خبرنگاران 937 تبعه غیرمجاز در مراکز تولیدی ری شناسایی شدند

به گزارش سرگرمی های محبوب، شهرری ـ خبرنگاران ـ رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ری گفت: 937 اتباع بیگانه غیرمجاز از ابتدای سال 99 تا به امروز در مراکز تولیدی و خدماتی این شهرستان شناسایی شدند.

خبرنگاران 937 تبعه غیرمجاز در مراکز تولیدی ری شناسایی شدند

فرهاد شایق روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار سرگرمی های محبوب گفت: بازرسان اداره کار امسال 270 بازرسی برای شناسایی اتباع بیگانه از کارخانه ها، کارگاه ها و مراکز خدماتی شهرستان داشته اند که منجر به شناسایی تعداد قابل توجهی از اتباع بیگانه غیر مجاز شده است.

وی با تاکید بر اینکه صاحبان صنایع و کارفرمایان براساس قانون کار اجازه به کارگیری اتباع بیگانه را در فرآیند تولید و خدمات خود ندارند، افزود: 136 کارفرمای متخلف نیز در این رابطه به مراجع قضایی معرفی شده اند.

داداشی گفت: 144 کارگر ایرانی نیز در این مدت جایگزین بخشی از کارگران غیر مجاز فعال در واحدهای تولید و خدماتی شهرستان ری شده اند و تعدادی از کارگران غیر مجاز اتباع نیز با تمهیدات اندیشیده شده به اتباع مجاز تبدیل شده اند.

به گزارش سرگرمی های محبوب، در حدود 200 هزار اتباع بیگانه از کشورهای افغانستان، پاکستان و عراق در بخش های مختلف شهرستان ری حضور دارند که 60 هزار نفر از این افراد اتباع مجاز و در حدود 140 هزار نفر جزو اتباع غیر مجاز می باشند.

شهرستان ری با برخورداری از 56 اتحادیه توزیعی، تولیدی و خدماتی و 10 هزار واحد صنعتی و صنفی از جمله شهرک صنعتی شمس آباد مکان مناسبی برای فعالیت اتباع بیگانه در مناطق جنوبی پایتخت به صورت غیر مجاز می باشد که این فرآیند متاسفانه به صورت اپیدمی در آمده و نیاز است به صورت جدی با این معضل برخورد شود.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران قرار گرفته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 937 تبعه غیرمجاز در مراکز تولیدی ری شناسایی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 937 تبعه غیرمجاز در مراکز تولیدی ری شناسایی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید