تلاقی زیبای اقیانوس و کویر

به گزارش سرگرمی های محبوب، بیابان نامیب بخشی از شگفتی های دنیای ما هست. شاید قرار گرفتن نام یک بیابان در شمار دلفریب ترین منظره ها دنیا، کاری غیر منتظره به نظر برسد. ولی باید پذیرفت که صحرای نامیب، یکی از زیباترین چشم اندازهای این دنیا است. در ادامه تصاویری از زیبایی این صحرا را مشاهده می کنید.

تلاقی زیبای اقیانوس و کویر صحرای نامیب یا بیابان نامیب یک بیابان ساحلی در جنوب آفریقا است که نام آن نامیب از ریشهٔ ناما به معنی پهناور گرفته شده است . صحرای نامیب یکی از مکان های شگفت انگیزیست زمین است که در آن می توان شاهد دیدار تماشایی اقیانوس سیرآب با کویر تشنه بود .

صحرای نامیب جنوبی محل قرارگیری تعدادی از بلندترین و تماشای ترین تپه های شنی دنیا است، تپه هایی از رنگ های صورتی گرفته تا نارنجی روشن. این تپه ها دقیقاً تا لبه اقیانوس اطلس ادامه دارند. تلاقی آب های سرد با تپه های شنی صحرای نامیب یکی از عجیب ترین مناظری است که می توانید ببینید.

صحرای نامیب و به عبارتی بیابان نامیب محدوده ای به وسعت 80٬950 کیلومتر مربع را اشغال نموده است و البته این بیابان از شمال به رود یوساب و در جنوب به شهر لودریتز محدود می گردد؛ و همین طور از غرب و شرق به تربیت به اقیانوس اطلس و دیوارهٔ نامیب محدود می گردد و از شمال تا جنوب آن نیز حدود 1600 کیلومتر طول دارد و عرض آن در جاهای مختلف از 50 تا 160 کیلومتر فرق دارد.

با اینکه که ساحل صحرای نامیب هزاران کیلومتر ادامه دارد، اما برترین مکان برای تماشا این تپه های شنی سواکپموند Swakopmund است. این محل که در نامیبیا به سواکپ مشهور است، بزرگترین شهر ساحلی کشور و مقصد تعطیلات محبوبی برای نامیبیایی هاست. آلمانی های شهر نیز در ساختمان های قدیمی زیبایی که مربوط به دوران استعمار آلمان می شوند، قابل تشخیصند و تضاد شدیدتری در این شهر کویری ایجاد نموده اند.

جالب است بدانید که پارک ملی نامیب قسمت بزرگی از صحرای نامیب را دربرمی گیرد. هر چند بیشتر منطقه ها آن به سختی قابلیت دسترسی دارند ولی چندین منطقهٔ توریستی را در خود جای داده است. از مهم ترین این جاذبه ها، ناحیهٔ مشهور سُسوسولی است.

منبع: سایت برترینها

منبع: راسخون

به "تلاقی زیبای اقیانوس و کویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاقی زیبای اقیانوس و کویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید