اپلیکیشن خدماتی برای مهاجران افغان در ایران راه اندازی شد

به گزارش سرگرمی های محبوب، کارشناسان افغان با کمک یک سرمایه گذار هموطن خود اپلیکیشن خدماتی به نام وطندار ویژه مهاجران افغانستانی را طراحی کردند که بزودی در دسترس کاربران افغان مقیم ایران قرار خواهد گرفت.

اپلیکیشن خدماتی برای مهاجران افغان در ایران راه اندازی شد

خبرگزاری آوا افغانستان روز یکشنبه نوشت که این اپلیکیشن با ارائه خدمات در حوزه های بیمه، بانکی، کافی نت، فرهنگی و رسانه ای و آموزش آنلاین به زودی به بازار عرضه شده و در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.

این رسانه اضافه نمود که این سوپر اپلیکیشن با سرمایه گذاری قابل توجه یکی از تاجران افغانستانی در سه سال گذشته و با به دست آوردن مجوزهای لازم از سازمان ها و نهادهای مختلف جمهوری اسلامی ایران، طرح ریزی، برنامه نویسی و آماده شده و قرار است به زودی در دسترس مهاجرین قرار گیرد.

محمد آصف درزابی کننده بیمه صدرای افغانستان در ایران و همچنین مدیر اپلیکیشن وطندار که از سال ها پیش با مسائل مهاجرین از نزدیک آشناست، گفته است که این اپلیکیشن ویژه شهروندان افغانستان در ایران است که بعد از نصب و راه اندازی بر روی تلفن های همراه، تمامی خدمات و نیازمندی ها جهت سهولت زندگی در ایران را تامین می کند و خدمات مورد نیاز آنان را به صورت کامل در خود جای داده است.

وی اضافه نمود که این اپلیکیشن برای کلیه شهروندان دارای مدرک یا فاقد مدرک اقامتی در ایران قابل استفاده است و به زودی افتتاح خواهد شد.

مدیر اپلیکشین وطندار در مورد خدمات این برنامه گفت که وطندار دارای بخش هایی چون اقسا(سامانه نوبت دهی کافی نت)، پول بکس(خدمات بانکی و پرداخت)، همدم(رسانه و تلویزیون)، (بازار و فروشگاه)، (گردشگری و سفر)، قرضه(وام و تسهیلات)، سرگرمی، صحت و پزشکی، آموزش و پرورش، بیمه(حمایت و پوشش)، گفت وگوی دوستان و صدقه و نیکوکاری می باشد.

وی در مورد خدمات سیم کارت این اپلیکیشن گفت که آن ها با شبکه های رایتل و همراه اول در ایران مذاکره نموده و قراردادهایی را نهایی نموده اند که بر اساس آن، تعداد زیادی سیم کارت را خریداری نموده و با ضمانت این مجموعه، با شرایط ویژه و بنام مهاجرین توزیع می کنند.

درزابی در مورد بخش مدرسه گفته است که در این بخش، با قراردادی که با یکی از شرکت های معتبر آموزش آنلاین و از راه دور در ایران توافق شده، برای بچه ها مهاجرینی که از آموزش باز مانده اند، زمینه های لازم را فراهم نموده اند تا شرکت کنندگان در این کلاس ها، بتوانند از وزارت آموزش و پرورش ایران مدرک معتبر دریافت کنند و ادامه تحصیل دهند.

به گفته درزابی در زمینه آموزش نیز گفت وگو از سوی مجموعه آن ها با نهادهای ذیربط اجرا شده که تا مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ها نیز امکان آموزش عالی به صورت آنلاین از این مسیرفراهم گردد.

کننده این سوپر اپلیکیشن در مورد سامانه اقسا گفت: 99 درصد مرکز الکترونیک صدرا که در ساختمان مربوط به این مجموعه در نزدیکی سفارت افغانستان در خیابان پاکستان ایجاد شده است، از میان مهاجرین استخدام شده و آموزش دیده اند.

به گفته وی، در این مرکز همه خدماتی که معمولا کافی نت ها برای مهاجرین انجام می دهند، ارائه می گردد اما با هزینه مناسب و مورد تأیید طرف سفارت که هیچ هزینه اضافی دیگری دریافت نمی گردد. در عین حال، از آن جایی که کارمندان این کافی نت از بین مهاجرین هستند، می توانند با یک تعامل و رفتار خوب و با توجه به شناختی که از مهاجرین دارند، خدمات مورد نظر را انجام دهند.

وی ارائه خدمات بیمه از سوی بیمه صدرا با همکاری بیمه مرکزی ایران و شرکت بیمه رازی را یکی از بخش های مهم و استثنایی سوپر اپلیکیشن وطندار و مجموعه آن برشمرد و گفت: کار بیمه تقریبا نهایی است و ما در کمترین فرصت کار را روی این بخش آغاز می کنیم. این بیمه شامل بیمه های درمانی، حوادث و مدارک است. قرار است بیمه درمانی با یک هزینه بسیار کم برای مهاجرین فعال گردد.

درازبی اضافه نموده است که با توجه به موارد متعدد مفقود شدن یا به سرقت رفتن مدارکی مانند گذرنامه، هزینه بالای 240 دلاری برای دریافت گذرنامه جدید که معمولا از توان مهاجرین خارج است، مدارک آن ها با یک هزینه بسیار ناچیز بیمه می گردد و در صورت مفقود شدن، سرقت و یا از بین رفتن مدرک، بیمه 80 درصد هزینه صدور مجدد مدارک را تقبل می کند.

خدمات بانکی، از دیگر خدمات ویژه و استثنایی اپلیکیشن وطندار است. مدیر این اپلیشکین در این مورد گفته است که با بانک مربوط گفت وگو نموده اند و جای رایگان در اختیار آنها قرار می دهند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "اپلیکیشن خدماتی برای مهاجران افغان در ایران راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپلیکیشن خدماتی برای مهاجران افغان در ایران راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید