گزارشی از دقت و امنیت در پلتفرم دیوار در 9 ماه نخست سال جاری

به گزارش سرگرمی های محبوب، سال 1400 برای پلتفرم دیوار سال بسیار مهمی بود. شاید در نگاه اول اینطور به نظر برسد که دستاوردهای مالی یا بالا رفتن تعداد کاربران دلیل اهمیت امسال بوده اما این واقعیت ماجرا نیست.

گزارشی از دقت و امنیت در پلتفرم دیوار در 9 ماه نخست سال جاری

اخبار شرکت ها؛ سال 1400 برای پلتفرم دیوار سال بسیار مهمی بود. شاید در نگاه اول اینطور به نظر برسد که دستاوردهای اقتصادی و یا بالا رفتن تعداد کاربران دلیل اهمیت سال جاری بوده اما این واقعیت ماجرا نیست. چیزی که برای پلتفرم دیوار و مدیران آن اهمیت ویژه ای داشت، این بود که در سال 1400 بتوانند امنیت کاربران را بالا ببرند و در راستای حفظ حقوق آن ها تلاش کنند. در حال حاضر آمار و اطلاعات منتشر شده نشان می دهد، سایت دیوار توانسته دقیق تر و با امنیت بیشتری کار خود را در سال 1400 پیش ببرد. مقدار امنیت در رابطه با آگهی های منتشر شده به صورت قابل توجهی بالا رفته و با همین رویه، دیوار پیوسته می کوشد تا با افزایش امنیت در معاملات این پلتفرم برای کاربران خود معاملاتی خوشایندتر رقم بزند.

خانواده ای که بزرگ تر می شود

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در دیوار همیشه مطرح بوده، کلاهبرداری هایی است که در رابطه با آن هشدارهای زیادی هم داده شده است. با وجود هشدارها و اطلاع رسانی زیاد اما باز کاربران دچار خطا می شوند و ممکن است قربانی کلاهبرداران شوند. از طرفی برخی آگهی های غیرقانونی هم باعث شده تا کاربران گزارش های زیادی به دیوار ارسال کنند. طبق آماری که دیوار منتشر کرده، در 9 ماه نخست سال جاری بیش از 220 میلیون آگهی در دیوار بررسی شده است. این بررسی ها شامل تمام آگهی های منتشر شده و البته ویرایش شده می شود. نکته قابل توجه اما این است که تعداد بررسی های اجرا شده نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 20 درصد افزایش داشته است. این افزایش یعنی خانواده دیوار بزرگ تر شده و مسئولیتی که این پلتفرم بر گردن دارد نیز سنگین تر شده است. به همین دلیل هم در 9 ماه نخست سال 1400، بیش از 604 هزار آگهی پس از دریافت گزارش از سوی کاربران دوباره بررسی شده اند تا هیچ مورد مشکوکی در دیوار وجود نداشته باشد. این تعداد نسبت به سال گذشته نزدیک 2.9 برابر شده است.

53 میلیون بررسی منجر به رد آگهی در دیوار

در راستای حفظ حقوق کاربران، آگهی های منتشر شده در دیوار بررسی می شوند تا این پلتفرم همچنان جای امنی برای کاربرانش باقی بماند. دلایل زیادی درباره رد آگهی های منتشر شده در دیوار وجود دارد اما شاید به صورت کلی بتوان گفت هر آگهی که با قوانین کشور مطابقت نداشته باشد یا حقوق کاربر را از هر جهت، چه به لحاظ روانی و چه به لحاظ اقتصادی به خطر بیاندازد در دیوار جایی ندارد. بر همین اساس در 9 ماه نخست سال 1400 بیش از 53 میلیون از کل 220 میلیون بررسی دیوار روی آگهی ها، به نتیجه رد آگهی منجر شده است. این مقدار 77 درصد بیشتر از مدت مشابه در سال 99 بوده است. ریزبینی و دقیق تر شدن روی آگهی ها که منجر به رد آن می شود وسواس و دقت کار اعضای دیوار را ثابت می کند.

در حال حاضر دیوار با استفاده از نیروی انسانی و همچنین به کمک ربات هایی که طراحی کرده، سعی می کند تا محتواهای نامناسب را رد کند. اما بخش دیگری از بررسی ها که در نهایت به حذف آگهی می انجامد به دلیل گزارش هایی است که کاربران، به دیوار اعلام می کنند. بعد از گزارش کاربران، نیروی انسانی در دیوار دست به کار می شود تا بتواند تصویر دقیق تری از آگهی به دست آورد. در حال حاضر نرخ رد در بررسی های پس از دریافت گزارش روی آگهی، 58 درصد است. این رقم نسبت به سال گذشته، بیش از سه برابر شده است که نشان می دهد تا چه مقدار گزارش های مردمی در رابطه با هر آگهی حائز اهمیت و کمک کننده است.

چند حساب کاربری به دلیل کلاهبرداری مسدود شد؟

رد و حذف آگهی اما اولین قدمی است که در دیوار برداشته می شود. این اما تمام ماجرا نیست. کاربرانی که خلاف قوانین دیوار عمل کنند به این راحتی رها نمی شوند. به خصوص آن هایی که ضرری به دیگر کاربران وارد کردند و یا خلاف قوانین کشور رفتار کردند. به همین دلیل است که در 9 ماه نخست سال 1400، بیش از 197 هزار حساب کاربری به دلایل مختلف مسدود شده است. از این مقدار حدود 59هزار حساب کاربری به دلیل کلاهبرداری و حسابشان مسدود شده است. نکته دیگری که برای کاربران دیوار بسیار اهمیت دارد این است که نیمی از کلاهبرداری های گزارش شده به دیوار در در کمتر از یازده ساعت بررسی شده است. سرعت عمل در پلتفرم دیوار در رابطه با هر آگهی ای که برخلاف قوانین کشور است یا می توانند کلاهبرداری باشد یا به اجتماع آسیب وارد کند، موضوعی است که به طور جدی از سوی این پلتفرم دنبال می شود. کاربر باید در این پلتفرم احساس امنیت کند به همین دلیل هم موارد مشکوک با سرعت زیادی در دیوار بررسی می شود تا دیوار خانه ای امن برای تمام کاربران آن باشد. در نهایت دیوار اعلام کرده است پیوسته می کوشد با بهبود عملکردهای فنی خود، این زمان را در سال آینده کوتاه تر کند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "گزارشی از دقت و امنیت در پلتفرم دیوار در 9 ماه نخست سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارشی از دقت و امنیت در پلتفرم دیوار در 9 ماه نخست سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید