیبا را از دست ندهید. چون به جز این دره زیبا و رودخانه ای که از میانش جاری است، پوشش گیاهی منطقه ها اطراف چشم انداز های شگفت انگیزی می سازند.

آدرس دره داماش: هرمزگان، بندرعباس، روستای سیخوران

منطقه ها پرگل ایران کجاست؟

منبع: اسنپ تریپ

به "معرفی قشنگ ترین دره های ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی قشنگ ترین دره های ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید