جزییاتی از ادغام کارت های بانکی ایرانیان

به گزارش سرگرمی های محبوب، خبرنگاران : عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از طرح تازه نمایندگان مجلس برای ادغام حساب ها و کارت های بانکی افراد اطلاع داد.

جزییاتی از ادغام کارت های بانکی ایرانیان

ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از طرح نو نمایندگان مجلس برای ادغام حساب ها و کارت های بانکی افراد اطلاع داد. وی گفت: اکنون 500 میلیون کارت بانکی در کشور موجود است که میانگین آن هر ایرانی دارای 7 کارت بانکی است که این تعداد از حساب یا کارت بانکی برای کشور به نوعی خطرناک است و ایجاد مشکل در مسائل مالی کشور می نماید.

عضو کمیسیون شوراها اضافه کرد: مثلاً افرادی که بر اثر محکومیت حساب های بانکی شان مسدود شده است یا قصد پولشویی دارند و یا اتباع غیرمجاز خارجی که در کشور اقامت دارند به راحتی می توانند کارت بانکی افراد را اجاره نمایند و از آن استفاده نمایند.

ابوترابی توضیح داد: هدف از این کار این است که تمام حساب ها و کارت های بانکی جمع آوری و تبدیل به یک کارت با مشخصات افراد گردد تا دیگر افراد سودجو نتوانند از این حساب ها در جهت اهداف خودشان استفاده نمایند، چون یک کارت است و افراد به آن احتیاج دارند و دیگر نمی توانند کارت بانکی خود را به سایر افراد اجاره دهند که این اقدام از لحاظ امنیت مالی برای کشور ضروری است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: حتی می توان این اقدام را برای بچه ها 10 سال به بالا نیز اعمال کرد، یعنی کارت بانکی برای بچه ها و نوجوانان تعبیه گردد که فقط مخصوص خرید و مسائل روزمره آن ها گردد تا با این اقدام هم مانع از سوءاستفاده از کارت های بانکی بچه ها در کشور شویم.

منبع: توریسم آنلاین

به "جزییاتی از ادغام کارت های بانکی ایرانیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییاتی از ادغام کارت های بانکی ایرانیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید