رکورد مصرف برق تابستان، در بهار شکسته شد

به گزارش سرگرمی های محبوب، با این میزان، پیک نیاز مصرف سال گذشته پشت سر گذاشته شد که نشانگر رشد شدید نیاز مصرف برق در کشور است در حالی که هنوز به روزهای گرم تیر و مرداد نرسیده ایم.

رکورد مصرف برق تابستان، در بهار شکسته شد

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در این باره گفته این در حالی است که روز چهارشنبه برنامه های مدیریت بار هم به اجرا در آمده بود و یکی از تفاوت آن با سال گذشته هم در این است که سال گذشته در چنین روزی هنوز بسیاری از ظرفیت های مدیریت بار به اجرا در نیامده بود.

گفتنی است طبق آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق کشور، بیشترین مقدار مصرف برق در تابستان سال گذشته در روز سی و یکم تیر به مقدار 58 هزار و 254 مگاوات به ثبت رسید.

برق 49 اداره و بانک قطع شد

از سوی دیگر در پی افزایش دمای هوای کشور، شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ روز گذشته چهارشنبه، 12 خرداد هم با هدف جلوگیری از بروز خاموشی در شبکه برق این کلانشهر، برق 49 اداره پرمصرف را در مرکز، قطع کرد.

حسین صبوری، مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ از ساختمان های متعلق به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، شرکت ملی فولاد ایران، مرکز آمار سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور استخدامی کشور، بانک پارسیان، بانک ملی ایران و دانشگاه آزاد اسلامی به نام برخی از اداراتی که امروز مشمول قطع برق شده اند نام برد و افزود: از آن جا که بر اساس پیش بینی های سازمان هواشناسی طی روزهای آینده، انتظار افزایش بیشتر دمای هوا را داریم ضروری است تمامی مشترکان، حداکثر صرفه جویی ممکن را در مصرف برق به عمل آورند.

وی همچنین با بیان این که در ادامه برخورد با ادارات پرمصرف، روز چهارشنبه هم برق 49 دستگاه اجرایی در تهران قطع شد گفت: مهم ترین کمکی که مشترکان بخش خانگی می توانند به ما در تامین برق کنند خودداری از استفاده همزمان از وسایل برقی پرمصرف به ویژه در ساعات 12 تا 18 است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ همچنین از ادارات و صنایعی که همکاری مناسبی در مدیریت مصرف برق دارند قدردانی کرد و یادآور شد: گزارش عملکرد ادارات در حوزه مدیریت مصرف برق به شکل هفتگی، تهیه و به استانداری تهران ارسال می شود.

صبوری به همین علت از ادارات و دستگاه های اجرایی مرکز خواست تا به منظور جلوگیری از بروز خاموشی احتمالی به ویژه در بخش خانگی شهر تهران، اجرای مصوبات هیات وزیران در خصوص مدیریت مصرف برق را جدی بگیرند.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار حوزه انرژی را از صفحه انرژی و کالای سرگرمی های محبوب دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز

به "رکورد مصرف برق تابستان، در بهار شکسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد مصرف برق تابستان، در بهار شکسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید