صف خرید خودرو خلوت می گردد؟، چالش مادران برای خرید خودرو

به گزارش سرگرمی های محبوب، اخبار منتشر شده نشان می دهد مادران دارای دو فرزند و بیشتر چنانچه قصد داشته باشند تا در این طرح فروش گسترده خودرو حضور پیدا نمایند باید همچون متقاضیان عادی مسیر را طی نمایند.

صف خرید خودرو خلوت می گردد؟، چالش مادران برای خرید خودرو

به گزارش اقتصاد نیوز، با اعلام شرایط طرح نو پیش فروش خودرو، مادران نیز مانند دیگر متقاضیان برای خرید با چالش روبرو شده اند.

ورق خرید آسان خودرو برای مادران برگشت

سیاستگذار خودرویی در حالی از طرح فروش گسترده خودرو رونمایی نموده است که حضور این طرح فروش همچون طرح های پیشین برای مادران دارای دو فرزند و بیشتر، آسان نیست.

شرکت های خودروساز با توجه به تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت موظف بودند تا 50 درصد فروش خود را به مادران دارای دو فرزند و بیشتر اختصاص دهند.

این اتفاق سبب شده بود که مادران واجد شرایط بتوانند جدا از متقاضیان عادی و از یک مسیر ویژه به خودرو دسترسی داشته باشند. البته مادران خوشبخت نیز در نهایت با اهرم قرعه کشی انتخاب می شوند، زیرا همچنان تعداد خودرو هایی که در هر طرح فروش در دسترس قرار می گیرند از تعداد مادرانی که برای خرید خودرو ثبت نام می نمایند، کمتر است.

موافقان و مخالفان حساب وکالتی

چندی پیش مدیران وزارت صمت تصمیم گرفتند برای اینکه خودرو را به دست مصرف نماینده واقعی برسانند در طرح های فروش شرکت های خودروساز از متقاضیان بخواهند تا مبلغی را به عنوان ودیعه در حساب های وکالتی خود ذخیره نمایند.

این مبلغ باید تا انتها مشخص تکلیف طرح فروش در حساب های وکالتی باقی می ماند. این ایده موافق و مخالفان زیادی بین متقاضیان دریافت خودرو به قیمت کارخانه داشت. بعضی از متقاضیان با نظر سیاستگذار خودرویی برای رساندن خودرو به متقاضیان واقعی از مسیر مسدود کردن مبلغی در حساب های وکالتی مشتریان، موافق بودند.

در نقطه مقابل، بعضی از متقاضیان عادی این شیوه را نادرست می دانستند و عنوان می کردند که این مساله بیش از پیش دست مصرف نماینده واقعی را از خودرو کوتاه می نماید.

در این میان، مادران دارای دو فرزند و بیشتر، استثنا بودند. با اعلام مدیران صمت، مادران از افتتاح حسب وکالتی و واریز پول بی احتیاج بودند و تنها از مادران خواستار خودرو خواسته شده بود که برای محصولات عرضه شده نام نویسی نمایند.

شرط ثبت نام مادران در طرح فروش گسترده خودرو

البته این مسیر برای دارندگان خودرو های فرسوده نیز - همچون مادران - بدون احتیاج به افتتاح حسب وکالتی و مسدود کردن بخشی از قیمت خودرو بود. حال که وزارت صمت از طرح پیش فروش بزرگ خودرویی خود رونمایی نموده است، حضور مادران در این دور از فروش خودرو دیگر همچون ادوار گذشته آسان نیست.

اخبار منتشر شده نشان می دهد مادران دارای دو فرزند و بیشتر چنانچه قصد داشته باشند تا در این طرح فروش گسترده خودرو حضور پیدا نمایند باید همچون متقاضیان عادی علاوه بر افتتاح حساب وکالتی مبلغ 100 میلیون تومان ودیعه در نظر گرفته شده را نیز در حساب های خود ذخیره نمایند.

با توجه به این تغییر رویه وزارت صمت نسبت به مادران دارای دو فرزند و بیشتر، می توان گفت ورق خرید آسان خودرو برای مادران، برگشت و آن ها نیز باید تمام سختی های متقاضیان عادی را برای خرید خودرو تجربه نمایند.

منبع: فرارو

به "صف خرید خودرو خلوت می گردد؟، چالش مادران برای خرید خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صف خرید خودرو خلوت می گردد؟، چالش مادران برای خرید خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید