پهپاد Ravn X؛ پهپادی برای استقرار ماهواره&zwnj در مدار زمین در 180 دقیقه

به گزارش سرگرمی های محبوب، این پهپاد غول پیکر می تواند برای رسیدن به ارتفاعات بالا از هر باند پروازی استفاده کند و بعد از رسیدن به ارتفاع مورد نظر مرحله دوم پرواز آن برای انتقال محموله خود به فضا آغاز می شود.

پهپاد Ravn X؛ پهپادی برای استقرار ماهواره&zwnj در مدار زمین در 180 دقیقه

به گزارش سرگرمی های محبوب به نقل از روزیاتو، اولین پهپاد دارای قابلیت انتقال ماهواره توسط یک استارتاپ فضایی در ایالات متحده ساخته شده که توانایی حمل ماهواره و قرار دادن آن در مدار زمین در کمتر از 180 دقیقه را داراست. کمپانی Aevum مدعی است که پهپاد غول پیکر ساخت این استارتاپ با طول 80 فوت که Ravn X نام دارد کاملاً اتوماتیک است، 70 درصد قابل استفاده مجدد بوده و می تواند در فرودگاه هایی با طول 1 مایل نیز عملیات فراز و فرود را انجام دهد. این استارتاپ مدعی است که در همکاری با نیروی فضایی ایالات متحده، توانسته به طور کامل تصویری جدید از دسترسی به فضا ایجاد کرده و برای این کار روی قابلیت تمام اتوماتیک و لجستیک بهتر تمرکز داشته است.

این پهپاد غول پیکر می تواند برای رسیدن به ارتفاعات بالا از هر باند پروازی استفاده کند و بعد از رسیدن به ارتفاع مورد نظر مرحله دوم پرواز آن برای انتقال محموله خود به فضا شروع می شود. بعد از شروع مرحله دوم ماموریت و پرتاب راکت به مدار زمین، این هواپیما بار دیگر می تواند به صورت اتوماتیک به زمین بازشود، روی باند فرود آمده و به آشیانه اش برود.

انتظار می رود که اولین ماموریت پرتاب ماهواره با پهپاد Ravn X در سال 2021 اجرا شده و طی آن ماهواره کوچک ASLON-45 که متعلق به نیروی فضایی ایالات متحده است به مدار زمین فرستاده شود. چنین تکنولوژی جدیدی امکان استقرار ماهواره ها در مدار زمین بدون نیاز به خلبان، سکوی پرتاب یا راکت های بزرگ را فراهم ساخته و به ادعای کمپانی Aevum خطر برای زندگی انسان (خلبان یا خلبانان) را از بین می برد.

این پهپاد کاملاً مستقل و اتوماتیک به اندازه دو اتوبوس مدرسه طول داشته و توانایی حمل ماهواره هایی به وزن 500 کیلوگرم را داراست در حالی که ساختار فیزیکی بسیار پرهزینه ای ندارد. توسعه دهندگان این پهپاد می گویند که می توان از این پهپاد با تغییراتی در زمینه نظامی نیز استفاده کرد و امکان به کارگیری آن برای استقرار سنسورهای خاص به سرعت و با هزینه پایین در مدار زمین و برای آزمایش های خاص نیز استفاده کرد. ساخت پهپادی دارای قابلیت بلند شدن، حمل و پرتاب راکت و فرود آمدن به شکل کاملاً اتوماتیک به سیستم های هوشمند داخلی مستقل نیاز دارد. برخلاف سیستم های مشابهی مانند Virgin Orbit، پهپاد ساخته شده توسط Aevum کاملاَ مستقل است و به خلبان یا سکوی پرتاب گران قیمت برای رسیدن به مدار پایینی زمین نیاز ندارد.

منبع: جام جم آنلاین

به "پهپاد Ravn X؛ پهپادی برای استقرار ماهواره&zwnj در مدار زمین در 180 دقیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پهپاد Ravn X؛ پهپادی برای استقرار ماهواره&zwnj در مدار زمین در 180 دقیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید