کدام استان ها بارانی می شوند؟

به گزارش سرگرمی های محبوب، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم بارش ها و ورود سامانه بارشی جدید به کشور خبر داد.

کدام استان ها بارانی می شوند؟

ایسنا: صادق ضیاییان اظهار کرد: امروز (16 اسفند) در استان های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران، گاهی وقوع رعد و برق همراه با وزش باد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر این نواحی بارش برف پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه امروز همچنین در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید ادامه خواهد داشت و به تدریج در سواحل دریای خزر دمای هوا به طور موقت بین 5 تا 8 درجه سانتیگراد افزایش می یابد، شرح داد: فردا (17 اسفند) با شمالی شدن جریان ها روی دریای خزر دمای هوا در این منطقه مجدد کاهش می یابد و ابرناکی و بارش در استان های گیلان، مازندران و ارتفاعات شمال غرب کشور دور از انتظار نیست.

ضیاییان با بیان اینکه فردا در سایر مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود، گفت: با گذر امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور طی روز دوشنبه (18 اسفند) در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران و برف خواهیم داشت.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی روز سه شنبه (19 اسفند) در استان های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران، در ارتفاعات البرز شرقی بارش برف و در شرق، مرکز و دامنه های جنوبی البرز وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه از بعد ازظهر روز چهارشنبه (20 اسفند) با ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور، بارش در این مناطق آغاز می شود، اظهار کرد: طی روز پنجشنبه (21 اسفند) گستره بارش کل نوار شمالی و برخی مناطق غرب و جنوب غرب کشور را در برخواهد گرفت همچنین بارش ها در گیلان، مازندران، جنوب اردبیل، شرق آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی شدت خواهد داشت.

ضیاییان با بیان اینکه طی این مدت بارش برف در ارتفاعات سبب کاهش دید و لغزندگی جاده های کوهستانی می شود،گفت: طی امروز و فردا (16 و 17 اسفند) خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان به دلیل وزش باد شدید مواج پیش بینی می شود.

بیشتر بخوانید:

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در سرانجام درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (17 اسفند) صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد و با حداقل دمای 8 و حداکثر دمای 19 درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (18 اسفند) صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد و با حداقل دمای 8 و حداکثر دمای 18 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: توریسم آنلاین

به "کدام استان ها بارانی می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام استان ها بارانی می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید