جزییات و شرایط دریافت وام نوسازی مسکن

به گزارش سرگرمی های محبوب به نقل از اقتصادآنلاین، در اولین روز از سال نو، معاون وزیر راه و شهرسازی، از افزایش سقف وام نوسازی مسکن اطلاع داد. بانک مسکن این وام را برای ملکی که در بافت فرسوده شهر قرار داشته باشد بدون سپرده گذاری پرداخت می نماید.

جزییات و شرایط دریافت وام نوسازی مسکن

این وام با دو و نیم برابر شدن در تهران به 450 میلیون، در کلان شهرها به 400 میلیون و در سایر شهرها 350 میلیون تومان رسید و این مبلغ در شهر مشهد، قم، شیراز و تهران و در محدوده حرم امام رضا (ع)، حرم حضرت معصومه (ع)، حرم شاهچراغ (ع) و حرم حضرت عبدالعظیم (ع) تا سقف 600 میلیون تومان افزایش یافت.

سود وام نوسازی چقدر است؟

به گفته محمد آیینی، سود وام نوسازی مسکن فرسوده در تهران 12 درصد، در کلان شهرهای دیگر 11 درصد و در دیگر شهرها 10 درصد است. در تمام این موارد 150 میلیون تومان از مبلغ وام با نرخ سود صفر درصد پرداخت می گردد. علاوه بر این در تهران 150میلیون تومان دیگر از این تسهیلات و در سه شهر دیگر قم، شیراز و مشهد 200 میلیون تومان با سود 9 درصد و اگر متقاضیان زیر پوشش نهادهای حمایتی باشند، سود این بخش از تسهیلات چهار درصد است.

به گفته وی، به جای مانده مبلغ وام برای سایر متقاضیان سود 18 درصد دارد و در مجموع اینکه سود وام برای مالک زیر پوشش نهادهای حمایتی 9.1 درصد است و برای افراد غیرمشمول یا سازندگان 11 درصد محاسبه می گردد. علاوه بر این مالکان می توانند از امتیازات دیگری مانند انشعابات رایگان آب، برق و گاز استفاده نمایند و شهرداری برای مجوزهای ساخت وساز این دسته از مالکان تخفیف های ویژه قائل شده است.

به گفته وی تمام مالکان و انبوه سازانی که در محدوده بافت فرسوده، سکونتگاه های غیررسمی و بافت تاریخی اقدام به ساخت و ساز نموده اند و مالکانی که پلاک آنها در بافت هدف واقع شده است، پروانه ساخت و ساز را دریافت کردند و پروژه آنها حداقل 10 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، می توانند با دو روش برای دریافت تسهیلات بافت فرسوده اقدام نمایند.

چگونه متوجه شویم خانه مان در بافت فرسوده واقع شده است؟

مالکان مسکن، می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی شرکت بازآفرینی شهری ایران و با وارد کردن کدپستی منزل مسکونی خود از واقع شدن آن در بافت فرسوده استعلام بگیرند.

چگونه وام نوسازی بگیریم؟

یکی از روش های دریافت وام نوسازی مسکن بافت فرسوده، مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی و سامانه ثبت نام مسکن حمایتی است که با انتخاب گزینه بافت فرسوده ثبت نام انجام می پذیرد. روش دیگر مراجعه به صورت مستقیم به سایت شرکت بازآفرینی شهری ایران و نشانی facility.udrc.ir است تا فرآیند ثبت نام دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده صورت بگیرد.

بعلاوه به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی افراد می توانند با معرفی شرکت بازآفرینی شهری به صندوق کارآفرینی امید وام ودیعه برای اسکان موقت دریافت نمایند. مبلغ وام ودیعه در زمان حاضر 60 میلیون تومان برای تهرانی ها و 45 میلیون تومان برای ساکنان سایر شهرهاست. نرخ سود وام ودیعه این دسته از افراد چهار درصد قرض الحسنه است و بازپرداخت وام ودیعه 36 ماهه در نظر گرفته شده است.

منبع: تجارت نیوز

به "جزییات و شرایط دریافت وام نوسازی مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات و شرایط دریافت وام نوسازی مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید