دراگان اسکوچیچ اخراج می گردد؟

به گزارش سرگرمی های محبوب، تیم ملی فوتبال ایران به عنوان صدرنشین گروه سوم منطقه آسیا وارد مرحله نهایی انتخابی جام جهانی شد و از حالا باید با تیم های قدرتمند آسیا رقابت کند. اگرچه هنوز تکلیف قرعه کشی معین نشده، ولی پرواضح است پنج تیم دیگری که قرار است در گروه ایران قرار بگیرند، از رقبای جدی تیم ملی در راه رسیدن به جام جهانی 2022 قطر هستند. حالا که تیم ملی بخش اول مأموریت را انجام داده و توانسته جواز صعود به مرحله بعدی را بگیرد، چالش مهم تری به وجود آمده است؛ انتها قرارداد دراگان اسکوچیچ! سرمربی کروات ایران که قرارداد شش ماهه ای با تیم ملی ایران داشت، به دلیل تعویق بازی های انتخابی ایران، شش ماهش طولانی تر شد، ولی از آنجا که قرارداد او مرحله به مرحله پیش می رود، طبیعتا با انتها یافتن مرحله اول، قرارداد او هم از اعتبار افتاده و طرفین باید برای ادامه همکاری تصمیم گیری نمایند.

دراگان اسکوچیچ اخراج می گردد؟

دراگان از کجا آمد؟

واقعیت این است که هنوز هم درباره معرفی دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی ایران، حرف و حدیث زیاد است. او سرمربی نفت آبادان بود که عنوان نمود به دلیل پاره ای از مسائل که سلامتی اش را تهدید می نماید، ترجیح می دهد به کرواسی برگردد. دراگان قراردادش را با نفت آبادان فسخ کرد، ولی به طور عجیبی چند روز بعد خبر رسید که به عنوان سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شده است.

انتخاب او در شرایطی رخ داد که فدراسیون فوتبال اعلام نموده بود سرمربی بعدی تیم ملی ایران قطعا یک ایرانی است. از امیر قلعه نویی به عنوان گزینه نهایی فدراسیون فوتبال یاد می شد تا اینکه به ناگاه و در کمتر از 24 ساعت، دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی معرفی گردید. عده ای از فوتبالی های سرشناس انتخاب اسکوچیچ را حاصل دست های پشت پرده توصیف نموده و گفتند در این انتصاب، آقازاده ها ایفای نقش نموده اند. عده ای دیگر از جمله علی دایی هم انتخاب دراگان را به خارج از فدراسیون فوتبال ربط دادند و از این گفتند که مسئولان فدراسیون فوتبال هم نقشی در این انتخاب نداشته اند. این طور شد که حضور دراگان اسکوچیچ از همان ابتدا در تیم ملی بحث برانگیز شد.

فدراسیون و دراگان اسکوچیچ

پیرو همان شایعه های اولیه که خبر می داد انتخاب دراگان اسکوچیچ خارج از فدراسیون فوتبال اتفاق افتاده، انتظار می رفت اعضای فدراسیون فوتبال هم به این مورد واکنش نشان دهند. با این حال، برخلاف انتظارات، فدراسیون فوتبال از این انتخاب حمایت و شایعه های موجود را رد کرد! فدراسیون فوتبال با صدور بیانیه ای مبنی بر اینکه به توانایی این مربی اعتقاد دارد، از رقم قرارداد بسیار مناسب با دراگان اسکوچیچ اطلاع داد؛ خبری که با وجود مسائلی که قرارداد مارک ویلموتس برای فوتبال ایران به بار آورده بود، بسیار حائز اهمیت بود.

آن طور که از نزدیکان فدراسیون فوتبال خبر نقل شد، قرارداد اسکوچیچ با تیم ملی نزدیک به عدد دو میلیارد تومان است. جالب اینکه آن موقع ادعا شد دراگان این رقم را هم به ریال خواهد گرفت و توافق نموده بحثی درباره دلاری بودن قراردادش با فدراسیون فوتبال ایران نکند. البته نکته مهم تر درباره قرارداد اسکوچیچ، موضوعی بود که عنوان شد قرارداد این سرمربی مرحله به مرحله بسته شده؛ به این معنا که اگر در خاتمه دوره اول (درست بعد از مرحله گروهی انتخابی) فدراسیون فوتبال از عملکرد این مربی راضی باشد، قراردادش خود به خود تمدید می گردد.

شایعه ها دست از سر اسکوچیچ برنمی دارد

با وجود آنکه دراگان اسکوچیچ تیم ملی را مهیای حضور در مرحله گروهی انتخابی جام جهانی نموده بود، رئیس فدراسیون فوتبال میهمانی ای با رسانه های همسوی خود برگزار کرد و آنجا شایعه ای به بیرون درز کرد که فدراسیون فوتبال می خواهد عذر دراگان اسکوچیچ را بخواهد؛ شایعه ای که سروصدای زیادی به پا کرد!

دلیل این سروصدا آن بود که انتظار می رفت فدراسیون فوتبال در آن مقطع حساس از دراگان حمایت کند و بحث عدم همکاری با او را پیش نکشد. اگرچه رئیس فدراسیون فوتبال ایران بعد ها آن شایعه را رد کرد، ولی افرادی که در آن جلسه حضور داشتند، می گفتند این صحبت ها صحت دارد و فدراسیون در پی قطع همکاری با دراگان است.

دراگان؛ هیولای مهارنشدنی

با آغاز بازی های برگشت مرحله گروهی، کار دراگان اسکوچیچ هم به صورت رسمی در تیم ملی ایران آغاز شد. او سه بازی محبت آمیز پیش از این رقابت ها با تیم ملی ایران داشت که هر سه را برد. با وجود این، همه منتظر بودند تا عملکرد دراگان را در بازی های رسمی ببینند. بازی اول او روی نیمکت تیم ملی مقابل هنگ کنگ، چنگی به دل نزد. ایران با وجود رجحان برابر هنگ کنگ، منسجم و با برنامه نشان نداد تا دوباره تردید ها درباره توانایی های اسکوچیچ مطرح گردد. با این حال از بازی دوم بود که دراگان میخش را محکم کرد. او تیم بحرین را که در منامه هرگز به ایران نباخته بود، سه تایی کرد تا اولین طلسم را بشکند. بعد هم با تیمی تقریبا متفاوت، 10 گل به کامبوج زد. خاتمه هم در دیداری که سرنوشت صعود ایران را معین می کرد، با یک گل از سد عراق گذشت تا بدون حرف وحدیث، ایران را به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ببرد.

دراگان حالا همچون اژد هایی مهار نشدنی، یکی پس از دیگری دیدارهایش را می برد. او هفت بازی با ایران داشته که رکورد درخور توجه صددرصد پیروزی را کسب نموده و از این حیث به اوفارل افسانه ای در تیم ملی ایران رسیده است.

با یا بدون اسکوچیچ

واقعیت امر این است که اگر نوع انتخاب دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی ایران چندان بدون حرف و حدیث نبوده، ولی کارنامه این مربی نشان می دهد دراگان مرد توانمندی است. همین که او توانسته تیم پرمهره و پر ستاره ایران را همدل کند (کاری که ویلموتس هرگز از پس انجامش برنیامد)، نشان می دهد بخش مهمی از کار سرمربیگری در ایران را طی نموده است. درست است که درباره او می گویند تیم ملی به دراگان اعتبار می دهد، ولی اگر این اعتبار در ازای صعود بی دردسر به جام جهانی باشد، ارزشش را دارد.

تیم دراگان این روز ها سرحال بازی می نماید و حتی با وجود اینکه در بازی آخر یک بار برابر عراق به گل رسیده بود، ولی باز هم عطش زدن گل های بیشتر را داشت. او در بازی های رسمی که اهمیت درخور توجهی هم داشت، سربلند بیرون آمده و به نظر می رسد این حق را دارد که همچنان بدون حرف وحدیث به کارش به عنوان سرمربی تیم ملی ایران ادامه دهد. البته اگر او با کارنامه ای که این روز ها در تیم ملی به هم زده، از فدراسیون فوتبال طلب رقم بیشتری به عنوان دستمزد داشته باشد نیز باز هم حق دارد. دراگان خوب به تیم ملی وارد نشده، ولی خوب برای این تیم نتیجه گرفته است.

منبع: فرارو

به "دراگان اسکوچیچ اخراج می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دراگان اسکوچیچ اخراج می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید