رویداد Summer Game Fest سال 2024 انتهای بهار سال جاری برگزار خواهد شد

به گزارش سرگرمی های محبوب، یکی از رویدادهای به شدت مورد انتظار در دنیای گیمینگ، رویداد سامر گیم فست (Summer Game Fest) است. در گذشته با وجود رویداد ای 3 (E3) کمتر به سامر گیم فست توجه می شد ولی با کنار رفتن ای 3 دیگر مانعی برای پیشرفت گیم فست وجود نداشته و حال زمان درخشیدن آن است.

رویداد Summer Game Fest سال 2024 انتهای بهار سال جاری برگزار خواهد شد

طبق چیزی که اعلام شده این رویداد در تاریخ 18 خرداد (7 ژوئن) برگزار خواهد شد. بسیاری از بازی ها در رویداد سامر گیم فست حضور خواهند داشت و طبق چیزی که در تریلر معرفی آن وجود دارد، بسیاری از بازی های مورد انتظار نیز در این رویداد خواهند بود. سامر گیم فست حدود 2 ساعت طول خواهد داشت و در آن از تریلرهای مختلفی رونمایی خواهد شد.

در کنار رویداد اصلی چندین مراسم دیگر نیز برنامه ریزی شده تا بازی های کوچکتر در این موارد جانبی معرفی شوند. در اصل مسئولین سامر گیم فست در کوشش هستند تا آن را به رویداد اصلی دنیای گیمینگ تبدیل نمایند و با روندی که دارند به احتمال زیاد به این هدف هم خواهند رسید. مخصوصاً اینکه رویدادهای رقیب عملکرد چندان قدرتمندی ندارند.

هنوز فهرست کامل بازی هایی که در این رویداد حضور دارند اعلام نشده ولی بسیاری از عناوینی که قرار بود در سال 2023 میلادی عرضه شوند یا اطلاعات بیشتری از آن ها در دسترس قرار بگیرد، در این رویداد حضور خواهند داشت. همینطور اینکه بسیاری از افراد با تجربه در زمینه صفحه مجازی و گیمینگ به صورت حضوری به این رویداد دعوت شده و می توانند این بازی ها را به صورت حضوری تجربه نمایند.

در دنیای گیمینگ رویدادهای مختلفی وجود دارند و رقابت کمی میان آن ها وجود دارد. در گذشته رویداد اصلی دنیای گیمینگ ای 3 بود که در آن هر شرکت یک بخش را بر عهده داشته و دستگاه ها یا بازی های مختلف در ای 3 معرفی می شدند. با گذشت زمان بیشتر شرکت های بازی ساز تصمیم گرفتند که به صورت جداگانه رویدادهای خود را برگزار نموده و زیرمجموعه ای 3 نباشند. به همین علت است که ای 3 به طور کامل از بین رفت.

در حال حاضر هم چندین رویداد مختلف وجود دارد ولی مشکل اینجاست که این رویدادها محدود هستند. برای مثال بعضی تنها برای کنسول پلی استیشن و بعضی دیگر تنها برای کنسول های ایکس باکس هستند. حتی بعضی از این رویدادها تنها برای بازی های مستقل ساخته شده که باعث شده گیمرها نتوانند در یک بازه زمانی خاص به تمامی بازی ها دسترسی داشته باشند.

این پخش شدن رویدادها باعث شده تا رقابت خاصی میان آن ها ایجاد گردد. برای مثال سونی به طور دائم در کوشش است تا در رویداد خود بازی های مختلف را معرفی کند و مایکروسافت نیز همین روند را در پیش گرفته است. همین موضوع باعث شده تا حدی مجذوب کننده باشد ولی مشکل اینجاست که پخش شدن رویدادها دیگر تب و تاب دورانی که ای 3 وجود داشت را نمی تواند زنده کند.

منبع: Gematsu

منبع: دیجیکالا مگ

به "رویداد Summer Game Fest سال 2024 انتهای بهار سال جاری برگزار خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویداد Summer Game Fest سال 2024 انتهای بهار سال جاری برگزار خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید