آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و جهان ، روز مرگبار عربستان ، 9 استانِ ایران در شرایط قرمز؛ افزایش بیماران بدحال

به گزارش سرگرمی های محبوب، تعداد مبتلایان به بیماری کووید19 در سراسر جهان به بیش از 12 میلیون و 119 هزار نفر رسید و شمار مرگ های ناشی از این بیماری همه گیر بیش از 550 هزار نفر ثبت شد.

آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و جهان ، روز مرگبار عربستان ، 9 استانِ ایران در شرایط قرمز؛ افزایش بیماران بدحال

به گزارش سرگرمی های محبوب، سخنگوی وزارت بهداشت ایران آخرین آمار مرتبط با کووید19 را در ایران که طی 24 ساعت گذشته به دست آمده است، بیان نمود. سیماسادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از 17 تا 18 تیر 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 2691 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که 1625 مورد بستری شدند. وی افزود: به این ترتیب، مجموع بیماران کووید19 در کشور به 248 هزار و 379 نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت: در طول 24 ساعت گذشته 153 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 12 هزار و 84 نفر رسید. لاری افزود: تا به امروز 209 هزار و 463 نفر از بیماران بهبود یافته یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند. وی همچنین ادامه داد: تا به امروز یک میلیون و 872 هزار و 391 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور اجرا شده است.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران، 3309 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در شرایط شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران ضمن تاکید بر لزوم رعایت موازین بهداشت فردی و اجتماعی، شست وشوی مرتب دست ها، فاصله گذاری اجتماعی و به ویژه استفاده از ماسک هنگام خروج از منزل، گفت: استان های خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان های غربی و شرقی و خراسان رضوی در شرایط قرمز قرار دارند.

وی همچنین گفت: استان های تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان و اردبیل در شرایط هشدار قرار دارند. لاری تاکید کرد: مردم جداً از سفرهای غیرضروری، به ویژه سفر به استان های خراسان رضوی و مازندران، خودداری کنند.

  • مبتلایان در عمان به بیش از 50 هزار نفر رسیدند

منابع خبری از افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در عربستان و عمان خبر دادند. به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری عمان، وزارت بهداشت عمان از ثبت 1210 مورد جدید ابتلا به کرونا طی 24 ساعت اخیر خبر داد تا آمار کل مبتلایان به 50 هزار و 207 نفر افزایش یابد. این وزارتخانه همچنین از جان باختن 9 مبتلای دیگر و افزایش آمار جان باختگان به 233 نفر خبر داد.

  • آمار مبتلایان در عربستان به بیش از 220 هزار نفر رسید

وزارت بهداشت عربستان هم از ثبت 3036 مورد جدید ابتلا به کرونا طی 24 ساعت اخیر خبر داد. با ثبت موارد جدید ابتلا، آمار کل مبتلایان به کرونا در این کشور به 220 هزار و 144 نفر افزایش یافت. همچنین با جان باختن 42 مبتلای دیگر، آمار کل جان باختگان به 2059 نفر رسید.

منبع: ایرنا

منبع: همشهری آنلاین

به "آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و جهان ، روز مرگبار عربستان ، 9 استانِ ایران در شرایط قرمز؛ افزایش بیماران بدحال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و جهان ، روز مرگبار عربستان ، 9 استانِ ایران در شرایط قرمز؛ افزایش بیماران بدحال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید