تاکسی پرنده، تحقق رویای ایرباس

به گزارش سرگرمی های محبوب، ایرباس میخواهد با رونمایی از تاکسی پرنده شگفتی جدیدی خلق کند. با خبرنگاران همراه باشید.

تاکسی پرنده، تحقق رویای ایرباس

به نظر می رسد شرکت ایرباس فراوریکننده فرانسوی هواپیما میخواهد فراتر از دیگر کمپانی ها عمل نموده و تاکسی پرنده ای با نام واهانا را فراوری کند. البته معین نیست پروژه ایرباس چه زمانی عملی می گردد اما می دانیم بسیار دور نخواهد بود.

کمپانی ایرباس میخواهد بزودی طرح تاکسی پرنده را عملی ساخته و به عنوان نخستین شرکت توسعه دهنده خودرو پرنده شناخته گردد. نام واهانا یک کلمه سانسکریت بوده و به طور معمول معنای حیوان افسانه ای را داشته که نقش وسیله نقلیه را داشت.

بعلاوه شرکت A3 کمپانی تابعه ایرباس اخیرا خودرو پرنده خودرانی را توسعه داده است که واهانا نام دارد. واهانا شرکت A3 کاملا از برق نیرو گرفته و سوخت دیگری ندارد، اما ایرباس در نظر دارد تا واهانای متفاوتی توسعه دهد. بنابراین باید انتظار داشت محصول ایرباس یک وسیله نقلیه هوایی باشد نه زمینی.

شرکت A3 در نظر داشته تا اواخر سال 2017 نمونه اولیه خودرو پرنده خود را آماده سازد و نمونه واقعی نیز در سال 2020 معرفی می گردد. Rodin Lyasoff مدیرعامل کمپانی بیان داشت:

قابلیت حرکت خودران ما را قادر می سازد تا محصولی کوچک و سبک بسازیم که همین مزایا هزینه را کاهش می دهد.

او می گوید:

ما فراتر از توسعه یک خودروی خودران، می خواهیم فناوری کلیدی پیشرویی را بدست آوریم. در صورتی که رگولاتوری ها و سازمان های نظارتی تاییدیه های لازم را ارائه ندهند، نمی توان انتظار موفقیت داشت و در غیر این صورت خودروهای خودران پرنده یاری فراوانی به شهرهای آینده خواهد نمود.

درباره ایمنی نیز ایرباس برنامه ریزی درستی داشته و واهانا تنها شامل یک اتاقک مسافر می گردد. بعلاوه برای ایمنی جان مسافر از چتر نجات بالستیکی بهره گرفته می گردد که در ارتفاع کم بسیار مناسب است. با این حال ساخت خودرو خودران پرنده امری است سخت و چالش های بسیاری نیز در پیشرو خود خواهد داشت.

گذشته از آن هزینه های بالایی برای شرکت سازنده خواهد داشت و باید منتظر ماند تا معین گردد ایرباس چگونه خواهد توانست پروژه خود را به حقیقت تبدیل کند.

نظر شما درباره پروژه واهانا ایرباس چیست؟

منبع: کجارو / زومیت

به "تاکسی پرنده، تحقق رویای ایرباس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکسی پرنده، تحقق رویای ایرباس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید