تماس وزیر دفاع ترکیه با همتای عراقی: به حاکمیت ارضی عراق کاملا احترام می گذاریم

به گزارش سرگرمی های محبوب، وزیر دفاع ترکیه در تماس تلفنی با همتای عراقی خود آدینه عناد بر احترام کامل کشورش به حاکمیت ارضی عراق تأکید کرد.

تماس وزیر دفاع ترکیه با همتای عراقی: به حاکمیت ارضی عراق کاملا احترام می گذاریم

به گزارش سرگرمی های محبوب، به نقل از میدل ایست نیوز، براساس بیانیه رسمی وزارت دفاع ترکیه خلوصی آکار در این تماس تلفنی مسائل دوجانبه و تحولات امنیتی منطقه را آنالیز و تأکید کرد که ترکیه به یکپارچگی و حاکمیت ارضی و مرزهای همسایگانش به خصوص عراق احترام کامل می گذارد و کسی نباید در این موضوع شک کند.

او گفت که عملیات نظامی ترکیه در شمال عراق عملیاتی ضد تروریست هاست و تروریست ها را هدف قرار می دهد و اضافه کرد که هدف نابودی تروریست هایی است که در شمال عراق تمرکز یافته اند و به گفته وی 40 هزار شخص را کشته اند.

هفته گذشته وزیر کشور ترکیه اعلام نمود که این کشور درنظر دارد که پایگاهی نظامی از نوع آنچه در سوریه ایجاد نموده در دو منطقه عراق تأسیس کند.

پس از آن وزیر دفاع ترکیه بدون هماهنگی با عراق از نقاطی در شمال عراق بازدید کرد.

ترکیه سال هاست که شماری از نیروهای خود را در مناطق شمالی عراق مستقر نموده و به اعتراض های مکرر عراق به این موضوع بی توجه بوده است.

وزارت خارجه عراق اخیرا با احضار سفیر ترکیه نسبت به نقض حاکمیت ارضی عراق توسط وزیر دفاع ترکیه و حضور وی در خاک عراق اعتراض کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تماس وزیر دفاع ترکیه با همتای عراقی: به حاکمیت ارضی عراق کاملا احترام می گذاریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماس وزیر دفاع ترکیه با همتای عراقی: به حاکمیت ارضی عراق کاملا احترام می گذاریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید