ممنوعیت فعالیت بدنسازی زنان در کل کشور

به گزارش سرگرمی های محبوب، تهران (پانا)- طبق اخبار رسیده، تا اطلاع ثانوی همه فعالیت های زنان در رشته های زیر مجموعه فدراسیون بدنسازی برای مسابقات و اردوهای تدارکاتی در کل کشور ممنوع شده است. این ممنوعیت شامل باشگاه های ورزشی نمی گردد.

ممنوعیت فعالیت بدنسازی زنان در کل کشور

به گزارش خبرآنلاین، تا اطلاع ثانوی همه فعالیت های زنان در رشته های زیر مجموعه فدراسیون بدنسازی برای مسابقات و اردوهای تدارکاتی در کل کشور ممنوع شده است. این ممنوعیت شامل باشگاه های ورزشی نمی شود.

ساعتی پیش، خبرگزاری ایسنا خبری منتشر کرد مبنی بر اینکه مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، فعالیت زنان در رشته های زیر مجموعه فدراسیون بدنسازی را ممنوع خاطرنشان کرد. در بخشی از نامه مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان به رییس هیات بدنسازی این استان آمده است: نظر به اینکه مجوز کتبی در مورد فعالیت بانوان فدراسیون پرورش اندام در رشته های تحت پوشش صادر نگردیده است، لذا هر گونه فعالیت بانوان از قبیل برگزاری مسابقات، اردوهای تدارکاتی و مجوز برگزاری دوره های مربیگری و داوری تا اطلاع ثانوی غیرقانونی است.

طبق خبری که به خبرآنلاین رسیده، تا اطلاع ثانوی همه فعالیت های زنان در رشته های زیر مجموعه فدراسیون بدنسازی در کل کشور ممنوع شده است.

یک مقام مسئول در فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: ما در حال ارسال مجوزها به وزارت ورزش هستیم و انشالله با رایزنی هایی که درحال انجام است، در دو سه روز آینده نامه ای که در این باره نوشته شده، کان لم یکن خواهد شد.

البته چیزی که در اطلاع رسانی اولیه این خبر مورد غفلت نهاده شد این است که این ممنوعیت شامل فعالیت زنان در باشگاه ها نیست و به مسابقات و اردوهای تدارکاتی برمی شود که هنوز دلیلش تعیین نیست.

این تصمیم در حالی به فدراسیون بدنسازی و ادارات کل ورزش در استان ها ابلاغ شده که پیش از این فعالیت رشته هایی همانند مچ اندازی، پاورلیفتینگ و فیتنس چلنج در بخش زنان انجام می شد و حتی مسابقات این رشته ها در سطح کشور چند باری برگزار شده است.

نگرانی اصلی اما آنجایی است که فدراسیون بدنسازی در ماه های آینده دو میزبانی بین المللی در بخش زنان اخذ نموده که با این تصمیم تازه تعیین نیست تکلیف آنها چه می شود. در اسفندماه ایران میزبان مسابقات فیتنس چلنج قهرمانی آسیا در دو بخش مردان و زنان است و در فروردین ماه 1400 نیز ایران میزبان مسابقات مچ اندازی قهرمانی آسیا در دو بخش مردان و زنان خواهد بود.

در صورتی که در تصمیم وزارت ورزش تغییری به وجود نیاید و مسابقات این رشته در داخل کشور هم برگزار نشود، تعیین نیست فدراسیون بدنسازی چگونه می خواهد میزبانی مسابقات بین المللی را در بخش زنان در ایران داشته باشد؟

اگر هم در فاصله کوتاه به جای مانده تا برگزاری این رقابت ها، ایران از میزبانی انصراف دهد، قطعا تبعات جدی ای برای فدراسیون بدنسازی به همراه خواهد داشت. اما سوال اینجاست اگر مجوز کتبی برای فعالیت های بانوان در فدراسیون بدنسازی وجود نداشته، چگونه شورای برون مرزی مجوز اعزام تیم ملی مچ اندازی بانوان به مسابقات آسیایی 2021 قزاقستان را صادر نموده؛ رقابت هایی که اتفاقا با درخشش این تیم همراه بود و در نهایت با کسب عنوان سومی برای ایران به سرانجام رسید.

هم زمان با انتشار این اخبار نامه ای با امضای معاون توسعه ورزش زنان وزرات خانه ورزش و جوانان خطاب به مدیران کل محترم استان ها نیز در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود که نشان می دهد همه مسابقات و اردوهای تدارکاتی در حوزه بدن سازی ممنوع است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ممنوعیت فعالیت بدنسازی زنان در کل کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت فعالیت بدنسازی زنان در کل کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید