قاضی زاده هاشمی: بنیاد شهید و امور ایثارگران به سازمانی معاضدتی و راهبردی تبدیل می شود

به گزارش سرگرمی های محبوب، یکصد و هشتاد و هشتمین نشست شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران، صبح روز سه شنبه 20 مهرماه با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالن اجتماعات شهید رسول زاده برگزار گشت.

قاضی زاده هاشمی: بنیاد شهید و امور ایثارگران به سازمانی معاضدتی و راهبردی تبدیل می شود

به گزارش گروه فرهنگی سرگرمی های محبوب، دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در این نشست ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران باید خانه اول و اصلی جامعه ایثارگری و جایی باشد که حرف های آنان شنیده و حل و فصل می شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مشاوران امور ایثارگران وزرا در سازمان ها و دستگاه های مختلف را نمایندگان بنیاد خواند و اضافه کرد: شما عزیزان پرچم های انقلاب اسلامی و فرهنگ ایثار در سازمان های مختلف و الگو و نماد جامعه معزز ایثارگری هستید و باید از منظر رفتار و زندگی شبیه به عموم ایثارگران باشید.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران یک سازمان مقدس است، اضافه کرد: شاید خیلی از رفتار های عادی که در جامعه و سایر سازمان ها انجام می شود، در بنیاد شهید و امور ایثارگران با توجه به نقش فداکارانه، ایثارگرانه، دلسوزانه و سرآمد ایثارگران مناسب نباشد؛ بنابراین یکی از وظایف بنیاد این است که برای تمام ایثارگران دستگاه های مختلف برنامه های آموزشی، اعتقادی و اخلاقی داشته باشد و این کار را پیگیری کند.

قاضی زاده هاشمی در ادامه به چند وظیفه مهم نهاد سازمان ایثارگران در دستگاه ها اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف شما معاضدت از ایثارگران دستگاه خود، یعنی رعایت حقوق ایثارگران در آن دستگاه و در وهله دوم رعایت حقوق سایر ایثارگران ارباب رجوع در دستگاه است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در بخش دیگری از سخنان خود حوزه فرهنگ را از موضوعات مهم بین بنیاد و سایر دستگاه ها خواند و گفت: هر سازمانی باید یک برنامه ترویجی و تربیتی برای کارکنان خود در نظر بگیرد که اگر همه سازمان ها در این امر پیروز باشند، به معنای وسعت و توسعه فرهنگی در همه کشور است.

معاون رئیس جمهور در ادامه ضمن تأکید بر ضرورت حفظ عزت نفس جامعه ایثارگران و نگاه الگویی به ایشان، نام کرد: در حوزه فرهنگ، مشاوران حوزه ایثار و شهادت بسیار مؤثر هستند. ما در هر سازمانی یک شخصیت برجسته ایثار و شهادت داریم که باید به نام الگوی آن سازمان به جامعه معرفی شوند. یعنی نماد هر سازمان باید یک یا چند شخصیت برجسته شهید و ایثارگر آن سازمان باشد، به طوری که دیگران، سازمان را به نام او بشناسند. مشارکت در ساخت فیلم و سریال یا برگزاری برنامه ها و مسابقات بر محور این شخصیت ها می تواند در این جهت کمک کند.

قاضی زاده هاشمی در ادامه گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران در حال حاضر یک سازمان خدماتی است، ما در دوران نو مدیریتی قصد داریم آن را از سازمان خدماتی به یک سازمان معاضدتی و در مرحله بعد به یک سازمان راهبردی تبدیل کنیم؛ بنابراین باید حوزه خدمات را مردمی کنیم که لازمه آن ایجاد تشکل های مردمی تخصصی از بدنه جامعه ایثارگری و واگذاری خدمات به خود ایثارگران است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تأکید بر معین اهداف و محدودیت های دبیرخانه شورای مشاوران وزرا برای دوره پیش رو، نام کرد: پیشنهاد من این است که علاوه بر ادارات و سازمان ها، نمایندگانی از مجلس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام که جزو جامعه ایثارگری هستند هم به این شورا اضافه شوند، تا در جریان بحث های حقوقی و سیاست گذاری این شورا باشند.

قاضی زاده هاشمی در ادامه گفت: دبیرخانه شورای مشاوران وزرا باید یک جدول اعتبار سنجی داشته باشد و سالانه دستگاه ها را از منظر حفظ کرامت و منزلت ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ارزیابی کند تا سازمان های دوست دار ایثار و شهادت معین و معرفی شوند و دیگر سازمان ها تقویت شوند.

وی در خاتمه درباره نحوه دیدار مسئولین دستگاه ها با جامعه ایثارگری نام کرد: هر ماه دو یا سه دیدار با جامعه ایثارگری صورت می گیرد که باید توجه شود این دیدار ها تکراری نباشد و بهتر است دیدار هایی که از طریق رؤسای سازمان ها و ادارات با خانواده ایثارگران انجام می شود با هماهنگی روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت بگیرد تا هم موازی کاری نشود و هم عدالت رعایت شود.

گفتنی است، آئین نامه تشکیل شورای مشاوران وزرا و مسئولان فرهنگی در امور ایثارگران در سال 1382 به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و به منظور ارائه نظرات مشورتی جهت هماهنگی و ایجاد وحدت رویه در ارائه خدمات به ایثارگران و اعلام نظر در مورد سیاست های مرتبط با ایثارگران در دستگاه های اجرایی به تصویب رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "قاضی زاده هاشمی: بنیاد شهید و امور ایثارگران به سازمانی معاضدتی و راهبردی تبدیل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاضی زاده هاشمی: بنیاد شهید و امور ایثارگران به سازمانی معاضدتی و راهبردی تبدیل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید