صادرات 2600 تنی کیوی از نوشهر به خارج از کشور، افزایش 36 درصدی

به گزارش سرگرمی های محبوب، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرجهاد کشاورزی نوشهر از صدور گواهی بهداشتی صادرات 2 هزار و 668 تن کیوی و 47 هزار و 292 اصله گل و گیاه زینتی از این شهرستان به خارج از کشور در آذرماه سال جاری اطلاع داد .

صادرات 2600 تنی کیوی از نوشهر به خارج از کشور، افزایش 36 درصدی

به گزارش خبرنگارسرگرمی های محبوبدفترمازندران درشهرستان نوشهر: جواد محمودی با اشاره به اهمیت واحد قرنطینه مستقر در بندر نوشهر، گفت: قرنطینه تضمین سلامت جامعه گیاهی و جانوری، اقلیم منطقه و امنیت غذایی کشور را در پی خواهد داشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نوشهر اضافه کرد: آذرماه سال جاری به وسیله کارشناس قرنطینه گیاهی این مدیریت پس از بازدید و صدور گواهی بهداشتی، 47 هزار و 292 اصله گل و گیاه زینتی و 2 هزار و 668 تن کیوی از این شهرستان به خارج از کشور صادر شد.

محمودی توضیح داد: در بخش واردات نیز پس از تست آزمایشگاهی، مجوز تخلیه 10 هزار و 843 تن جو دامی، 37 هزار و 451 تن ذرت دامی و 7 هزار و 503 مترمکعب چوب نراد صادر و از این بندر ترخیص شد.

وی با بیان اینکه گل و گیاه صادر شده یاس هلندی، درختچه های سوزنی، شمشاد رسمی، افرای سرخ، کامیلیا، سیکاس، پالم کاج سیاه و زرشک زینتی بود که به کشورهای آسیای میانه از جمله ترکمنستان، قزاقستان، ارمنستان و گرجستان صادر شد، اضافه کرد: کیوی به کشورهای حاشیه خلیج فارس، امارات و هندوستان صادر شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نوشهر گفت: صادرات کیوی و گل و گیاه از این شهرستان به خارج از کشور نسبت به مدت مشابه آذرماه سال قبل 36 درصد افزایش داشت.

منبع: خبرگزاری آریا

به "صادرات 2600 تنی کیوی از نوشهر به خارج از کشور، افزایش 36 درصدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات 2600 تنی کیوی از نوشهر به خارج از کشور، افزایش 36 درصدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید