مخالفت آمریکا و ناتو با برخی مفاد پیشنهادات امنیتی روسیه

به گزارش سرگرمی های محبوب، معاون وزیر خارجه آمریکا در پایان نشست شورای روسیه-ناتو تأکید کرد: در گفت وگو با همتایان روسی با صراحت به آنها گوشزد کرده ایم که درهای ناتو به روی کشورهای علاقه مند بسته نخواهد شد و این انتخاب آنهاست و اقدامی اجباری نیست.

مخالفت آمریکا و ناتو با برخی مفاد پیشنهادات امنیتی روسیه

به گزارش گروه بین الملل سرگرمی های محبوب به نقل از خبرگزاری نووستی، وندی شرمن معاون اول وزیر خارجه آمریکا و سرپرست هیئت مذاکره کننده این کشور در مذاکرات امنیتی، در سرانجام نشست شورای روسیه-ناتو در بروکسل گفت که کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی امیدوار هستند که بزودی نشست دیگری با روسیه درباره مسائل امنیتی داشته باشند.

خانم شرمن گفت: در نشست امروز (چهارشنبه) ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو با صراحت نسبت به علاقه مندی این سازمان برای ادامه مذاکرات عمیق تر با طرف روسی درباره مسائل و نگرانی هایی که می تواند منجر به پیشرفت در تقویت امنیت برای همه طرفین شود ابراز امیدواری کرد.

معاون وزیر خارجه آمریکا همچنین تأکید کرد که برخی مفاد پیشنهادات روسیه در زمینه امنیتی غیرقابل قبول است. وی افزود، البته ایالات متحده و متحدانش در ناتو تمایل دارند تا به مذاکرات با فدراسیون روسیه درباره مسائل مورد اختلاف ادامه دهند.

به گفته وی، کنندگان ایالات متحده در مذاکرات با همتایان روسی به آنها گوشزد کرده اند که قصد ندارند درهای ناتو را به روی کشورهای علاقه مند به عضویت در این سازمان ببندند. به گفته وی، عضویت در پیمان ناتو، انتخابی است که هر کشوری باید انجام دهد و اقدامی اجباری نیست.

وندی شرمن همچنین یادآور شد: کشورهای متحد در ناتو با وحدت کامل از اصول ترین و مهم ترین حقوق بین المللی حمایت می کنند که بر اساس آن همه کشورها باید حق انتخاب راه و اولویت های سیاست خارجی را داشته باشند، اینکه استقلال و تمامیت ارضی همه کشورها امری مقدس و قابل احترام است و همه کشورها باید و می توانند آزادانه متحدین خویش در عرصه روابط بین الملل را انتخاب کنند.

لازم به یادآوری است، نشست شورای روسیه-ناتو روز چهارشنبه با حضور الکساندر گروشکو معاون وزیر امور و الکساندر فومین معاون اول وزیر دفاع روسیه، کنندگان دائم 30 کشور در مقر ناتو، وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا، ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو و مقامات بلندپایه نظامی ناتو پس از بیش از 4 ساعت بحث و گفت وگو به سرانجام رسید.

مذاکرات روسیه با کشورهای غربی درباره مسائل امنیتی در سه مرحله در نظر گرفته شده است. روز دوشنبه مذاکرات دوجانبه بین کنندگان روسیه و آمریکا انجام گرفت. روز چهارشنبه این رایزنی ها در چارچوب شورای روسیه-ناتو دنبال شد و امروز (پنج شنبه) نیز در چارچوب سازمان امنیت و همکاری اروپا ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مخالفت آمریکا و ناتو با برخی مفاد پیشنهادات امنیتی روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت آمریکا و ناتو با برخی مفاد پیشنهادات امنیتی روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید