افزایش قیمت لبنیات به نام کاهش قیمت

به گزارش سرگرمی های محبوب، وزیر جهاد کشاورزی با اعلام خبری اعلام نمود که قیمت لبنیات 10 درصد از روز شنبه کاهش می یابد اما به فاصله کمی سخنگوی انجمن صنایع لبنی گفت که این کاهش قیمت تنها شامل سه محصول شیر با بسته بندی پلاستیکی 900گرمی، شیر 2.5کیلوگرمی کم چرب و پنیر UF400گرمی می گردد.

افزایش قیمت لبنیات به نام کاهش قیمت

اما مساله ای که از آن به اسم کاهش 10درصدی قیمت لبنیات یاد می گردد در واقع افزایش نرخ مصوب سه محصول لبنی پرمصرف و آزادسازی قیمت دیگر محصولات است و انجمن صنایع لبنی همکاری واقعی برای کاهش قیمت ها نداشته است.

بر اساس نامه دبیر انجمن صنایع لبنی به اعضای خود سه محصول شیر با بسته بندی پلاستیکی 900گرمی، ماست 2.5کیلوگرمی کم چرب و پنیر UF400گرمی به ترتیب 7400 تومان، 30600 تومان و 20000 تومان است و مابقی محصولات از این پس شامل قیمت گذاری دستوری نیستند.

قیمت لبنیات آزاد شد؟

بعلاوه در این نامه اشاره شده است که کاهش قیمت این سه محصول دستوری نیست و جنبه ارشادی دارد.

با مقایسه این قیمت ها با قیمت های مصوب قبلی تعیین می گردد که نه تنها قیمت این سه محصول کاهش نیافته اند بلکه افزایش قابل ملاحظه ای یافته است.

در آبان سال گذشته بود که قیمت لبنیات 40 درصد افزایش یافت و با مقایسه این قیمت ها واقعیت افزایش قیمت اخیر محصولات لبنی تعیین می گردد.

قیمت ماست دو و نیم کیلوگرم دبه کم چرب 21000 تومان، شیر نایلون 5400 تومان و پنیر 400گرمی کاپ 14500 تومان اعلام شده بود.

بنابر این گزارش کاهش قیمتی 10درصدی که اکنون از آن یاد می گردد در واقع کاهش قیمت در مقایسه با افزایش قیمت خودسرانه ای است که صنایع لبنی در مرداد سال جاری اعمال کردند.

سخنگوی انجمن صنایع لبنی در آن مقطع در گفتگویی بیان نموده بود: برنامه مصوبی برای افزایش قیمت لبنیات وجود ندارد و افرایش قیمت اعمال شده محصولات لبنی به وسیله خود صنایع اجرا شده است.

وی اضافه کرد: به علت افزایش رسمی نرخ شیر خام و بعلاوه سایر عوامل فراوری قیمت تمام شده محصولات لبنی افزایش یافته است.

منبع: تسنیم

آخرین خبرها از بازارهای مختلف را در صفحه بازار سرگرمی های محبوب بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "افزایش قیمت لبنیات به نام کاهش قیمت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت لبنیات به نام کاهش قیمت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید