جشن واکسیناسیون به معنای ایمنی جمعی نیست

به گزارش سرگرمی های محبوب، تهران (پانا) - دبیر کمیته علمی کشوری کرونا با بیان اینکه جشن واکسیناسیون به این معنا نیست که ایمنی جمعی به وجود آمده است، گفت ایمنی معمولا حداقل بعد از 2 تا 3 هفته پس از تزریق دز دوم در بدن افراد واکسینه شده به وجود می آید.

جشن واکسیناسیون به معنای ایمنی جمعی نیست

به گزارش وبدا، حمیدرضا جماعتی دبیر کمیته علمی کشوری کرونا با بیان اینکه تامین بودجه و واکسن و قبول انجام واکسیناسیون به وسیله مردم به علت شایعاتی که وجود دارد و یا تبلیغات بعضی از کمپین های ضدواکسن، از جمله مشکلاتی است که در حوزه واکسیناسیون در هر جامعه ای وجود دارد، اظهار کرد: تزریق دز دوم واکسن افرادی که در آخرین روز از واکسیناسیون 70 تا 75 درصدی جامعه دز اول را دریافت نموده اند، معمولا 3 تا 4 هفته بعد انجام می گردد.

وی با ذکر این نکته که ایمنی معمولا حداقل بعد از 2 تا 3 هفته پس از تزریق دز دوم در بدن این افراد به وجود می آید، به جشن واکسیناسیون اشاره و مطرح نمود: بنابراین جشن واکسیناسیون به معنای این نیست که ما ایمنی جمعی به وجود آورده ایم بلکه به این معناست که به هرحال مسئولان وزارت بهداشت توانسته اند با تهیه واکسن ضدکرونا و واکسیناسیون مردم تا رسیدن به ایمنی جمعی به این نکته برسند که مسئولیت خود را انجام داده اند.

جماعتی شرح داد: درحقیقت با محاسبه ای که باید انجام دهیم نشان داده می گردد که تقریبا یک ماه بعد از تزریق دز اول همه باید دز دوم را دریافت نموده باشند و ایمنی جمعی معمولا بعد از 2 تا 3 هفته ایجاد می گردد. بنابراین ما می توانیم بگوییم که به هدف خود دست یافته ایم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "جشن واکسیناسیون به معنای ایمنی جمعی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشن واکسیناسیون به معنای ایمنی جمعی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید