ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال 99

به گزارش سرگرمی های محبوب، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال 1399 توسط معاون اول رئیس جمهوری و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خبر داد.

ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال 99

حمید زادبوم با اعلام این خبر گفت: تدوین این بسته حمایتی حاصل ساعت ها فعالیت کارشناسی کارگروه منتخب شامل نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه وبودجه، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، صندوق توسعه ملی و همچنین اعضای کمیته کارشناسی شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی است و به تأیید شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی نیز رسیده است.

وی افزود: جامع ومانع بودن و توجه به شرایط خاص اقتصادی و تجاری کشور با توجه به تحریم های ناجوانمردانه و همچنین مسائل ناشی از شیوع ویروس کرونا دو شاخص مهم تدوین بسته حمایتی سال 1399 است.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: توجه به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و همچنین صادرات به 15 کشور همسایه و اعضای اتحادیه اوراسیا در بسته فوق الذکر مورد تأکید قرار گرفته و تمام تسهیلات و مشوق ها با توجه به این مسئله تدوین شده است.

دبیر شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی منابع بسته حمایتی سال جاری را شامل منابع صندوق توسعه ملی به میزان 20 هزار میلیارد ریال، منابع پیش بینی شده در قانون بودجه سال 1399 کل کشور برای حمایت از صادرات غیرنفتی به میزان شش هزار میلیارد ریال، بخشی از درآمدهای حاصل از وضع عوارض صادراتی و همچنین افزایش سرمایه دولت در صندوق ضمانت صادرات ایران تا سقف 100 میلیون یورو اعلام کرده و ابراز امیدواری کرد با تخصیص بودجه های فوق الذکر، نیل به اهداف از پیش تعیین شده جهت توسعه صادرات غیرنفتی در سال 1399 تسهیل شود.

زادبوم بیان نمود: پرداخت هرگونه جایزه و مشوق صادراتی برای صادرکنندگان منوط به حصول اطمینان از برگشت ارز حاصل از صادرات کالا و خدمات به چرخه اقتصادی کشور بر اساس دستورالعمل های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید