چگونه فایل های قرار گرفته در سطل زباله ویندوز را بازیابی کنیم؟

به گزارش سرگرمی های محبوب، اگرچه معمولا فایل های غیر ضروری را راهی سطل زباله ویندوز می کنیم، ولی بدون شک گاهی اوقات برخی فایل ها به طور اشتباهی حذف می شوند. بیشتر کاربران چنین تجربه ای را دارند ولی خوشبختانه فرایند بازیابی فایل های قرار گرفته در سطل زباله ویندوز بسیار ساده و راحت است.

چگونه فایل های قرار گرفته در سطل زباله ویندوز را بازیابی کنیم؟

باید خاطرنشان کنیم اگر بخواهید فایل ها و پوشه های بسیار حجیم را راهی سطل زباله کنید، معمولا پیامی با این مضمون به نمایش درمی آید که فایل موردنظر برای سطل زباله بسیار بزرگ است و بهتر است آن را به طور کامل پاک کنید. اگر چنین اشتباهی را مرتکب شده اید، باید از روش های پیشرفته تر و پیچیده برای بازیابی فایل های پاک شده استفاده کنید. البته باید خاطرنشان کنیم به راحتی می توانید ظرفیت سطل زباله ویندوز را تغییر دهید.

بازیابی فایل های قرار گرفته در سطل زباله ویندوز

معمولا در دسکتاپ آیکون سطل زباله دیده می شود و اگر هم چنین آیکونی وجود ندارد، با مراجعه به تنظیمات مربوط به دسکتاپ می توانید گزینه مربوط به نمایش آن را فعال کنید. اگر انجام این کار را بلد نیستید به انتهای این مقاله مراجعه کنید.

با دوبار کلیک بر روی این آیکون راهی سطل زباله ویندوز می شوید و فایل های حذف شده را مشاهده خواهید کرد.

اگر تعداد فایل های حذف شده بسیار زیاد باشد، پیدا کردن پوشه یا فایلی که اشتباهی پاک کرده اید احتمالا سخت خواهد بود. به همین علت بهتر است در این محیط راست کلیک کنید و سپس در بخش Sort By گزینه Date Deleted را انتخاب کنید تا جدیدترین فایل های حذف شده در بالای فهرست قرار بگیرند.

بعد از پیدا کردن فایل یا پوشه موردنظر، بر روی آن راست کلیک کنید و سپس بر روی گزینه Restore کلیک کنید.

اگر ناخواسته بیش از یک فایل یا پوشه حذف کرده اید، برای افزایش سرعت انتخاب آن ها چند راهکار وجود دارد. راحت ترین راه نگه داشتن کلید Ctrl کیبورد و انتخاب فایل ها و پوشه های موردنظر است. سپس بعد از انتخاب باید راست کلیک کنید و بر روی گزینه Restore کلیک کنید.

اگر فایل ها و پوشه ها پشت سر هم هستند، همانطور که در تصویر زیر می توانید ببینید می توانید ابتدا فایل c را انتخاب کنید و سپس کلید Shift را نگه دارید. با این کار وقتی فایل j را انتخاب می کنید، تمام فایل های بین این دو هم انتخاب می شوند.

ظاهر کردن آیکون سطل زباله در دسکتاپ

اگر در دسکتاپ ویندوز نمی توانید آیکون سطل زباله را ببینید، به راحتی می توانید آن را ظاهر کنید. اگر در دسکتاپ هیچکدام از آیکون های اصلی دیده نمی شوند، باید در این محیط راست کلیک کنید و سپس در بخش View بر روی گزینه Show Desktop Icons کلیک کنید.

از طرف دیگر ممکن است آیکون مربوط به سطل زباله به طور کامل غیرفعال شده باشد. در این صورت در منوی استارت عبارت Themes and related settings را تایپ کنید و سپس به بخش Desktop Icon Settings سر بزنید. در این قسمت به راحتی قادر به فعال کردن گزینه مربوط به سطل زباله هستید.

روی هم رفته اگر فایل یا پوشه ای را اشتباهی راهی سطل زباله ویندوز کرده اید، بهتر است سریع دست به کار شوید. زیرا با توجه به تنظیمات ویندوز، ممکن است فایل های موردنظر برای همیشه پاک شوند. همین موضوع برای فایل هایی که به طور کامل حذف می شوند نیز صدق می کند. اگرچه برای بازیابی آن ها باید از روش های پیچیده تری استفاده کنید، اما هرچه زودتر دست به کار شوید شانس موفقیت هم بیشتر می شود. .

منبع: How To Geek

منبع: دیجیکالا مگ

به "چگونه فایل های قرار گرفته در سطل زباله ویندوز را بازیابی کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه فایل های قرار گرفته در سطل زباله ویندوز را بازیابی کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید