رسوایی تقلب خلبانان کار دست ایرلاین پاکستان داد

به گزارش سرگرمی های محبوب، آژانس ایمنی هواپیمایی اتحادیه اروپا بیان نمود شرکت هواپیمایی ملی پاکستان به دلیل نگرانی های ایمنی، به مدت حداقل شش ماه اجازه پرواز به این منطقه را نخواهد داشت.

رسوایی تقلب خلبانان کار دست ایرلاین پاکستان داد

به گزارش سرگرمی های محبوب، این تصمیم در پی افشای تقلب یک سوم از خلبانان پاکستان در آزمون خلبانی از سوی وزیر هواپیمایی این کشور گرفته شد.

سخنگوی شرکت پاکستان اینترنشنال ایرلاینز اظهار کرد: این شرکت به دلیل پاندمی کووید 19 به اروپا پرواز ندارد اما امیدوار بود پروازهایش به اسلو، کپنهاگ، پاریس، بارسلون و میلان را تا دو ماه دیگر از سربگیرد. رسوایی خلبانان به شدت به ما آسیب می زند.

تحقیقات از سانحه سقوط ایرباس ای 320 در 22 ماه مه که در جریان آن 97 نفر در شهر کراچی جان خود را از دست دادند، نتایج مبهوت کننده ای به دنبال داشت و معلوم شد 260 نفر از 860 خلبان در پاکستان در آزمون خلبانان تقلب کرده اند اما همچنان سازمان هواپیمایی این کشور به آنها مجوز داده است.

دولت پاکستان از آن زمان پنج نفر از مقامات این رگولاتوری را اخراج کرده و تحقیقات جنایی در حال انجام است.

رگولاتور هواپیمایی اتحادیه اروپا در نامه ای با اعلام این ممنوعیت، گفت که نسبت به اعتبار مجوز خلبانان پاکستان نگران است و پاکستان در حال حاضر قادر به تایید و نظارت بر اپراتورهایش و هواپیماها مطابق با استانداردهای بین المللی نیست.

شرکت پاکستان اینترنشنال ایرلاینز 150 نفر از خلبانانش را برای تقلب معلق کرده است. سخنگوی این شرکت در مصاحبه تلفنی با آسوشیتدپرس مدعی شد که درباره مجوز خلبانان به رگولاتوری پاکستان هشدار داده بود و 17 خلبان را در سال 2019 به دلیل نگرانی نسبت به مجوزشان از کار برکنار کرده بود.

کارشناسان هواپیمایی نگرانند که ممنوعیت پرواز از سوی اتحادیه اروپا روی پروازهای شرکت پاکستان اینترنشنال ایرلاینز به انگلیس و کانادا نیز تاثیر بگذارد زیرا این شرکت نمی تواند بر فراز اتحادیه اروپا پرواز کند و باید از مسیرهای طولانی تر دیگری استفاده کند.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، تحقیقات از سانحه پرواز 8303 شرکت پاکستان اینترنشنال ایرلاینز در کراچی نشان داد که خلبان با نادیده دریافت اخطار برج مراقب درباره فرود و اصرار بر توانایی برای مدیریت آن، مقصر بوده است. هواپیما پس از فرود ناموفق در باند، دوباره به هوا برخاست اما موتورهای هواپیما آسیب دیده بود. مسئول برج مراقبت هم به دلیل این که به خلبان اعلام نکرد موتورها آسیب دیده اند، توبیخ شد.

هواپیما 17 دقیقه در هوا بود و سپس در یک منطقه پرجمعیت سقوط کرد. در این سانحه دو مسافر جان سالم بدر بردند اما یک کودک 13 ساله در محل حادثه کشته شد.

وزیر هواپیمایی پاکستان هفته گذشته گفته بود از حدود 260 خلبانی که در امتحان مجوزشان تقلب کرده اند، 141 نفر برای شرکت هواپیمایی پاکستان اینترنشنال و باقی آنها برای ایرلاینهای خصوصی کار می کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رسوایی تقلب خلبانان کار دست ایرلاین پاکستان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسوایی تقلب خلبانان کار دست ایرلاین پاکستان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید