جاذبه های گردشگری نروژ ، جاذبه توریستی و گردشگری تراز اول در نروژ

به گزارش سرگرمی های محبوب، نروژ ترکیب فوق العاده ای از شگفتی های فرهنگی، طبیعی و جاذبه های توریستی به بازدیدکنندگانش پیشنهاد می دهد. از شهر بین المللی اسلو گرفته تا قله های کوهستانی پوشیده با برف و آبدره های عمیقش، در سرزمین خورشید نیمه شب و چراغهای شمالی خیره کننده، هیچ پایانی بر انتخاب گردشگرانِ سفر به نروژ وجود ندارد. گشت و گذار در کشور، آسان است و سیستم حمل و نقل آن بعضی از برترین منظره ها، یا با ریل یا با کشتی های بخاری ساحلی، را پیشنهاد می دهد. نروژ یکی از ثروتمندترین ملیت هاست و به نظر می رسد موزه های جذابی درباره هر جنبه مهم از تاریخ فرهنگی و اجتماعی اش داشته باشد که از وایکینگ ها گرفته تا دریانوردی و ماهیگیری را به میزان هنر و تفریح پوشش می دهد. نروژ، بعلاوه دارای سرمایه غنی از منظره ها باشکوه است؛ از آبدره های خیره کننده گرفته تا یخچال ها و کوهستان های باشکوهش که بسیاری از آنها، به سادگی به وسیله توریستها قابل دسترسی اند. با خبرنگاران همراه باشید برای آشنایی با جاذبه های گردشگری نروژ.

جاذبه های گردشگری نروژ ، جاذبه توریستی و گردشگری تراز اول در نروژ

مسیرهای ریلی خوش چشم انداز

برای تماشا حومه شهر نروژ، راهی بهتر از قطار وجود ندارد. اگر چه، برای چنین کشور کوهستانی ای، خطوط ریلی نروژ مسافتی بیش از 2000 مایل را پوشش می دهند که این مسیر، 775 تونل و بیش از 3000 پل را در بر می گیرد. برترین مسیرهای خوش چشم انداز از اسلو آغاز می شود و خط آهن برگن را در بر می گیرد که این خط آهن نیز تمام فلات کوهستانی Hardangervidda را پوشش می دهد. دیگر مسیرهای قابل توجه عبارتند از: خط آهن Dovre از اسلو تا تروندهایم با خط فرعی Rauma بین دمیس و Åndalsnes و خط آهن مشهور Ham، شیب دارترین خط آهن دنیا. شبکه ریلی نروژ مواردی از قبیل قطارهای بخاری کلاسیک، سفرهای قطاری گران و سه چرخه های ریلی پدالی، برای استفاده در خطهای ریلی دورافتاده را پیشنهاد می دهد.

Hurtigruten

سیستم کشتیرانی Hurtigruten، از زمان ثبت آن در سال 1893، به عنوان یک مسیر ارتباطی ضروری بین گوشه های دورافتاده کشور استفاده می شود. اگر چه به طور نوستالژیک از کشتی های بخاری Hurtigruten یاد می شود ولی کشتی های مدرن آن می توانند بار و مسافر را به طور منظم جابجا نمایند که به شدت بین دنیاگرد ها در سفر به نروژ محبوب است. یکی از 11 کشتی ناوگان هر روز برگن را ترک می نماید، تا Kirkenes می رود و طی 12 روز با سرعت 15 گره برمی شود؛ در طول مسیر، در گیت های مجذوب کننده و بی شمار زیادی توقف می نماید که شما می توانید از این گیت ها این کشور فوق العاده را کاوش کنید.

ناحیه Geirangerfjord

ناحیه Geirangerfjord در شمال Ålesund که بخشی از شبکه تماشای و مجذوب کننده Fjord Norway است و در راس لیست سازمان میراث دنیای یونسکو واقع شده است، بعضی از برترین منظره ها نروژ را پیشنهاد می دهد که در سفر به نروژ باید از آن بازدید کرد. ناحیه Geirangerfjord، در امتداد شرقی Sunnylvsfjord، بعضی از زیباترین نماهای کشور را به تصویر می کشد. یکی از برترین منظره ها، از قله Dalsnibba در ارتفاع 4,905 فوتی قابل رویت است، تصاویری از کوههای اطراف و ناحیه Geirangerfjord که در آن پائین واقع شده است، به شدت نفسگیر است. قایقهای گردشگری و تورهای زیادی موجودند، ولی اگر مشغول رانندگی هستید، مطمئن شوید جاده عقاب ها با 11 پیچ یو شکلش را انتخاب نموده اید که منظره ها فوق العاده ای دارد.

نشانی: 6216 Geiranger

شفق قطبی شمال

بخش بزرگ و قابل توجهی از نروژ شمالی در میان دایره قطب شمال بنا شده است و همین موضوع، دو مورد از محبوبترین جاذبه های دنیاگردی نروژ را تامین می نماید. اولی، خورشید نیمه شب (Midnight Sun) ، تجربه و چشم انداز ای زیباست. در طول ماههای تابستانی همراه با بلندترین روز سال، این نواحی روزهای بی شماری را تجربه می نمایند؛ روزهایی که خورشید خیال غروب کردن ندارد! البته، در زمستان، این Aurora Borealis (معروف به چراغهای شمالی) است که توجه همگان را به خود جلب میکند. این پدیده زمانی اتفاق می افتد که ذراتی که به صورت الکتریکی به وسیله خورشید باردار شده اند، در میدان مغناطیسی زمین گیر می افتند و اثرات نوری چشمگیری در اتمسفر یونیزه شده و در ارتفاع 40 و 620 مایلی ایجاد می نمایند و با کمانهای نورانی آبی، هاله ها و تشعشعات درخشان آفتاب که در حرکت ثابتند، به آسمان سرزندگی می بخشند که همه ساله جمعیت زیادی را وادار به سفر به نروژ می نماید.

روز ملی

روز قانون اساسی نروژ که به روز ملی شناخته می شود در 17 می هر سال جشن گرفته می شود و در واقع بزرگداشت جدایی نروژ از دانمارک در سال 1814 می باشد. این روز به شدت رنگی برای نروژی ها همان میزان اهمیت دارد که 4 جولای برای مردم آمریکا. بهتر از همه، اهمیتی ندارد که در آن موقع کجای کشور هستید زیرا اجتماعاتی با هر میزان این مناسبت را با صفوفی رنگی از بنرها، پرچم ها و نوارهای رنگی جشن می گیرند. بزرگترین جشن در اسلو اتفاق می افتد جایی که جمعیت های زیادی درKarl Johans gate، خیابان اصلی شهر، صف می کشند تا رژه بیش از 100 مدرسه و گروههای مارش را ببینید. مکان تماشای دیگر میدان قصر سلطنتی اسلو استکه در سفر به نروژ باید از آن ها بازدید کرد؛ به خصوص به خاطر نظر اجمالی به خانواده سلطنتی. در طول روز، کنسرتها و فعالیتهای زیادی، شامل مسابقات قایقرانی و نمایش آتش بازی بزرگ در این ناحیه انجام می شود.

شهر Lillehammer

Lillehammer که در بالای دریاچه Mjøsa و در انتهای جنوبی دره Gudbrandsdal واقع شده است، یکی از منطقه ها به شدت شناخته دنیاگردی است که در تمام سال مشتریان خودش را دارد که قصد سفر به نروژ مینمایند. در تابستان، مجذوب کنندهیتش به خاطر پارک مالهاگن است؛ موزه ای در فضای باز شامل بیش از 100 ساختمان تاریخی از خانه های رعیتی قرن 18 گرفته تا کارگاهها و کلیساها. دیگر سرزمین مورد توجه Peer Gynts Cottage است. گفته می شود این ناحیه که قدمت آن به اوایل دهه 1700 برمی شود، خانه نمونه اولیه قهرمان مشهور هنریک ایبسن بوده است. زمانی که برف می بارد، این ناحیه به شدت درخشان می شود. لیست فعالیتهای زمستانی این ناحیه که میزبان بازیهای المپیک زمستانی 1994 بوده، بی سرانجام است: اسکی، کرلینگ، سورتمه سواری، 300 مایل از مسیر اسکی کشورهای نوردیک (کشورهای شمال اروپا و اقیانوس اطلس) و مراکز اسکی آلپی.

نشانی: 2601 Lillehammer

مسیر اقیانوس اطلس

جاده اقیانوس اطلس-یکی از 18 مسیر دنیاگردی ملی در نروژ نه تنها یک خط ارتباطی ضروری برای مارپیچ جزایر کوچکیست که به آنها خدمات رسانی می نماید بلکه عاشقانه ای برای ماهیگیران، علاقمندان به شیرجه و بازدیدنمایندگانیست که می خواهند تا حد مکن به دریا نزدیک شوند. اگر چه بیش از پنجاه مایل طول دارد، به عنوان یکی از چشمگیریترین بزرگراههای ساحلی دنیا شناخته می شود که در مسیرش از مجمع الجزایر شهر Eide و Averøy در More og Rømsdal به طور پیچ در پیچ عبور می نماید. به علاوه منظره ها تماشای و همواره چشمگیری که هیچ ارتباطی با وضع هوا ندارند، این شانس را خواهید داشت که از دهکده های ماهیگیری کوچک دوست داشتنی، کلیساهای چوبی عجیب و غریب و غار Trolls Church تماشا کنید که از جاذبه های گردشگری نروژ هستند. به یکباره سرو کله چندین مکان که به طور خاص برای دنیاگردها آماده شده نیز پیدا شد که شامل رستورانها و تفرجگاهها و برگزار نمایندگان سفرهای ماهیگیریست.

پارک ملی Jotunheimen

Jotunheimen بزرگترین ناحیه آلپی در فلات بلند نروژ، علاوه بر اینکه محدوده 1,351 مایل مربعی را پوشش می دهد، بلندترین کوههای اسکاندیناوی را نیز در بر می گیرد و از جاذبه های گردشگری نروژ است. بعلاوه خانه بسیاری از آبشارها، رودها، دریاچه ها، یخچالها و حیاط وحشی شامل جمعیتهای گوزن شمالیست. دو تا از کوههای این پارک ملی تا ارتفاعی بیش از 8,000 فوت بالا می روند و بلندترین کوه، Galdhøpiggen است. برخلاف ارتفاع زیادش، می توانید ظرف چهار ساعت از آن بالا بروید. اگر چه به راهنما احتیاج خواهید داشت، اما تصاویر هیجان انگیزی که از فراز تخته های سنگی می بینید و نیز سرزمینهای یخی که از بالای قله پیداست، آن را شایسته پول خرج کردن می نماید. دیگر قله چهار ساعتی از مجموعه Hurrungane قله Skagastølsbotn با ارتفاع 4,429 فوت و یخچال Skagastølsbre است.

نشانی: Jotunheimen Reiseliv A, N-2686 LOM

اسپیتزبرگن

مجمع الجزایر نروژی Svalbard واقع در مرکز جزیره اسپیتز برگن، تنها 810 مایل از قطب شمال فاصله دارد. اگر چه محدوده 24,200 مایل مربعی را می پوشاند ولی جمیعت 3,700 نفری آن تنها در پنج زیستگاه زندگی می نمایند که شامل Ny Ålesund (چمعیت 70)، شمالی ترین زیستگاه دنیا و از جاذبه های گردشگری نروژ است. اگر چه در سال 1194 به وسیله وایکینگ ها تصرف شد، اما 400 سال بعد دوباره به وسیله دریانورد هلندی ویلم بارنتز کشف شد که مشغول جستجو برای یافتن گذرگاه شمال غربی به چین بود. به جایش او تعداد زیادی سیل و وال در لبه کلاه یخی پیدا کرد. پوشش گیاهی قطب شمالی منطقه بیش از 140 گونه مختلف گیاهی، شامل گیاهان گل دار کم رشد، قارچها و گلسنگ ها را در بر میگیرد. ولی، جاذبه واقعی آن، حیات وحش است که شامل 30 نمونه پرنده دریایی، سیل ها، گوزن شمالی، گرگ قطب شمال و چندین هزار خرس قطبی است.

نشانی: Svalbard Reiseliv AS

منبع: همگردی

به "جاذبه های گردشگری نروژ ، جاذبه توریستی و گردشگری تراز اول در نروژ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری نروژ ، جاذبه توریستی و گردشگری تراز اول در نروژ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید