نیلی احمدآبادی: ما در بحران کرونا نشان دادیم که بلد نیستیم بحران را مدیریت کنیم، علیرضا منادی سفیدان: متاسفانه 3.5 میلیون دانش آموز دسترسی به فضای مجازی ندارد

به گزارش سرگرمی های محبوب، رییس دانشگاه تهران با اشاره به اینکه کشور ها را در چگونگی مدیریت بحران باید سنجید، توضیح داد: ما در بحران کرونا که همچنان با آن دست و پنجه نرم می کنیم، نشان دادیم که بلد نیستیم بحران را مدیریت کنیم چراکه فقط بحث بهداشت مطرح نبود بلکه مباحث دیگری از جمله سیاسی، اجتماعی، مالی و... هم در میان بود.

نیلی احمدآبادی: ما در بحران کرونا نشان دادیم که بلد نیستیم بحران را مدیریت کنیم، علیرضا منادی سفیدان: متاسفانه 3.5 میلیون دانش آموز دسترسی به فضای مجازی ندارد

به گزارش گروه فرهنگی سرگرمی های محبوب به نقل از روابط عمومی برنامه به وقت ایران، برنامه زنده و تلویزیونی به وقت ایران شب گذشته 23 شهریورماه با موضوع، اما و اگر های بازگشایی دانشگاه ها روی آنتن شبکه آموزش رفت و میزبان محمود نیلی احمدآبادی رییس دانشگاه تهران و علیرضا منادی سفیدان رییس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی بود.

محمود نیلی احمدآبادی رییس دانشگاه تهران در ابتدا اعلام کرد: ما هر ساله در دانشگاه تهران با بازگشایی دانشگاه ها و شروع کلاس ها مراسم باشکوهی با حضور دانشجویان و دانشگاهیان برگزار می کردیم، اما سال جاری هم مانند سال گذشته باید این مراسم را به شکل نمادین برگزار کنیم.

وی ادامه داد: البته ما و دیگر دانشگاه ها برای هر سناریویی آماده هستیم و امیدواریم دانشگاه ها پس از واکسیناسیون دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه و در کل جامعه هدف باز گردد چراکه این خواسته و آرزوی ما این است.

رییس دانشگاه تهران با اشاره به اینکه دانشجویان این امکان را دارند که تا زمان بازگشایی دانشگاه ها به دانشگاه بیایند و با استادان خود دیدار نمایند، مطرح نمود: اگر دانشگاه ها با فرض واکسیناسیون گروه های هدف هم باز شوند، نمی توان کلاس ها را با ظرفیت گذشته برگزار کرد، اما فراموش نکنیم که آموزش مجازی همچنان پابرجاست.

وی ادامه داد: به محض توقف آموزش حضوری، آموزش مجازی را شروع و تقریبا مشابه جهان عمل کردیم به لحاظ کیفیت حداقل های علمی به دانشجویان انتقال داده شد در حقیقت زیرساخت های خوبی در این بخش وجود دارد و تجربه خوبی هم کسب شده است.

نیلی احمدآبادی تاکید نمود: اگر شرایط فراهم گردد، در مقطع کارشناسی امکان برگزاری کلاس های عملی را به صورت فشرده داریم و در صورت واکسینه کردن گروه هدف به شکل برنامه ریزی شده می توانیم میزبان دانشجیان باشیم.

وی با بیان اینکه زمانی که دانشجو و خانواده ها به لحاظ ذهنی آمادگی لازم برای برگزاری کلاس های حضوری را نداشته باشند، مشکلاتی پدید می آید، گفت: ما به لحاظ توانمندی و زیرساخت مشکل نداریم، اما آیا دانشجو و یا خانواده می توانند مسئولیت اتفاقی را که نمی دانند چیست، بپذیرند در حقیقت جامعه به آمادگی ذهنی برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها نرسیده در حالی که در کشور های دیگر این اتفاق اتفاق افتاده است.

رییس دانشگاه تهران با اشاره به اینکه کشور ها را در چگونگی مدیریت بحران باید سنجید، توضیح داد: ما در بحران کرونا که همچنان با آن دست و پنجه نرم می کنیم، نشان دادیم که بلد نیستیم بحران را مدیریت کنیم چراکه فقط بحث بهداشت مطرح نبود بلکه مباحث دیگری از جمله سیاسی، اجتماعی، مالی و... هم در میان بود.

نیلی احمدآبادی ادامه داد: اجزا به صورت جداگانه خوب کار می نمایند، اما با هم نه چراکه مدیریت کلان کشور پیغام های متناقض می دهد برای جلوگیری از این اتفاق لازم مرور قواعد حکمرانی خوب به ما یاری می نماید.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه جهت گیری دانشگاه ها به سمت نتیجه گرایی و تقاضامحوری تغییر نموده است، گفت: تبدیل دانش به کسب وکار مدت هاست در دانشگاه ها شروع شده است و امروز دانشجو از ما می خواهد به او راه اندازی کسب وکار را بیاموزیم.

علیرضا منادی سفیدان رییس کمیسیون آموزش مجلس دیگر مهمان این برنامه بود که مطرح نمود: سال جاری دومین مهری است که شکوه مهر را نمی بینیم و این نعمت عظیم از ما گرفته شده است.

وی ادامه داد: اگرچه بخش مهمی از تعلیم و تربیت در کنار انسان های دیگر شکل می گیرد و کلاس و فضای آموزش صفای خاصی دارد، اما سال جاری هم تا مدتی مجبور به برگزاری کلاس های آموزشی به صورت آنلاین هستیم.

رییس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه دانشگاه ها از ابتدای شیوع کرونا به سمت آموزش مجازی رفتند، گفت: آموزش مجازی کیفیت خوبی ندارد، اما تا زمانی که واکسیناسیون جامعه هدف تمام نگردد و شرایط لازم مهیا نباشد، امکان برگزاری کلاس ها به صورت حضوری وجود ندارد.

منادی سفیدان ادامه داد: البته روستا هایی که به لحاظ رنگ بندی کرونا سفید هستند، امکان برگزاری حضوری کلاس ها وجود دارد، اما شروع سال تحصیلی به صورت مجازی خواهد بود جالب است بدانید که بسیاری از پدران و مادران درخواست حضوری شدن کلاس ها را داشته اند.

وی با بیان اینکه برداشت ما این است که تا انتها آذرماه بالای 70 میلیون نفر واکسینه می شوند، اسم کرد: متاسفانه 3.5 میلیون دانش آموز ما دسترسی به فضای مجازی ندارد و یک عده ترک تحصیل نموده اند یعنی کرونا باعث عقب ماندگی های روحی و تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان شده است.

منادی سفیدان گفت: خانواده ها، دانشجویان و دانش آموزان بدانند که احتمالا از دی ماه به بعد کلاس ها به صورت حضوری البته نه به صورت کامل برگزار می گردد بعلاوه واجب است با یاری متخصصان علوم اجتماعی و جامعه شناسی یک برنامه ریزی برای آماده کردن و استقبال از دانش آموزان و دانشجویان صورت بگیرد و آن ها را آماده حضور در کلاس درس کرد.

برنامه به وقت ایران در فصل دوم با رویکرد مهارتی و با ساختار گفتگومحور به تهیه نمایندگی علیرضا عاصم یوسفی با اجرای ناصر خیرخواه روز های یکشنبه و سه شنبه ساعت 21:45 تا 23 به صورت زنده روی آنتن شبکه آموزش می رود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نیلی احمدآبادی: ما در بحران کرونا نشان دادیم که بلد نیستیم بحران را مدیریت کنیم، علیرضا منادی سفیدان: متاسفانه 3.5 میلیون دانش آموز دسترسی به فضای مجازی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیلی احمدآبادی: ما در بحران کرونا نشان دادیم که بلد نیستیم بحران را مدیریت کنیم، علیرضا منادی سفیدان: متاسفانه 3.5 میلیون دانش آموز دسترسی به فضای مجازی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید