استفاده ائتلاف متجاوز سعودی از 15 نوع سلاح ممنوعه آمریکایی و انگلیسی علیه یمن

به گزارش سرگرمی های محبوب، منابع محلی یمنی از جان باختن بچه ها و غیرنظامیان به علت مین ها و بمب های عمل نکرده ائتلاف سعودی خبر دادند.

استفاده ائتلاف متجاوز سعودی از 15 نوع سلاح ممنوعه آمریکایی و انگلیسی علیه یمن

شمار قربانیان مین ها و بمب های خوشه ای به جا مانده از جنگ ائتلاف متجاوز سعودی در یمن همچنان در حال افزایش است. به طوری که فقط در دوره آتش بس اخیر، بیش از 255 نفر از جمله 84 کودک قربانی شدند.

این در حالی است که کوشش های اجرا شده برای کاهش اندازه خسارات ناشی از انفجار بقایای مهمات جنگی ائتلاف متجاوز سعودی همچنان محدود است.

احمد محمد زبیبه خبرنگار المیادین در صنعا گفت: این کودک قربانی بمب های باقیمانده از جنگ ائتلاف متجاوز سعودی در منطقه نهم در شمال شرق صنعا است. او اینجا در یکی از بیمارستان های صنعا بستری شده در حالی که دستش قطع و ترکش های ناشی از انفجار یکی از مین های باقیمانده از جنگ در کل بدنش پخش شده است. در طول سال های جنگ، دولت نجات ملی در صنعا سه میلیون بمب و مین باقیمانده از جنگ را خنثی و پاکسازی نموده است.

امین سلمان کارشناس و متخصص فنی در امور بمب های خوشه ای اضافه نمود در طول این مدت بیش از 15 نوع بمب و مهمات خوشه ای استفاده شده که شواهد حاکی است 9 نوع آن در آمریکا، دو نوع در انگلیس و 4 نوع در برزیل ساخته شده است. مشکل مرکز خنثی سازی مین در صنعا، موجود نبودن تجهیزات مدرن برای شناسایی محل هایی است که مین ها و مهمات جنگی در آن وجود دارد.

علی صفره، مدیر مرکز اجرایی خنثی سازی مین در صنعا نیز گفت: سازمان ملل روز 25 ماه مه گذشته به ما اطلاع داد نیرو های شناسایی و خنثی سازی مین نتوانسته اند مجوز خرید و وارد کردن این تجهیزات را از عدن و ریاض دریافت نمایند و شمار قربانیان انفجار مین ها و مهمات خوشه ای ائتلاف متجاوز، فقط در دوران آتش بس به 255 نفر از جمله 84 کودک رسید.

به جای مانده بمب ها و مهمات خوشه ای ساخت آمریکا و انگلیس در این نمایشگاه، نمونه ها و شواهدی محسوب می گردد که حجم جنایت های واشنگتن و لندن را همگام با ائتلاف متجاوز سعودی علیه ملت یمن در سال های جنگ نشان می دهد، بدون اینکه جامعه جهانی برای محکومیت آن و جلوگیری از استفاده از این مهمات جنگی وارد عمل گردد.

سرگرمی های محبوب بین الملل خاورمیانه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "استفاده ائتلاف متجاوز سعودی از 15 نوع سلاح ممنوعه آمریکایی و انگلیسی علیه یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده ائتلاف متجاوز سعودی از 15 نوع سلاح ممنوعه آمریکایی و انگلیسی علیه یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید