ناآگاهی های وقیحانه در بازی با جان یک کودک

به گزارش سرگرمی های محبوب، هر از چندگاهی، ویدئو هایی از برخی پدر و مادر ها که با تصمیم های عجیب و غریب، جان کودک شان را به خطر می اندازند، در شبکه های اجتماعی پربازدید می گردد. شاید شما هم در کوچه و خیابان دیده باشید که پدر یا مادری در نگهداری از فرزندش، بی ملاحظه است.

ناآگاهی های وقیحانه در بازی با جان یک کودک

به گزارش خراسان، به تازگی ویدئوی ناراحت نماینده ای در شبکه های اجتماعی پربازدید شده که در آن، راننده در اقدامی خطرآفرین دختر بچه اش را روی صندوق عقب خودروی در حال حرکت گذاشته و به هشدار های اطرافیان بی توجه است.

او در پاسخ به اعتراض یک راننده دیگر می گوید: بچه خودمه، به تو چه ربطی داره! ادامه، نگاهی روان شناسانه به این ماجرا خواهیم داشت و از ویژگی های شخصیتی چنین پدر و مادر هایی خواهیم گفت که دست به کار های خطرناک برای بچه ها می زنند.

نهایت بی دقتی، بی مسئولیتی و ...

والدین سالم بودن یکی از سخت ترین و پیچیده ترین کارهاست و شاید تعداد کمی از والدین به این توانایی برسند که تمام رفتارهای شان حساب شده و مطلعانه باشد. البته با مطالعه بیشتر و یاری گرفتن از متخصصان این حوزه می توان به نتیجه بهتری رسید.

اما پر واضح است که انجام یک سری رفتار ها در حضور کودک، سلامت روانی و گاهی جسمی او را به خطر می اندازد. به طور مثال، قرار دادن او روی صندوق عقب خودروی در حال حرکت، نشانه خوبی از ویژگی های شخصیتی والد او نیست.

مسئله فقط به این جا ختم نمی گردد. برخی والدین آن قدر به رفتار ها و تربیت خود ایمان دارند که حتی گوش شنوایی برای شیوه رفتار صحیح با فرزندشان هم ندارند! در ویدئوی اخیر منتشر شده و رفتار هایی از این قبیل که گاهی از والدین سر می زند، نهایت بی دقتی و بی توجهی والدین را می بینیم.

چنین پدر و مادر هایی به احتمال زیاد، با موضوع مسئولیت پذیر بودن آشنا نیستند و در حوزه فکر کردن به عواقب یک تصمیم، ضعف هایی دارند وگرنه دست به چنین کار هایی نمی زنند.

چرایی به خطر انداختن جان کودک

اما چرا برخی والدین حاضر می شوند جان کودک شان را در کمین مرگ بگذارند؟ این ماجرا، علل متفاوتی می تواند داشته باشد. حتما قرار نیست تصور کنیم که والدین، آدم های خیلی متفاوتی از بقیه هستند. برخی پدر و مادر ها می خواهند کمبود ها و آرزو های کودکی خود را با چنین کار هایی برای بچه های خود اجرا نمایند.

برخی دیگر می خواهند با رفتار غیرمعقول، جسارت داشتن را به بچه ها یاد بدهند تا آن ها شجاع تر شوند! برخی دیگر فقط حرف شان این است که نمی خواهیم آرزویی به دل بچه مان بماند و، چون او دوست دارد عقب خودروی در حال حرکت بنشیند، باید آن را تجربه کند! عده ای هم اصلا درکی از خطر ندارند.

شاید هم در صحنه ای از یک فیلم، چنین چیزی را دیده اند و خوش شان آمده. به هرحال دلیل هرچه باشد در اصل ماجرا فرقی ندارد، چون جان یک کودک را به خطر جدی خواهند انداخت.

عواقب واکنش اشتباه این والد برای خودش

درباره واکنش پدر این دختربچه هم که می گوید: بچه خودمه، به تو چه ربطی داره!، باید به چند نکته اشاره گردد. موضوع این است که والدین حق ندارند به کودک خود مثل یک شیء نگاه نمایند و، چون نام شان در شناسنامه کودک است او را مایملک خود ببینند که هر کاری دوست دارند با او بنمایند.

متاسفانه این حرف که بچه خودمه، تکیه کلام جا افتاده ای در کشور شده که اشتباه و آسیب زاست و باعث می گردد فرد با تذکر به جای دیگران، در نهایت بی ادبی برخورد کند. بعلاوه بر خلاف تصور عوام که بچه هیچی نمی فهمد باید گفت برعکس، همه چیز را می فهمد و در حافظه اش ثبت می گردد. این رفتار والد، قطعا در فکر بچه هایش ثبت شده است. کار هایی از قبیل دعوای خانوادگی، برخورد های فیزیکی و فحاشی و انجام رفتار های خلاف اخلاق و عرف و ... در فکر کودک ثبت می گردد و در آینده برای والدین دردسرساز خواهد شد.

اطرافیان با اورژانس اجتماعی تماس بگیرند

پلیس در فاصله چند ساعت بعد از انتشار این ویدئو به آن واکنش نشان داد و اعلام نمود: راننده ای که کودک را روی در صندوق عقب خودروی در حال حرکت سوار نموده بود به پلیس احضار شد. قطعا با چنین راننده هایی به جد برخورد قانونی صورت می گیرد.

با این حال و در چنین شرایطی کسانی که با این صحنه ها برخورد می نمایند، اگر دیدند تذکر فایده ای ندارد، می توانند با برداشتن شماره پلاک خودروی این فرد، اورژانس اجتماعی به شماره 123 را در جریان بگذارند.

چون کودک به سن قانونی نرسیده، حتما قانون و قضا برخورد های لازم را خواهند داشت. نکته پایانی هم این که آموزش و مطلع سازی خانواده ها ازطریق تلویزیون و با حضور یک روان شناس کودک می تواند پرده ای از نامطلعی ها را از جلوی چشم والدین در این مسئله کنار بزند.

در ادامه این ویدئو تاسف بار را مشاهده کنید:

منبع: فرارو

به "ناآگاهی های وقیحانه در بازی با جان یک کودک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناآگاهی های وقیحانه در بازی با جان یک کودک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید