چگونه برای ورودی خانه فرش مناسب و زیبا انتخاب کنید؟

به گزارش سرگرمی های محبوب، فضای ورودی خانه شما یکی از اولین فضاهایی است که مهمانان شما با آن روبه رو می شوند. به همین علت، باید توجه ویژه ای به سبک فضایی، عملکرد و ظاهر ورودی خانه خود داشته باشید. فکر می کنید چه وسیله ای به بهینه سازی عملکرد و سبک ورودی منزل شما یاری می نماید؟ یک فرش مناسب! فرش ها به فضا روح و رنگ می بخشند و به نوعی فضای شما را تعریف می نمایند. با این حال، از آن جایی که ورودی هر خانه ای فرق دارد، قرار دادن فرش با مقدار و شکلی که متناسب با ورودی باشد، ممکن است کمی گیج نماینده باشد.

چگونه برای ورودی خانه فرش مناسب و زیبا انتخاب کنید؟

البته هیچ راه چاره ثابتی برای میزان و شکل فرش ورودی وجود ندارد اما بعضی از دستورالعمل های کلی وجود دارند که می توانید هنگام آنالیز فرش ها، از آن ها پیروی کنید. در ادامه این مطلب از سرگرمی های محبوب مگ همراه ما باشید، همه جنبه هایی را که برای انتخاب فرش ورودی خانه خود باید بدانید، به شما خواهیم گفت.

انواع فرش ورودی

ابتدا باید گزینه های انواع فرش ورودی خود را در نظر بگیرید. این قسمت نسبتا ساده است، زیرا تنها سه نوع فرش متداول وجود دارد که معمولا در ورودی از آن ها استفاده می گردد.

فرش پادری

پادری در واقع فرش کوچکی است که مستقیما جلوی درب ورودی شما قرار می گیرد. فرشی استاندارد که از ابعاد 45 در 75 سانتی متر تا 60 در 90 سانتی متر متغیر است و حتی ممکن است بیشتر و کمتر هم باشد. پادری ها معمولا بسیار بادوام هستند اما ممکن است از نظر تنوع و زیبایی کمی محدود باشند زیرا در درجه اول برای پاک کردن کفش ها و گرفتن خاک و رطوبت استفاده می شوند. استفاده از پادری یک روش کاربردی برای تمیز نگه داشتن کف پوش هاست و می تواند راهی زیبا برای شخصی سازی ورودی خانه شما باشد.

فرش رانر

فرش های رانر، قالیچه های باریک و بلندی هستند که معمولا در راهروها، ورودی های طولانی و جلوی درب های عریض استفاده می شوند. رانر برای یک راهروی استاندارد گزینه بسیار خوبی است اما برای یک راهروی بسیار عریض، ممکن است باریک به نظر برسد.

فرش یک تکه

این فرش ها برای پوشاندن مساحت بزرگ تری از کف طراحی شده اند. هدف استفاده از این فرش، پوشاندن و محافظت از کف فضای شما و در عین حال افزودن رنگ و الگوهای تزئینی به فضای شماست. فرش مستطیلی بیشتر رایج است اما می توانید فرش بیضی یا گرد را هم متناسب با فضای خود انتخاب کنید. این فرش ها در انواع و ابعاد بسیار متنوعی در بازار موجود هستند و شما می توانید متناسب با سبک خانه و ابعاد فضای در اختیار، فرش مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نکاتی که باید به هنگام انتخاب فرش ورودی در نظر بگیرید

به غیر از میزان و نوع فرش ورودی، چند نکته دیگر هم در انتخاب فرش ورودی وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

پرز فرش

در نظر داشته باشید که اغلب جلوی درب های ورودی، جاکفشی و کمد وجود دارند و مهم است مطمئن شوید که پرز فرش ورودی شما خیلی بلند نباشد زیرا هیچ چیز بدتر از این نیست که هر بار که درب را باز می کنید، به فرش گیر کند یا هر بار که می خواهید درب کمد لباس یا جاکفشی را باز کنید، مجبور شوید فرش را کنار بزنید. بنابراین انتخاب فرشی با پرز کوتاه، مهم است و علاوه بر آنکه به درب ها گیر نمی نماید، تمیز کردن و جاروبرقی کشیدن آن ها هم بسیار راحت تر است. از آن جایی که فرش جلوی ورودی جهتی است که با رفت و آمد و آلودگی های کفش ها بسیار در ارتباط است، باید فرشی را انتخاب کنید که جارو کشیدن آن راحت تر باشد.

جنس فرش

فرش ورودی انتخابی شما باید بادوام و باکیفیت باشد و امکان تمیز کردن آن هم آسان باشد. فرش های الیاف طبیعی به علت دوام خود شناخته می شوند و فرش های قابل شست وشو با ماشین لباسشویی هم گزینه ای عالی برای قسمت ورودی هستند. از گزینه هایی با دوام کمتر مانند ابریشم و پنبه دوری کنید و مسأله رنگ را هم در نظر بگیرید. به عنوان مثال، بهتر است یک فرش سفید را برای ورودی خود انتخاب نکنید زیرا به راحتی کثیف و خراب خواهد شد.

برترین فرش برای ورودی های باریک

اگر ورودی خانه شما باریک است، یک فرش کوچک برترین گزینه است. پادری که دقیقا جلوی درب ورودی قرار بگیرد یا فرش رانر که از ورودی تا انتهای راهرو را در بر بگیرد هم انتخاب های مناسبی هستند.

پادری ها برای ورودی های باریک برترین انتخاب هستند. در واقع بدون اشغال فضای زیادی، قادر به پوشاندن کف ورودی خانه شما خواهند بود. برای اینکه ظاهر دکوراتیوتری به فضای خود بدهید، می توانید پادری را روی یک فرش زیبا و خاص قرار دهید.

فرش رانر فضای بیشتری را نسبت به یک پادری می پوشاند و کاملا متناسب با یک راهروی باریک است. رانرها نسبت به پادری ها جنبه تزئینی بیشتری دارند و هنگامی که شخصی از بیرون درب خانه شما را باز می نماید، رانرها حس دعوت کنندگی بیشتری را به سمت خانه به وجود می آورند.

برترین فرش برای ورودی های باز و بزرگ

اگر ورودی بازتر و بزرگ تری دارید، چند گزینه متفاوت وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. در ادامه، به شما برترین فرش هایی را که مناسب ورودی های باز هستند، معرفی خواهیم کرد.

یک فرش کوچک دقیقا جلوی درب ورودی

اگر می خواهید فضای ورودی را از فضای بزرگ جلوی درب خانه خود جدا کنید، از یک فرش کوچک که جهت ورودی را معین می نماید، بهره ببرید. خصوصا در فضاهایی که تعریف روشنی از انتها فضای ورودی و آغاز فضای دیگر وجود ندارد، استفاده از یک فرش کوچک جلوی درب ورودی مناسب خواهد بود. این فرش ها می توانند بزرگ تر از پادری باشند. اما اگر می خواهید که فضای ورودی شما از دیگر فضاها به صورت محسوسی جدا باشد، این فرش نباید فراتر از فضای ورودی مد نظر شما قرار بگیرد.

فرشی بزرگ تر برای در بر گرفتن فضای بیشتر

ورودی های بزرگ و باز ممکن است گیج کننده به نظر برسند. بنابراین یک فرش بزرگ که میزان زیادی از فضای کف را می پوشاند، راهی عالی برای تعریف و تفکیک فضاست. یک فرش بزرگ هم به چنین فضای وسیعی رنگ، طرح و شخصیت می بخشد.

اگر می خواهید فضای ورودی شما کمی بیشتر از جلوی درب ورودی منزلتان را در بر بگیرد، یک فرش بزرگ تر را که به صورت عمودی از درب ورودی به فضای باز خانه شما امتداد می یابد، قرار دهید. این کار سطح بیشتری را به قسمت ورودی منزل شما اختصاص می دهد و حس دعوت کنندگی بیشتری را منتقل می نماید. اگر افراد زیادی به خانه شما رفت و آمد دارند، این فرش بزرگ می تواند به مکانی محبت آمیز و صمیمی برای جمع شدن مهمانان به هنگام خداحافظی باشد.

می توانید یک فرش مستطیلی بزرگ را هم در فضای ورودی خود قرار دهید. انتخاب نوع فرش کاملا بستگی که شکل فضای ورودی شما دارد.

فرش مربع در مرکز ورودی

قرار دادن یک فرش کوچک تر اما متقارن در مرکز یک ورودی بزرگ می تواند به عنوان یک نقطه کانونی عمل کند. اگر می خواهید کفپوش های چوبی یا سنگی زیبای خود را به رخ بکشید و کمتر با فرش پوشیده شده باشد، این انتخاب گزینه خوبی است. از آنجایی که یک فرش مربع بیشتر از یک فرش مستطیلی در فضا حس شناور بودن دارد، شکل مربع انتخاب بهتری خواهد بود. انتخاب فرشی که طرح خاصی متناسب با سبک فضایی شما داشته باشد، انتخاب مناسب تری نسبت به یک فرش ساده و خنثی خواهد بود. این کار حس و حال متفاوت و بهتری را در فضا جریان می دهد.

دو فرش در ورودی بزرگ

در یک ورودی طولانی و بزرگ، قرار دادن دو فرش می تواند انتخاب مناسبی باشد. به طور مثال می توانید از یک رانر کوچک جلوی درب ورودی به همراه یک فرش گرد در قسمت جلوتر بهره ببرید. اگر به سراغ این گزینه می روید، می توانید فرش های هماهنگ را انتخاب کنید یا به سراغ فرش های کاربردی تر و نزدیک تر به سبک خانه خود بروید.

اگر ورودی دایره ای شکل دارید، مثل یک دیوار گرد یا راه پله منحنی، از یک فرش گرد برای تکمیل جریان فضا بهره ببرید.

فرش بزرگی که فضا را در بر می گیرد

اگر در فضای ورودی خود مبلمانی نظیر کنسول یا نیمکت دارید، جلوی مبلمان از رانر یا فرشی بهره ببرید که بین مبلمان و دیوار روبه رو را پر کند. این کار علاوه زیبایی خاصی که به راهروی شما می بخشند، جهتی برای عبور افراد ایجاد می نماید.

برترین فرش برای ورودی در کنار پله ها

اگر دقیقا روبه رو یا در کنار درب وروی پله ها قرار گرفته اند، استفاده از پادری کوچک یا یک فرش دایره ای شکل در قسمت ورودی، انتخاب مناسبی خواهد بود.

جمع بندی

برای انتخاب صحیح فرش برای ورودی خانه، باید فاکتورهایی مانند سبک دکوراسیون خانه، متراژ فضای در اختیار شکل و فرم فضای وروی و بعلاوه سلیقه شخصی خود را در نظر داشته باشید و کافی است به مواردی که در این مطلب گفته شد خوب توجه کنید تا ببینید که کدام نوع و مدل فرش برای ورودی شما مناسب است. با آنالیز دقیق و در نظر گرفتن تمامی این موارد، قطعا انتخاب صحیح و مطمئنی را خواهید داشت که جلوه فضای ورودی شما را چندین برابر کند.

منبع: modsy

منبع: دیجیکالا مگ

به "چگونه برای ورودی خانه فرش مناسب و زیبا انتخاب کنید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه برای ورودی خانه فرش مناسب و زیبا انتخاب کنید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید