پزشک تیم استقلال: باید مثل فولاد به قرنطینه می رفتیم

به گزارش سرگرمی های محبوب، من و بقیه همکارانم تمام تلاشمان را می کنیم که در سلامت کارمان را پیش ببریم و پروتکل ها را رعایت می کنیم و تب سنجی، معاینات روزانه شان و مراقبت ها را تا آنجا که در توانمان است انجام می دهیم تا ان شاءالله بازیکنان سلامت خود را حفظ نمایند.

پزشک تیم استقلال: باید مثل فولاد به قرنطینه می رفتیم

پزشک تیم استقلال گفت: موقعی که تست بازیکنانمان مثبت شده بود اگر می شد باید مثل تیم فولاد به قرنطینه می رفتیم، آلودگی و تماس ها کمتر می شد و دیگر مسئله ای برای چند بازیکن دیگرمان پیش نمی آمد.

به گزارش ایسنا، دکتر کاوه ستوده، پزشک تیم فوتبال استقلال در حاشیه تمرین امروز، پنجشنبه این تیم اظهار کرد: یکسری بازیکنانی که تستشان مثبت بود، دو روز متوالی از آن ها تست گرفته شد و بعد از تایید سلامتی شان دوباره به تمرینات اضافه شدند. ما موقعی که تست بازیکنانمان مثبت شد اگر می شد باید مثل تیم فولاد به قرنطینه می رفتیم، آلودگی و تماس ها کمتر می شد و دیگر مسئله ای برای چند بازیکن دیگرمان پیش نمی آمد. سازمان لیگ هم تصمیم گرفت که برای صحت این تست ها دوباره تست گرفته گردد ولی در حال حاضر دو بازیکن کرونایی داریم که سیاوش یزدانی و عارف غلامی هستند که اکنون در قرنطینه اند.

او ادامه داد: من و بقیه همکارانم تمام تلاشمان را می کنیم که در سلامت کارمان را پیش ببریم و پروتکل ها را رعایت می کنیم و تب سنجی، معاینات روزانه شان و مراقبت ها را تا آنجا که در توانمان است انجام می دهیم تا ان شاءالله بازیکنان سلامت خود را حفظ نمایند.

ستوده در پاسخ به این سوال که این بیماری چقدر به بازیکنان آسیب می زند، گفت: این ویروس می تواند علائم خفیف داشته باشد و گاهی اوقات هم می تواند علائم بسیار پیش رونده ای داشته باشد که حتی کار به بستری در ICU و فوت منجر می گردد. باید دید این ویروس در بازیکن تا چه حدی ورود پیدا می نماید. اگر خدای نکرده ریه بازیکنی به شکل خیلی بد درگیر گردد، ممکن است ضایعاتی در ریه ایجاد کند و دیگر نتواند بازی کند.

او اضافه نمود: ممکن است با عضلات قلب درگیر گردد و مسائل قلبی و تنفسی ایجاد کند و آن ها ممکن است دیگر به فوتبال برنگردند. همه این ها به عواملی بستگی دارد چرا که بیماری در یک شخص با شخص دیگر متفاوت است.

منبع: عصر ایران

به "پزشک تیم استقلال: باید مثل فولاد به قرنطینه می رفتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پزشک تیم استقلال: باید مثل فولاد به قرنطینه می رفتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید