تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش وزن با مصرف قارچ

به گزارش سرگرمی های محبوب، قارچ ها یکی از مفیدترین محصولات غذایی هستند که انسان ها می توانند آن ها را در رژیم غذایی خود قرار دهند.

تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش وزن با مصرف قارچ

به گزارش سرگرمی های محبوب از سرگرمی های محبوب، تحقیقات متعدد فواید بی شمار قارچ برای پوست، مو، سلامت بدن و ذهن را تایید نموده است.

اصلی ترین دلایلی که باید به طور مستمر قارچ مصرف کنید شامل موارد ذیل می گردد:

1- تامین ویتامین D

قارچ ها از جمله مواد غذایی هستند که خود اقدام به فراوری ویتامین D می نمایند و سرشار از این ویتامین هستند.

ویتامین D برای سلامت بدن و نیز جذب کلسیم بسیاری لازم است. گرچه بدن خود توانایی فراوری ویتامین D را در معرض نور خورشید دارد، اما در فصول سرد سال که نور خورشید کم است و افراد از لباس های بیشتری استفاده می نمایند، نور کافی به بدن برای ساخت این ویتامین نمی رسد. از این رو، مصرف قارچ برای تامین ویتامین D توصیه می گردد.

2- مزه شبیه به گوشت

از آنجا که قارچ مزه ای شبیه به گوشت دارد، می تواند یکی از جایگزین های مناسب برای گوشت قرمز محسوب گردد.

بخصوص افرادی که دارای کلسترول بالا و بیماری های زمینه ای مانند نقرس هستند می توانند قارچ را جایگزین گوشت نمایند.

3- غنی از سلنیوم

قارچ ها یکی از منابع غنی از سلنیوم هستند. این ماده معدنی شبیه به آنتی اکسیدان در بدن عمل نموده و از آسیب دیدن سلول ها جلوگیری می نماید. همچنین سلنیوم نقشی مهم در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد.

4- یاری به کاهش وزن

قارچ دارای کالری بسیار پایینی است بطوری که 5 عدد قارچ تنها 20 کالری انرژی دارد. همچنین مصرف قارچ می تواند باعث کاهش اشتها گردد.

تحقیقات نشان داده است افرادی که از قارچ به عنوان پیش غذا استفاده می نمایند به میزان کمتری کالری از وعده غذایی دریافت می نمایند.

از دیگر فواید قارچ می توان به ترکیب شدن مناسب آن با سایر مواد غذایی و به ویژه گوشت اشاره نمود. می توانید برای کاهش مصرف گوشت خود، حجم قارچ بیشتری به آن اضافه کنید.

با این کار، علاوه بر دریافت فواید بی شمار قارچ، می توانید به کاهش وزن خود و نیز جلوگیری از مصرف بیش از حد گوشت یاری کنید.

منبع: جام جم آنلاین

به "تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش وزن با مصرف قارچ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش وزن با مصرف قارچ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید