استفاده از فناوری ایرانی، برای نانوپوشش دهی محصولات ایرانی

به گزارش سرگرمی های محبوب، شرکت شیرآلات البرز روز برای ایجاد نانوپوشش های تزئینی روی محصولات خود از فناوری پوشش دهی شرکت یارنیکان صالح استفاده می نماید.

استفاده از فناوری ایرانی، برای نانوپوشش دهی محصولات ایرانی

به گزارش گروه فناوری سرگرمی های محبوب، شرکت شیرآلات البرز روز برای ایجاد نانوپوشش های تزئینی روی محصولات خود از فناوری پوشش دهی شرکت یارنیکان صالح استفاده می نماید. به کارگیری این نوع نانوپوشش ها موجب افزایش زیبایی و دوام محصولات شده است.

حمید ثابتی، سرپرست خط فراوری شرکت شیرآلات البرز روز درباره سابقه استفاده از فناوری پوشش دهی PVD در این شرکت می گوید: تا قبل از سال 1396 برای ایجاد پوشش های تزئینی از خدمات شرکت هایی استفاده می کردیم که مجهز به تجهیزات لایه نشانی خارجی (در اغلب موارد چینی) بودند. از اوایل سال 96 به فکر خرید یک دستگاه PVD بودیم و در میان شرکت های خارجی در جستجوی یک محصول مناسب بودیم تا به وسیله واردات جوابگوی احتیاج شرکت شیرآلات البرز باشیم. اما در نمایشگاه صنعت ساختمان سال 1397 با شرکت یارنیکان صالح آشنا شدیم، براساس تحقیقاتی که داشتیم، متوجه کیفیت بالای محصولات این شرکت شدیم و در نتیجه براساس کیفیت و عملکرد و همچنین سابقه شرکت یارنیکان صالح، قراردادی با این شرکت تنظیم نموده و درخواست خرید یک دستگاه PVD را به این شرکت دادیم که این دستگاه را مرداد سال 1398 تحویل گرفته و آغاز به کار کردیم. از پاییز 98 نیز درخواست برای دریافت گواهی نانومقیاس داده شده و به تازگی نیز گواهی نانومقیاس را برای این فناوری دریافت نموده ایم.

ثابتی درباره مزیت استفاده از این دستگاه PVD ایرانی می گوید: استفاده از دستگاه های خارجی مشکلاتی نظیر خدمات دهی و همچنین تهیه تارگت از خارج از کشور را دارد، اما دستگاه های داخلی در عین حال که کیفیت مناسبی دارند، خدمات پس از فروش بهتری نیز داشته و برای تهیه تارگت دغدغه واردات را نداریم.

سرپرست خط فراوری شرکت شیرآلات البرز روز درباره دلیل استفاده از PVD می گوید: تا پیش از استفاده از PVD از پوشش دهی طلا برای ایجاد پوشش های تزئینی استفاده می کردیم، اما طلا فلز گرانبهایی بوده و در عین حال عمر پوشش طلا نیز کم است. این در حالی است که با استفاده از روش PVD می توان بدون طلا و تنها با استفاده از تیتانیوم به رنگ طلایی، طوسی، برنزی و رنگ های دیگر رسید. عمر نانوپوشش ایجاد شده طولانی تر بوده و همچنین فرآیند لایه نشانی با سرعت بالاتری نیز انجام می گردد.

ثابتی می افزاید: در حال حاضر در 35 درصد از محصولات فراوریی شرکت شیرآلات البرز از نانوپوشش های ایجاد شده با PVD استفاده می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "استفاده از فناوری ایرانی، برای نانوپوشش دهی محصولات ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از فناوری ایرانی، برای نانوپوشش دهی محصولات ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید