تحلیل سینمایی کیهان از حمله هواداران ترامپ به کنگره آمریکا

به گزارش سرگرمی های محبوب، خبرنگاران : کارگردان فیلم فرشتگان قصاب درباره واکنش احتمالی هالیوود به حادثه اشغال کنگره هم گفت: سینمای آمریکا اساساً حاضر نیست بپذیرد که جامعه آمریکا پوسیده و از هم گسسته است.

تحلیل سینمایی کیهان از حمله هواداران ترامپ به کنگره آمریکا

به گزارش سرگرمی های محبوب، سهیل سلیمی، نویسنده و کارگردان سینما در گفت وگو با کیهان درباره اشغال کنگره آمریکا توسط طرفداران ترامپ در آمریکا گفت: این اتفاق، زیرمتن یک جامعه را به تصویر کشید؛ این ماجرا سال هاست که در حال وقوع است اما خیلی ها روی آن چشم بسته اند. مثل مسابقات کُشتی کج در آمریکا.

این اتفاق، نادر و ناگهانی نیست بلکه یک فرهنگ، عقبه آن است؛ فرهنگی که پشت دموکراسی پنهان شده اما نهایت دیکتاتوری و توحش است. این فرهنگ در پی فرصتی است تا خود را نشان دهد. مثل قضیه خاموشی برق به یاد ادیسون که در آمریکا منجر به دزدی از فروشگاه ها شد و در همان خاموشی به اندازه چند سال غارت و جرم و جنایت رخ داد.

کارگردان فیلم فرشتگان قصاب درباره واکنش احتمالی هالیوود به حادثه اشغال کنگره هم گفت: سینمای آمریکا اساساً حاضر نیست بپذیرد که جامعه آمریکا پوسیده و از هم گسسته است.

بنابراین وقتی بخواهند در آثارشان به چنین موضوعاتی بپردازند، یک مسلمان یا رنگین پوست را محور قرار می دهند که یک سری آمریکایی فریب خورده هم با او همکاری می کنند! یعنی نمی پذیرند که هیچ نیازی نیست که کسی از بیرون موجب فروپاشی آمریکا شود، بلکه آمریکا مثل خانه ای است که موریانه آن را از درون خورده است. نمونه اش همین رفتار مردم این کشور است.

سلیمی ادامه داد: برخلاف شبه روشنفکران ما، روشنفکران آمریکایی مستندی با نام در انتظار سوپرمن ساخته اند که نشان می دهد آمریکایی ها از کم سوادترین مردم دنیا هستند. این مستند روایت می کند که جمعیت عظیمی در آمریکا از تحصیل باز می مانند، چون تحصیل در آمریکا گران است و کتاب ها و روش آموزش در آن کشور بسیار ضعیف است، چون سرمایه دارها از این بی سوادی و پایین بودن سطح فرهنگ مردم در آمریکا، سود می برند. سینماگران هالیوودی نیز همواره روی این موضوع چشمشان را بسته اند که این یا به دلیل تهدید نهادهای امنیتی بوده و یا به دلیل جهالت سینماگران که من مورد اول را پررنگ تر می دانم؛ چون اشراف نهادهای امنیتی در آمریکا روی سینما به مراتب سنگین تر از آن چیزی است که ما تصور می کنیم.

منبع: اقتصادنیوز

به "تحلیل سینمایی کیهان از حمله هواداران ترامپ به کنگره آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحلیل سینمایی کیهان از حمله هواداران ترامپ به کنگره آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید