(تصاویر) کمبود بنزین در آمریکا پس از حمله سایبری

به گزارش سرگرمی های محبوب، کمبود بنزین باعث ایجاد صفوف طویل در برابر جایگاه های سوخت و افزایش قیمت شده است

(تصاویر) کمبود بنزین در آمریکا پس از حمله سایبری

به گزارش سرگرمی های محبوب، از رانندگان آمریکایی خواسته شده است در واکنش به کمبود سوخت به خاطر مسدود شدن یک خط لوله اصلی انتقال نفت در نتیجه حمله سایبری از احتکار بنزین خودداری کنند.

پس از این حمله سایبری و کمبود بنزین در جایگاه های تحویل سوخت و افزایش قیمت، تعدادی از رانندگان در مناطق جنوب شرق آمریکا به خرید و ذخیره سازی بنزین مبادرت کرده اند.

انجمن اتومبیلرانی آمریکا گفته است که در نتیجه کمبود بنزین، متوسط قیمت آن در روز سه شنبه به هر گالن 2 دلار و 98 سنت رسید که بالاترین قیمت از نوامبر 2014 بوده است.

به خاطر کمبود سوخت خودرو، در ایالت های کارولینای شمالی، ویرجینیا و فلوریدا شرایط اضطراری اعلام شده است.

در پی حمله سایبری باج افزاری در روز جمعه گذشته، متصدیان خط لوله کلنیال مجبور شدند فعالیت قسمت اصلی شبکه انتقال سوخت را متوقف کنند.

به گفته شرکت مسئول این خط لوله، فعالیت این شبکه سوخت رسانی با 8900 کیلومتر خط لوله تا آخر این هفته به حالت عادی باز نخواهد گشت. این شبکه تقریباً نیمی از سوخت مورد نیاز ساکنان مناطق ساحل شرقی آمریکا را تأمین می کند.

به گفته اف بی آی یک گروه تبهکار به نام دارک ساید مسئول این حمله باج افزاری بوده است.

به گفته کارشناسان فضای مجازی، اعتقاد بر این است که این باند در روسیه یا اروپای شرقی مستقر است و از هدف قرار دادن رایانه هایی که زبان های جمهوری های شوروی سابق را به کار می برند پرهیز می کند.

منبع: فرارو

به "(تصاویر) کمبود بنزین در آمریکا پس از حمله سایبری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) کمبود بنزین در آمریکا پس از حمله سایبری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید