میادین میوه نمونه پیروز مدیریت یکپارچه شهری است

به گزارش سرگرمی های محبوب، شهر: شهردار تهران گفت: سازمان میادین میوه و تره بار تجربه موفقی از مدیریت یکپارچه شهری است که نشان می دهد اگر اختیارات و مسئولیت ها متمرکز گردد می توان خدمات بهتری به مردم ارائه کرد.

میادین میوه نمونه پیروز مدیریت یکپارچه شهری است

به گزارش خبرنگار شهر، پیروز حناچی شهردار تهران صبح شنبه-9 اسفند 1399-در آیین بهره برداری از 8 بازار جدید میوه و تره بار با تسلیت شهادت سالگرد رحلت حضرت زینب گفت: اصلی ترین وظیفه شهرداری تهران ارائه خدمات بیشتر و با کیفیت تر به مردم تهران است. سازمان میادین میوه و تره بار به شکل معنی داری نمره قابل قبولی از مردم دریافت نموده و این نشان دهنده تاثیر خدمات این سازمان به مردم تهران است.

حناچی اضافه نمود: یکی از ویژگی های سازمان میادین میوه و تره بار ، ارائه خدمات یکسان و قابل قبول در تمام نقاط تهران، با قیمت ثابت و کیفیت قابل قبول است. این طور نیست که میادین شمال شهر با جنوب شهر فرق داشته باشد. این تحقق بخشی از شعار تهران شهری برای همه است.

شهردار تهران سازمان میادین میوه و تره بار را نمونه ای پیروز از تجربه تمرکز در مدیریت شهری دانست و گفت: این سازمان یک تجربه خوب در مورد مدیریت یکپارچه است؛ تجربه ای قابل قبول برای این موضوع که اگر اختیارات و مسئولیت ها را یک جا متمرکز کنیم می توانیم خدمات بهتری به مردم ارائه دهیم.

او ادامه داد: امیدوارم بخشی از خدمات دولت که جنبه تصدی گری ندارد به شهرداری ها واگذار گردد و آنها نیز برای خدمات بهتر به مردم بتوانند از اختیارات استفاده نمایند.

او با بیان اینکه در میادین میوه و تره بار قیمت محصولات 34 تا 40 نسبت به سایر بازارها ارزان تر است، اضافه نمود: کوشش کردیم با ابزارهایی سازمان های عظیمی مانند شهروند و همشهری که مثل همین سازمان میادین میوه و تره بار هستند را از نظر مدیریت بهبود دهیم و بر همین اساس، با توافق شورا به دنبال عرضه این دو سازمان به بورس و فرابورس هستیم و مقدمات کار صورت گرفته است.

به گفته او یکی از راه های اصلاح ساختار ، استفاده از بازار بورس است انشاءالله در نیمه اول سال آینده این دو سازمان بخشی از سهامشان در بورس عرضه خواهد شد.

حناچی در باره کاهش پسماند در میادین میوه و تره بار گفت: بیش از یک میلیون مراجعه روزانه شهروندان به میادین میوه و تره بار است که میتوان پیغام هایی مانند ترغیب آنها به کاهش فراوری پسماند را در این مکان ها خیلی راحت منتقل کرد. کوشش ها برای کاهش استفاده از نایلون از جمله این اقدامات است.

او اضافه نمود: ما در این دوره 74 بازار تره بار را احداث کردیم و 54 میدان هم نوسازی شده است و از همه مهمتر این که مثل مابقی فضاهای شهری، میادین میوه و تره باری افتتاح نمی گردد مگر این که مناسب سازی شده باشد .

او با بیان این که امروز شاهد ثبت روزانه بالغ بر یک میلیون نوبت خرید از 245 میدان موجود هستیم، ادامه داد: رضایت نسبی مردم از سرویس و خدمات موید این نکته است که کیفیت محصولات ارائه شده قابل قبول و مورد رضایت مردم است و درمقایسه با میانگین قیمت های سطح شهر 32 تا 47 درصد ارزان تر است. و به زودی با توافقی که با وزارت جهاد شده است در حوزه پروتئین هم محصولات گسترده تر ارائه خواهد شد.

به گفته شهردار تهران 340 هزار تن محصول ظرف یازده ماه گذشته در میادین عرضه شده است و تمام کوشش این است که دست واسطه ها کوتاه گردد .

شهردار تهران با اشاره به گسترده شدن سرویس ها و خدمات میادین میوه و تره بار گفت: برنامه ارائه سرویس اینترنتی توسط استارت آپ ها در دستور کار این مجموعه است . شهرداری به ظور مستقیم به این حوزه وارد نمی گردد و تنها فضا را برای شرکتهای فعال در این حوزه فراهم می نماید.

خبرنگار: اکبر بیاتی

منبع: خبرگزاری آریا

به "میادین میوه نمونه پیروز مدیریت یکپارچه شهری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میادین میوه نمونه پیروز مدیریت یکپارچه شهری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید