کشف حقایقی عجیب درباره دومین مغز بدن

به گزارش سرگرمی های محبوب، محققان دانشگاه ایالتی میشیگان اخیرا حقایق جالبی درباره سیستم عصبی روده انسان کشف نموده اند.

کشف حقایقی عجیب درباره دومین مغز بدن

روده ها حتی اگر به نحوی از سیستم عصبی مرکزی جدا شده باشند، وظایف خاصی را در سیستم عصبی روده ای انجام می دهند. تعداد سلول های تخصصی سیستم عصبی، یعنی نورون ها و گلیا که در روده فرد زندگی می نمایند، تقریبا با تعداد سلول های موجود در مغز گربه برابر است. با سرگرمی های محبوب همراه باشید تا با دومین مغز بدن انسان آشنا شوید. با ما همراه باشید.

آشنایی با دومین مغز بدن انسان

سیستم عصبی روده ای، یک شبکه پیچیده متشکل از نورون ها و گلیا است که روده های ما را پوشانده است. حال دانشمندان آمریکایی در مطالعه اخیرشان نشان داده اند که سلول های گلیا نقش بسیار فعال تری در سیستم عصبی روده دارند.

آشنایی با حقایقی عجیب از بدن انسان

نتایج مطالعه تازه محققان و دانشمندان حاکی از آن است که گلیا دقیقا بر سیگنال های منتقل شده به وسیله مدارهای عصبی تاثیر می گذارند.

استاد برایان گالبرانسن از دانشکده فیزیولوژی دانشگاه ایالتی میشیگان در این باره گفت: اگر مغز دوم را به عنوان رایانه در نظر بگیریم، می توانیم بگوییم گلیا تراشه هایی هستند که عملکرد حاشیه ای دارند و عضو فعال پیغام رسانی در شبکه اند و کار آن ها تعدیل سیگنال ها است و مانند نورون ها نیستند. علاوه بر این عملکرد، گلیا این موضوع را تایید می نماید که همه چیز بدون مشکل در حال اجرا است.

نتایج این مطالعه

یافته های این مطالعه درک دانشمندان از نحوه عملکرد سیستم عصبی روده ای را افزایش می دهد و می تواند به توسعه راهکارهای تازهی برای درمان اختلالات روده منجر گردد که این می تواند به نحوه درمان سندرم روده تحریک پذیر و سایر اختلالات یاری کند. اگر در پی درمان خر و پف خود هستید مطلب خروپف خود را خانگی درمان کنید! را از دست ندهید.

بیشتر بخوانید: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب اشتباهات خطرناک در یاری های اولیه کدام هستند؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "کشف حقایقی عجیب درباره دومین مغز بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف حقایقی عجیب درباره دومین مغز بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید