تاکید بر برخورد جدی با ساخت وسازهای غیرمجاز در ایلام

به گزارش سرگرمی های محبوب، عبدالمالک شنبه زاده، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام در نشست مشترک با مظاهر عادل نیا، ریس دادگستری شهرستان دره شهر گفت: در راستا برخورد جدی با ساخت وسازها و حفاری های غیرمجاز برای حفاظت و پاسداری از آثار میراث فرهنگی در چارچوب قوانین موجود همکاری ویژه دادگستری شهرستان دره شهر را خواستاریم.

تاکید بر برخورد جدی با ساخت وسازهای غیرمجاز در ایلام

او اضافه نمود: اهمیت آثار فرهنگی برای همه محرز است، زیرا یکی از نشانه های هویت هر ملت است. میراث تمدن هر دیار، در حکم دریچه هایی است که به سوی روحیات و خلق خوی و آداب و رسوم ساکنین آن دیار باز می گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام توضیح داد: شناختن و شناساندن آثار تمدن چهرهای تابناک هر نقطه به حکم وظیفه بر همگان واجب است، برای همین است که تمام ملت ها قوانین و مقررات خاصی دارند حتی در زمینه های بین المللی، زیرا مجازات سنگینی برای کسانی است که آثار میراث فرهنگی را تخریب نمایند.

در این نشست رئیس دادگستری شهرستان دره شهر اظهار کرد: در پاسداری از مواریث فرهنگی خلا قانونی وجود ندارد، در این زمینه کاملا قانونی و به صورت شفاف عمل می کنیم.

عادل نیا توضیح داد: در بسیاری موارد نیز به استناد قانون، مجازات های سنگین برای مجرمین علیه میراث فرهنگی اعمال شده است، که خوشبختانه با اعمال این مجازات ها اکنون شاهد تخریب کمتر آثار تاریخی نسبت به سالیان گذشته هستیم.

ایلنا نوشت، او ادامه داد: این نهاد در برخورد با متخلفان و مجرمان علیه میراث فرهنگی شهرستان آماده همکاری با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.

منبع: گردشبان

به "تاکید بر برخورد جدی با ساخت وسازهای غیرمجاز در ایلام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید بر برخورد جدی با ساخت وسازهای غیرمجاز در ایلام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید