10 ترفند برای آقایانی که می خواهند لاغرتر به نظر برسند

به گزارش سرگرمی های محبوب، لباس هایی که انتخاب می کنید تاثیر زیادی روی ظاهر نهایی شما دارند. طرح و مدل لباس ها می تواند شما را چاق تر یا لاغرتر نشان دهد. اگر دوست دارید لاغرتر به نظر برسید، باید اصولی را در انتخاب و پوشیدن لباس در نظر بگیرید. در ادامه با دیجی استایل همراه باشید تا با چند نکته و ترفند برای لاغرتر به نظر رسیدن در استایل مردانه آشنا شوید.

10 ترفند برای آقایانی که می خواهند لاغرتر به نظر برسند

نقش استایل در چاقی و لاغری اندام

اگر دوست دارید در کمترین زمان ممکن، اندام شما لاغرتر به نظر برسد، برترین راه، انتخاب صحیح لباس است. طرح و رنگ پارچه ها، مدل برش و دوخت لباس ها و حتی ترکیب رنگ استایل شما مستقیما می تواند روی ظاهرتان تاثیر بگذارد و شما را لاغرتر یا چاق تر از آن چیزی که هستید نشان دهد.

10 ترفند برای لاغرتر به نظر رسیدن در استایل مردانه

با در نظر گرفتن نکته های زیر می توانید استایلی داشته باشید که شما را لاغرتر نشان دهد یا چاق تر دیده نشوید.

1. انتخاب رنگ مشکی

پوشیدن رنگ مشکی شما را لاغرتر نشان می دهد. احتمالا این جمله را قبلا هم بارها شنیده اید چون حقیقت دارد. استایلی که بیشتر آن از رنگ تیره به خصوص مشکی تشکیل شده باشد، می تواند چربی های بدن را پنهان کند. اما چرا رنگ تیره این ویژگی را دارد؟

وقتی رنگ تیره می پوشید، سایه هایی که به علت حجم بیشتر بدن روی لباس می افتد، محو می گردد. وقتی لباس شما هیچ رنگی نداشته باشد، هیچ کنتراست و تضادی هم روی آن دیده نمی گردد. اندام شما یکدست تر و لاغرتر دیده می گردد. فقط دقت کنید که برای استفاده از این ترفند باید تماما تیره بپوشید. حتی رنگ های مشکی رنگ پریده و رنگ هایی مثل طوسی تیره و خاکستری هم نمی توانند برای این منظور مناسب باشند. به خصوص برای شلوار باید سعی کنید که تیره ترین رنگ را انتخاب کنید.

2. طرح های عمودی

یکی از ترفندهای رایج برای لاغرتر نشان دادن اندام، استفاده از طرح ها و خط های عمودی است. البته این نکته به این معنی نیست که حتما باید لباس راه راه عمودی بپوشید. منظور هر چیز عمودی است که بدن را باریک تر نشان می دهد. مثلا لباس های زیپ دار یا جیب هایی که به شکل مستطیل عمودی روی لباس دوخته می شوند می توانند شما را لاغرتر نشان دهند. در واقع این طرح ها و خطوط عمودی، بدن را کشیده تر نشان می دهند. در مقابل، طرح ها و خط های افقی باعث می شوند که اندام افراد، پهن تر دیده گردد.

لباس هایی که طرح ها یا برش های افقی دارند شما را چاق تر نشان می دهند. این لباس ها غیر از نشان دادن پهنای اندام، باعث کوتاه تر دیده شدن قد هم می شوند. این مورد هم فقط مربوط به طرح پارچه نیست. مثلا پلوشرتی را تصور کنید که از بالای سینه، برش افقی دارد و بالای آن، رنگ دیگر است. این پلوشرت می تواند اندام شما را عریض تر نشان دهد.

3. لاغر شدن با اصلاح صورت

پوشیدن لباس مناسب، تنها سلاح شما برای جنگیدن با چربی های اضافه نیست. یکی دیگر از ترفندهای لاغر نشان دادن اندام برای مردان، نحوه اصلاح صورت است.

با استفاده از ریش تراش و زاویه دادن به خط مو و ریش، می توانید خط فکی روی صورت ایجاد کنید که هرگز فکر نمی کردید اصلا وجود داشته باشد. برای لاغر کردن صورت خود، ریش اطراف چانه را بلندتر بگذارید و موهای اطراف استخوان گونه را کوتاه کنید و موهای نزدیک به گوش را بازهم کوتاه تر کنید.

اگر خودتان نمی توانید این کار را در خانه انجام دهید، بهتر است کار را به یک متخصص آرایشگری مردانه بسپارید. بعد از یکی دو بار، می توانید خودتان هم این کار را انجام دهید.

4. پوشیدن لباس های یقه هفت

لبا س هایی که یقه هفتی دارند چند مزیت دارند که باعث می شوند بتوانید با خیال راحت آن ها را برای خرید و پوشیدن انتخاب کنید. یکی اینکه این مدل یقه یک انتخاب کلاسیک و همواره مد است. دوم اینکه همه جا در موقعیت های مختلف رسمی و غیررسمی می توانید از آن بهره ببرید. از همه مهم تر، پوشیدن لباس های یقه هفت باعث می گردد که لاغرتر به نظر برسید.

پوشیدن لباس هایی با یقه گرد، گردی صورت را بیشتر نشان می دهد و گردی آن را تشدید می نماید و حتی باعث می گردد که اندام شما هم گردتر به نظر برسد. اما یقه هفتی شکل با خط های مورب، صورت را کشیده تر نشان می دهد. علاوه بر کشیده نشان دادن صورت، بالاتنه را هم کشیده تر نشان می دهد.

اما لزوما هر لباس یقه هفتی نمی تواند این تاثیر را داشته باشد. لباسی که به تنتان بچسبد، برجستگی ها و چربی های شکم و پهلو را بیشتر نشان می دهد. در ضمن هرگز این لباس ها را نباید داخل شلوار بزنید. این کار هم باعث می گردد که قسمت شکم و پهلو، بیشتر دیده گردد. همواره لباسی تهیه کنید که فضای کافی برای حرکت کردن بدن شما داشته باشد و به تنتان نچسبد.

این نکته که در خصوص یقه های هفتی اشاره کردیم فقط برای ژاکت ها و بلوزها نیست. در خصوص تیشرت هم صادق است. در ضمن اگر عادت به استفاده از پولوشرت دارید، اگر دکمه های بالای آن را باز بگذارید درست مثل یک لباس یقه هفت عمل می نماید.

5. نپوشیدن لباس های طرح دار

اگر اضافه وزن دارید و دوست دارید لاغرتر به نظر برسید، باید قید لباس های طرح دار را بزنید. لباس های طرح دار یعنی لباس هایی که طرح های بزرگ و چاپی، طرح های ریز و تکرارشونده و… دارند. این الگوها و طرح ها به حجم بدن اضافه می نمایند و از دور، بدن شما بزرگ تر و حجیم تر به نظر می رسد.

به جای پارچه ها و لباس های طرح دار، از لباس های تک رنگ با رنگ های خنثی بهره ببرید مثلا رنگ های مشکی، خاکستری، خاکی و سرمه ای.

اگر لباس های طرح دار را دوست دارید، بهتر است که طرح های ریز را انتخاب کنید. لباس هایی که طرح های بزرگ دارند، باعث چاق تر دیده شدن اندام می شوند. اما طرح های ریزتر به خصوص اگر منظم و عمودی باشند، کمتر اضافه وزن را نشان می دهند.

6. شناخت بدن و لباس های مناسب

احتمالا دیده اید که برخی افراد با وجودی که اندامی متناسب و لاغر دارند گاهی در برخی از لباس ها چاق تر به نظر می رسند. چرا برخی لباس ها باعث می شوند که چاق تر به نظر برسیم؟

این سوالی است که خودتان باید با تجربه، جواب آن را پیدا کنید. گاهی برخی از مدل های لباس متناسب با شکل اندام شما نیست. به مرور زمان و با امتحان کردن لباس های مختلف، کم کم متوجه می شوید که کدام لباس ها برای شما مناسب است و کدام لباس ها شما را چاق تر نشان می دهد.

درمجموع بهتر است که شکل اندام خود را بشناسید و متناسب با آن، لباس را انتخاب کنید.

7. انتخاب سایز مناسب

کسانی که اضافه وزن دارند معمولا تمایل دارند که لباس های بزرگ و گشادتر از سایز خودشان بخرند تا بخش هایی از اندام خود را پنهان نمایند. اما این کار برعکس عمل می نماید. وقتی لباس هایی بسیار گشادتر از سایز خود می پوشید، شکل اندام شما به کلی بین پارچه و لباس گم می گردد و خط کمر شما ناپدید می گردد. درواقع با پوشیدن لباس های گشاد، تناسب قد و عرض بدن به هم می خورد و به جای اینکه اضافه وزنتان را پنهان کنید، چاق تر هم به نظر می رسید.

همواره لباسی با سایز مناسب خودتان خریداری کنید. البته لباس تنگ و چسبان هم برای کسانی که اضافه وزن دارند مناسب نیست. اگر نمی توانید لباسی متناسب با سایز خود پیدا کنید، برترین کار این است که نزدیک ترین سایز را خریداری کنید و بعد با یاری خیاط، آن را تغییر دهید تا دقیقا مقدار اندام شما گردد.

8. باز گذاشتن ژاکت و سوییشرت

ژاکت ها و سوییشرت هایی که زیپ یا دکمه دارند را با بدون بستن زیپ و دکمه بپوشید. وقتی زیپ و دکمه آن را می بندید، بیشتر به بدن شما می چسبد و بدن را حجیم تر نشان می دهد. ولی وقتی آن را باز می گذارید، از بدن فاصله می گیرد. در ضمن با ایجاد خط های عمودی روی بدن، باعث می گردد که اندام شما کشیده تر به نظر برسد.

برای اینکه برترین نتیجه را بگیرید، می توانید زیر سوییشرت و ژاکت، لباس هایی تیره و ساده بپوشید.

9. استفاده از کلاه

وقتی اضافه وزن دارید باید سعی کنید جوری لباس بپوشید که شما را کشیده تر نشان دهد. اضافه کردن یک اکسسوری روی سر، باعث می گردد که بلندتر به نظر برسید و اضافه وزن شما کمتر دیده گردد. استفاده از کلاه به خصوص کلاه هایی که باعث جلب توجه گردد، اضافه وزن شما را کمتر نشان می دهد.

کلاه های بزرگ تر و کلاه های نقاب دار برای این منظور انتخاب خوبی هستند.

10. استفاده از ساسپندر

اگر برای شلوارتان به کمربند احتیاج دارید، می توانید کمربند را با ساسپندر جایگزین کنید. بستن کمربند به خصوص اگر پهن باشد، خطوط افقی به لباس شما اضافه می نماید که باعث پهن تر به نظر رسیدن اندام می گردد. همان طور که در نکته های بالاتر عنوان کردیم، باید در پی ایجاد طرح ها و خطوط عمودی روی لباس خود باشید. به همین علت به جای کمربند می توانید از ساسپندر بهره ببرید. ساسپندر بخشی از میان تنه را در قابی باریک قرار می دهد که باعث می گردد لاغرتر به نظر برسید.

شاید برخی از افراد استفاده از ساسپندر را دوست نداشته باشند و فکر نمایند مجذوب کننده و مردانه نیست. ساسپندر فقط مخصوص بچه ها نیست و را اگر با لباس مناسب بپوشید، می تواند بسیار مجذوب کننده و شیک باشد.

جمع بندی

اگر اضافه وزن دارید و دوست دارید با پوشیدن لباس مناسب، لاغرتر به نظر برسید باید چند قانون کلی را در نظر بگیرید. سعی کنید در پوشش شما، خط ها و طرح های افقی دیده نگردد. با انتخاب نوع لباس مثلا یقه هفت و باز گذاشتن دکمه ها، سعی کنید خط های عمودی روی بدن ایجاد کنید. هر چقدر ساده تر و تیره تر بپوشید، لاغر به نظر می رسید و پارچه هایی با طرح های درشت و رنگ های روشن، اضافه وزن شما را بیشتر نشان می دهد.

منبع: Fashionbeans

منبع: دیجیکالا مگ

به "10 ترفند برای آقایانی که می خواهند لاغرتر به نظر برسند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 ترفند برای آقایانی که می خواهند لاغرتر به نظر برسند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید