میدان اسپانیا، عظیم ترین میدان بارسلون، عکس

به گزارش سرگرمی های محبوب، میدان اسپانیا برای نمایشگاه بین المللی سال 1929 ساخته شده و جزو اصلی ترین نقاط دیدنی بارسلون به حساب می آید. این میدان با خطوط متروی متعدد، قطار و خطوط اتوبوس رانی به خوبی به بخش های دیگر شهر متصل شده است. میدان اسپانیا عظیم ترین میدان بارسلون و دومین میدان عظیم اسپانیا بعد از میدانی به همین نام در مادرید به شمار می رود. پروژه ساخت این میدان توسط یوسپ آمارگوس (Josep Amargós) در سال 1915 شروع شد.

میدان اسپانیا، عظیم ترین میدان بارسلون، عکس

البته بعد از وی معماران مسئول تکمیل نقشه ها به دلایل سیاسی تغییر کردند، ولی در نهایت در سال 1926 پروژه این میدان توسط آنتونی داردر ای مارسا (Antoni Darder i Marsa) به انتها رسید. نام این میدان برای تأکید بر اسپانیا به جای کاتالونیا انتخاب شد. برای اقامت شرکت نمایندگان نمایشگاه، هتل های متعددی در اطراف میدان در نظر گرفتند که البته جز یک ساختمان بقیه همه تخریب شدند. این ساختمان امروزه یک مدرسه عمومی و مرکز آموزش شهر است.

درباره میدان اسپانیا در بارسلونا

میدان اسپانیا یک پلازای زیبا و جذاب در مرکز شهر بارسلون است؛ جایی که بسیاری از خیابان های اصلی مانند گران ویا (Gran Via) و پارالل (Paral.lel) با هم تلاقی می نمایند. میدان گاو بازی قدیمی بارسلون نیز در اینجا قرار گرفته است، اما امروزه به عنوان مرکز تجاری شهر از آن استفاده می گردد. یکی از اصلی ترین دلایل بازدید از میدان اسپانیا وجود موزه ملی هنر پالائوی کاتالونیا (MNAC) در این قسمت خواهد بود که هنر کاتالونیایی را به نمایش گذاشته و به طرز باشکوهی در یک سمت مونجوئیک قد برافراشته است. بازدید از این موزه خیره نماینده بوده و هیچ زمانی بهتر از تاریکی شب به همراه نورپردازی و آب نمای جادویی برای تماشای آن نیست.

فواره جادویی مونجوئیک

فواره جادویی یک نمایش رایگان از موسیقی و نور است که به هیچ عنوان نباید آن را از دست داد. این نمایش فوق العاده شبانه از آب، نور و موسیقی مونجوئیک را جان بخشیده و صدها نفر از آن لذت می برند. مطمئن باشید تماشای این آب نمای جادویی جزو برترین نقاط برجسته سفرتان به بارسلون خواهد بود. توجه داشته باشید که این نمایش در شب های خاصی برگزار شده و باید قبل از سفر به تاریخ و ساعات آن دقت کنید.

این فواره توسط یوسپ ماریا یویول (Josep Maria Jujol) و با الهام از میدان سنت پیتر واتیکان طراحی شد. این آب نما به عنوان نمادی از اهمیت دریا و رودخانه ها در اسپانیا در کنار نمادهای مذهبی، قهرمانی و هنری نصب شد.

سایر جاذبه های میدان اسپانیا

اگر از میان دو برج غول پیکر میدان اسپانیا بگذرید و به سمت مرکز کنفرانس فیرا (Fira) راستا خود را ادامه دهید، بعد از پیچیدن به راست با موزه ملی هنر کاتالونیا روبرو می شوید. قبل از ورود به موزه، یک فوروم را خواهید دید که همواره برنامه های خوب و متنوع هنری داشته و هزینه ورودی ندارد.

اگر کمی پیش بروید با پاویلیون میِس ون دِروهه (Mies Van de Rohe) روبه رو می شوید که در زمان ساختش در سال 1929 خیلی فراتر از سبک های معماری دوره خود بود. به راستا خود ادامه داده تا به پوبله اسپانیول (Poble Espanyol) برسید؛ این مجموعه هم برای نمایشگاه جهانی در سال 1929 ساخته شد. پوبله اسپانیول یک دهکده عجیب با خانه هایی برای نمایش سبک های گوناگون معماری بخش های مختلف اسپانیا است. می توانید در محوطه آن رستوران ها، مغازه های صنایع دستی و موزه هنر مدرن را پیدا کنید. هنگام شب، کافه های منطقه را جان می بخشند.

همچنین در بالای مونجوئیک نیز یک بار به نام کازا د میگدیا (Casa de Migdia) وجود دارد که مناظر بی نظیری را می توان از بالای آن تماشا کرد. اگر می خواهید راستا رسیدن به آن را در تپه پیاده روی نکنید توصیه می کنیم یک تاکسی بگیرید.

اگر قصد غذا خوردن در میدان اسپانیا را دارید، رستوران های متعددی بیرون محوطه های مرکز تجاری لاس آرناس وجود دارند. یکی دیگر از ایده های خوب هم شاید رفتن به طبقه بالای لاس آرناس د بارسلونا (Las Arenas de Barcelona) باشد که می توانید از آنجا نماهایی شگفت انگیز از بالای مونجوئیک را تماشا کنید. رستوران ها در حول محوطه اینجا گسترده شده اند. انتخاب غذای شما در لاس آرناس بسیار متنوع بوده و شاید راهی عالی برای به انتها بردن روزتان به حساب بیاید.

منبع: گردشبان

به "میدان اسپانیا، عظیم ترین میدان بارسلون، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میدان اسپانیا، عظیم ترین میدان بارسلون، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید