نحوه انجام عمل Undo و Redo در ویندوز و مک

به گزارش سرگرمی های محبوب، ساده ترین و سریع ترین راه برای انجام یک عمل در لپ تاپ یا رایانه شخصی معمولا استفاده از میانبرها است. استفاده از صفحه کلید برای عملیات های متداول سبب افزایش بهره وری خواهد شد و در زمانی که برای دنبال کردن نشانگر ماوس روی صفحه صرف می کنیم، صرفه جویی می شود. در ادامه نحوه استفاده از میانبرهای صفحه کلید برای undo و redo را در ویندوز و مک به شما آموزش می دهیم.

نحوه انجام عمل Undo و Redo در ویندوز و مک

Undo و Redo چیست؟

در صورتی که در دستگاه ویندوزی و یا مک بوک خود اشتباهی مرتکب شوید، برای مثال اشتباه تایپی و یا انتقال فایل به مکانی اشتباه، می توانید با دستور Undo مجدد آن را به حالت قبلی برگردانید. بنابراین Undo به شما کمک می کند همه چیز را به حالت قبل از ایجاد تغییر بازگردانید. Redo برعکس Undo عمل می کند. در صورتی که بعد از انجام عملکرد Undo، از کاری که انجام دادید پشیمان شدید، باید از دستور Redo استفاده کنید. Redo آنچه را که اخیراً لغو کرده اید بازیابی می کند و به آخرین اقدام شما بازمی شود.

نحوه انجام Undo با استفاده از کلیدهای میانبر صفحه کلید

در ویندوز

برای undo یک عمل در ویندوز Ctrl+Z را روی صفحه کلید خود فشار دهید. تقریباً همه برنامه های ویندوز حداقل ازیک مرحله undo پشتیبانی می کنند. برخی از برنامه های کاربردی مانند مایکروسافت آفیس و ادوبی فتوشاپ این امکان را به شما می دهند تا چندین مرحله به عقب برگردید. برای این کار کافیست Ctrl+Z را هر چند مرحله ای که می خواهید نگه دارید.

در مک

اگر از لپ تاپ یا رایانه شخصی اپل استفاده می کنید، برای انجام عمل undo کلیدهای Command+Z را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا یک عمل لغو شود.

نحوه انجام Redo با استفاده از کلیدهای میانبر صفحه کلید

در ویندوز

برای انجام عمل Redo در ویندوز، کلیدهای Ctrl+Y یا Ctrl + Shift + Z و یا F4 را فشار دهید. در صورت کار نکردن کلید F4، ابتدا کلید F-Lock یا کلید Fn را نگه دارید، سپس F4 را فشار دهید. لازم به ذکر است که همه برنامه های ویندوز از عمل Redo پشتیبانی نمی کنند.

در مک

برای Redo در مک Command+Y یا Command+Shift+Z را فشار دهید.

چگونه در مک بدون استفاده از صفحه کلید عمل Undo و Redo را انجام دهیم؟

در دستگاه های مک بوک و آی مک، می توانید از منوی Edit در بالای صفحه برای انجام عمل Undo و Redo استفاده کنید. پس از کلیک روی Edit به احتمال زیاد در لیست کشویی Undo را بعنوان اولین گزینه و Redo را در زیر آن خواهید دید. در برنامه هایی مانند Word، دکمه های Undo و Redo در پنجره اصلی برنامه به شکل فلش های قوس داری هستند که Undo به سمت چپ و Redo به سمت راست می چرخد.

چگونه در ویندوز بدون صفحه کلید Undo و Redo انجام دهیم؟

به گزارش سرگرمی های محبوب، اگر از لپ تاپ یا رایانه شخصی ویندوزی استفاده می کنید، می توانید دستورات Undo و Redo را در نوار ابزار دسترسی سریع در بالای پنجره برنامه های مایکروسافت آفیس و برنامه های دیگر پیدا کنید. فلش منحنی سمت چپ برای عمل Undo و فلش رو به راست مخصوص عملRedo خواهد شد. در صورتی که نتوانید یک عمل را Undo کنید، خواهید دید که فلش فرمان Undo کم رنگ است.

منبع: 91mobiles

منبع: فرارو

به "نحوه انجام عمل Undo و Redo در ویندوز و مک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه انجام عمل Undo و Redo در ویندوز و مک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید