پرچم آسیا به دست مهدی طارمی هم رسید

به گزارش سرگرمی های محبوب، شب گذشته نشریه معتبر گاردین از تاریخ سازی مهدی طارمی در دنیای فوتبال در سال 2022 اطلاع داد. ستاره ایران برای اولین بار در تاریخ توانست در جمع 100 بازیکن برتر فوتبال قرار گیرد.

پرچم آسیا به دست مهدی طارمی هم رسید

طارمی که در سال 2021 نیز نمایش خوبی داشت، ولی به ستارگانی مثل امیل هویبریگ، یوری تیلمانز، گابی، فابینیو و یواخیم میله قافیه را باخت تا نتواند در جمع 100 بازیکن برتر قرار گیرد.

نکته قابل توجه دیگر از تاریخ سازی طارمی، می توان به حضور یک آسیایی دیگر در جمع 100 بازیکن نام برد.

در سال های 2021،2020، 2019 و 2018، قاره آسیا تنها یک نماینده داشت که آن هم ستاره کره جنوبی بود. سون هئونگ مین در این سال ها پرچم آسیا را در جمع بهترین های جهان را یکه و تنها بالا نگه داشت و حالا به نظر می رسد این پرچم به دستان ستاره ایران رسیده است.

با اینکه هنوز گاردین تا رتبه 41 جهان را معرفی نموده، ولی باید دید سون چه رتبه ای به خود اختصاص خواهد داد. ستاره کره ای فصل گذشته همراه با محمد صلاح با 23 گل به عنوان آقای گل لیگ برتر شناخته شد و با اینکه این فصل نمایش خوبی نداشته، ولی احتمالاً در جمع 40 نفر جهان قرار خواهد داشت. به همین علت انتظار می رود طارمی در کنار سون به تنها نمایندگان قاره کهن نام گیرند و در کنار سون، این بار نام ستاره ایران نیز بر زبان ها جاری گردد.

منبع: فرارو

به "پرچم آسیا به دست مهدی طارمی هم رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرچم آسیا به دست مهدی طارمی هم رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید