توفان کرونا و فرصت درآمدزایی بیشتر در مشاغل خدماتی

به گزارش سرگرمی های محبوب، با شیوع ویروس کرونا بسیاری از مشاغل کوچک محلی تعطیل شدند. اما برخی از مشاغل خدماتی ضروری به دلیل تقاضای مشتریان فعالیت خود را ادامه دادند. مانند تعمیر آسانسور، لوله کشی، تعمیرات و رنگ ساختمان، رفع خرابی سیم کشی برق، تعویض جک برقی درب پارکینگ و ... بیشتر شهر ها برای فعالیت های تجاری پروتکل های بهداشتی تنظیم کرده اند و این مشاغل خدماتی می توانند طبق آن به مشتریان خدمات ضروری ارائه دهند.

توفان کرونا و فرصت درآمدزایی بیشتر در مشاغل خدماتی

به گزارش دنیای اقتصاد به نقل از Forbes، آنجلا هیکس، بنیانگذار و مدیر ارشد بازاریابی یک وب سایت خدمات خانگی آمریکایی به نام Angies List است. این سایت فهرست به روز شده از مشاغل و پیمانکاران محلی را در اختیار کاربران می گذارد.

آنجلا هیکس درباره نحوه مقابله مشاغل خدماتی مستقل با توفان ویروس کرونا می گوید: متخصصان خدمات خانگی بر انجام تعمیرات اساسی تمرکز دارند. درحال حاضر با رعایت ایمنی و بهداشت، کار خود را دوباره شروع کردند. آن ها از فناوری های آنلاین استقبال کردند؛ چون می توانند از طریق عکس و صحبت آنلاین از مشتریان درباره مشکل به وجود آمده اطلاعات کسب کنند و فرصت های درآمدزایی بیشتری خواهند داشت.

خانم هیکس چند نکته به متخصصان خدماتی پیشنهاد می کند. ایجاد تغییر در شیوه بازاریابی و فعالیت آن ها ممکن است به ارائه بهتر این خدمات ارزشمند کمک و تقاضا را بیشتر کند.

خدماتی را انتخاب کنید که در فضای بسته نباشد. در صورت امکان پروژه های بیرون از خانه یا محل کار که نیازی به ارتباط مستقیم با مشتری ندارند انتخاب کنید. خدماتی که ارتباط کمتری با مشتری دارد در فصول سرد سال بهتر هستند و باعث می شود مشتریان نیز احساس امنیت کنند؛ زیرا بیشتر کار ها در بیرون از خانه یا ساختمان انجام می شود.

برای ارتباط با مشتری از فناوری استفاده کنید. از مشتریان بخواهید برای درخواست خود از برنامه های ارتباط ویدئویی و پیام متنی و عکس استفاده کنند و اطلاعات لازم ر ا در مورد جزئیات مشکل شان با شما به اشتراک بگذارند. اینگونه می توانید تماس فیزیکی با مشتریان خود را به حداقل برسانید. همچنین می توانید گزینه پیام متنی یا ارتباط ویدئویی را به وب سایت خود اضافه کنید.

پروژه ها را ترکیب کنید. اگر برای یک پروژه با مشتری صحبت می کنید، ببینید آیا آن ها تعمیر یا بازسازی دیگری دارند که بتوانید در همان بازه زمانی آن را انجام دهید. مدیریت چند پروژه در یک محل ایمن تر و کارآمدتر است و می تواند درآمد بیشتری ایجاد کند.

بازاریابی خود را توسعه دهید. به مشتریان بگویید که شما مسوول ارائه خدمات هستید و می توانید به آن ها کمک کنید. اگر ایمیل مشتریان را دارید، با در نظر دریافت پروتکل های منطقه ای، به آن ها بگویید که اکنون می توانید چه خدماتی را به مشتریان محلی ارائه دهید.

در رسانه های اجتماعی نکات تعمیراتی و نگهداری به مشتریان آموزش دهید. اگر در رسانه های اجتماعی فعالیت دارید، می توانید پیشنهاد، نکته های کمکی و نحوه کار را در این شرایط بحرانی به اشتراک بگذارید. اگر از رسانه های اجتماعی استفاده نمی کنید، حتما با کسی که در این کار تجربه دارد مشورت کنید و سریع آن را بیاموزید. وبلاگ های خودت انجام بده، DIY را پیدا کنید که تعمیر برخی لوازم را در خانه به شخص آموزش می دهد و آن را با پیوندی به وب سایت خود اضافه کنید. این گونه نیاز ها به حضور تکنسین در موارد غیر ضروری کمتر خواهد شد.

پول نقد دریافت نکنید. اگر از برنامه های پرداخت آنلاین استفاده می کنید، نیازی به دریافت پول نقد، چک و کارت اعتباری از مشتریان خود ندارید. در ابتدا از مشتری بپرسید که کدام روش پرداخت را مدنظر دارد و به او بگویید به دلیل رعایت ایمنی و بهداشت ترجیح می دهید که پرداخت به صورت دیجیتال یا آنلاین باشد.

قبل و بعد از کار پروتکل بهداشتی را رعایت کنید. شما به عنوان یک ارائه دهنده خدمات حرفه ای باید برای تمیز و ضدعفونی کردن سطوح موردنظر قبل از شروع کار، در حین انجام کار و همین طور در انتهای کار اقدامات دقیقی انجام دهید. حتما سطوح لمسی مانند دستگیره در و کلید چراغ را ضد عفونی کنید. باید طبق پروتکل های محلی یا CDC از تجهیزات ایمنی اولیه و لوازم بهداشتی شخصی استفاده کنید.

به آینده نگاه کنید. امیدواریم که زودتر از آنچه فکر می کنیم از این بحران خارج شویم و شرایط کاری بهبود پیدا کرده و مشتری و تقاضای زیادی برای پروژه های مختلف داشته باشید.

درحال حاضر برای چگونگی انجام کار برای مشتریانی که تقاضای خدمات ضروری را در اسرع وقت دارند، برنامه ریزی کنید. همچنین با سایر پیمانکاران و متخصصانی که ممکن است در آینده نزدیک برای پاسخگویی به تقاضای مشتری از آن ها استفاده کنید، ارتباط برقرار کنید. از فرصت پیش آمده استفاده کنید و خط مشی مناسب کسب وکار خود را با توجه به محدودیت های اجباری که ممکن است دوباره اتفاق بیفتد، معین کنید.

اگرچه اکنون شرایط سخت به نظر می رسد، اما این صنعت از نظر درآمد یک صنعت بزرگ و رو به رشد است. صنعت خدمات خانگی درخواستی در آمریکا در سال 2018 بیش از 600 میلیارد دلار درآمد کسب کرده و براساس گزارشی از نیویورک تایمز به طور مداوم درحال رشد است. راه هایی را برای تحمل این توفان پیدا کنید و برای رفتن به محل کار خود آماده شوید.

منبع: فرارو

به "توفان کرونا و فرصت درآمدزایی بیشتر در مشاغل خدماتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توفان کرونا و فرصت درآمدزایی بیشتر در مشاغل خدماتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید