این کشف با ژنتیک مخلوطی از حیوان و انسان اتفاق می افتد

به گزارش سرگرمی های محبوب به نقل از ایسنا محققان ژنتیک مولکولی در موسسه علوم وایزمن (Weizmann) راهی برای کشت سلول های بنیادی انسانی بسیار زودتر از آنچه قبلا ممکن بود، کشف نموده اند.

این کشف با ژنتیک مخلوطی از حیوان و انسان اتفاق می افتد

در مطالعه منتشر شده در مجله Cell، محققان نشان دادند که سلول های اولیه انسانی را می توان ایجاد و سپس با موفقیت در موش ها ادغام کرد.

محققان این حالت به گفته محققان حالت خام نام دارد. زیرا آن آنها می توانند به هر نوع سلولی در بدن، از جمله سلول های بنیادی دیگر تبدیل شوند.

علاوه بر این شاهکار چشمگیر، آنها دریافته اند که سلول های بنیادی ایجاد شده به طور قابل توجهی توانمندتر هستند و به آنها اجازه می دهد با محیط میزبان خود ترکیب شده و بهتر ادغام شوند.

این به طور قابل توجهی شانس ایجاد یک کیمارا (chimera) میان گونه ای را افزایش می دهد که به سلول های یک موجود اجازه می دهد تا به رشد موجود دیگر یاری کند.

کیمارا یا آمیژه و موزائیک دو اصطلاح معمول برای موجودات مخلوط است. در علم کیمیاگری باستان و امروزه در ژنتیک مخلوطی از حیوان و انسان را کیمارا می نامند.

محققان بعلاوه روشی را برای افزایش کارایی ادغام این سلول ها ابداع کردند. چنین تحقیقاتی می تواند برای پیوند سلول ها یا اندام ها از یک حیوان به حیوان دیگر، حتی از حیوانات دیگر به انسان مورد استفاده قرار گیرد.

هانا می گوید: اگر در آینده بخواهیم برای پیوند به انسان، لوزالمعده را در خوک ها پرورش دهیم، باید این تفاوت های بزرگ تکاملی بین گونه ها را در نظر بگیریم که از موش و انسان آغاز می گردد.

در حالی که مدتی طول می کشد تا بتوانیم اندام های انسانی را در آزمایشگاه برای پیوند توسعه دهیم، این تحقیق روی سلول های بنیادی، ما را یک قدم به این هدف نزدیک تر نموده است.

منبع: خبرکانادا

به "این کشف با ژنتیک مخلوطی از حیوان و انسان اتفاق می افتد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این کشف با ژنتیک مخلوطی از حیوان و انسان اتفاق می افتد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید