خبرنگاران 34 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات اشتغال ایثارگران در استان مرکزی جذب شد

به گزارش سرگرمی های محبوب، اراک - خبرنگاران - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی گفت: 34 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات اشتغال ویژه فرزندان شاهد، جانبازان و ایثارگران این استان جذب شد.

خبرنگاران 34 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات اشتغال ایثارگران در استان مرکزی جذب شد

مرتضی انصاری فر روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، اضافه نمود: تا به امروز 67 متقاضی دریافت تسهیلات اشتغال با مبلغ درخواستی 25 میلیارد و 500 میلیون ریال به بانک های عامل معرفی شده اند.

وی ادامه داد: براساس قانون جذب 25 درصدی فرزندان شاهد در دستگاه های دولتی، در طول یک سال گذشته 184 نفر از این قشر در دستگاه های دولتی از قبیل آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان آتش نشانی، مدیریت بیمه درمان تامین اجتماعی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی جذب شدند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی اعلام کرد: 490 حق پرستاری خانواده های شاهد این استان براساس مواد 22 و 26 قانون ایثارگری در طول یک سال گذشته پرداخت و 21 هزار و چهار کارت شناسایی هوشمند، 774 کارت احراز جانبازی و 102 پرستاری جانبازی در این استان برقرار شد.

انصاری فر با بیان اینکه حقوق 222 جانباز استان مرکزی در طول یک سال گذشته برقرار شد، گفت: با مصوبه هیات دولت تسهیلات مسکن ایثارگران افزایش چشمگیری داشته به طوری که در شهرهای بیش از یک میلیون نفر یک میلیارد و 600 میلیون ریال، شهرهای کمتر از یک میلیون نفر یک میلیارد و 200 میلیون ریال، برای سایر شهرها یک میلیارد ریال و برای نقاط روستایی 800 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

وی گفت: مجتمع مسکونی 264 واحدی ایثارگران این استان در اراک بیش از 85 درصدی پیشرفت فیزیکی دارد که با بهره برداری از آن، بخش قابل توجهی از ایثارگران این استان صاحب مسکن می شوند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی اضافه نمود: 95 درصد از 684 گلزار شهدای این استان ساماندهی و بهسازی شدند و مابقی نیز در اسرع وقت انجام می گردد.

استان مرکزی 6 هزار و 300 شهید و بیش از 14 هزار جانباز تقدیم انقلاب اسلامی نموده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 34 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات اشتغال ایثارگران در استان مرکزی جذب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 34 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات اشتغال ایثارگران در استان مرکزی جذب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید