جان بولتون: به ترامپ رای نمی دهم

به گزارش سرگرمی های محبوب، خبرنگاران : جان بولتون گفت: من در سال 2016 این کار را کردم و به او رای دادم، ولی بعد از تجربه ای که طی 17 ماه فعالیت در کاخ سفید پیدا کردم، دیگر این کار را نخواهم کرد.

جان بولتون: به ترامپ رای نمی دهم

به گزارش سرگرمی های محبوب به نقل از سرگرمی های محبوب، جان بولتون، مشاور اسبق امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه ای اختصاصی با شبکه خبری ام اس ان بی سی گفت: ترامپ تفاوت میان منافع شخصی و منافع ملی را تشخیص نمی دهد.

بر این اساس، بولتون گفت: به نظر من مسئله ای که ترامپ دارد این است که او فرق بین منافع شخصی خود و منافع ملی ایالات متحده آمریکا را نمی داند. مثلا او فکر می نماید که اگر او روابط شخصی خوبی با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه داشته باشد، این بدان معناست که روابط ایالت متحده آمریکا نیز با ترکیه خوب است. من نمی خواهم تاثیر روابط شخصی را بر سیاست خارجی نادیده بگیرم، ولی این دو موضوع یکسان نیستند.

بولتون در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: اگرچه من از جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 ایالات متحده حمایت نمی نماید، ولی در عین حال فکر نمی کنم که دونالد ترامپ فردی محافظه کار باشد.

بولتون اضافه کرد: من فکر نمی کنم که ترامپ کلا فلسفه ای داشته باشد. او از هیچ فلسفه و راهبرد مشخصی پیروی نمی نماید. تنها چیزی که برای او اهمیت دارد، این است چه چیزی برای منافع شخصی اش خوب است. به همین خاطر من در انتخابات به او رای نخواهم داد.

وی ادامه داد: من در سال 2016 این کار را کردم و به او رای دادم، ولی بعد از تجربه ای که طی 17 ماه فعالیت در کاخ سفید پیدا کردم، دیگر این کار را نخواهم کرد. در خصوص جو بایدن هم باید بگویم از نظر فلسفی با او هم عقیده نیستم؛ لذا از نظر من او گزینه خوبی برای انتخاب کردن نیست. به همین خاطر به فرد دیگری رای خواهم داد که هنوز انتخاب ننموده ام.

بولتون در خصوص فرایند استیضاح دونالد ترامپ از سوی نمایندگان حزب دموکرات در کنگره آمریکا نیز خاطر نشان کرد: دموکرات ها فرایند و رویه استیضاح ترامپ را به نادرستی مدیریت کردند. آن ها تصور می کردند که اگر ترامپ را استیضاح نمایند، می توانند به او لطمه و ضربه سیاسی بزنند و مانع از آن بشوند که او در آینده اشتباه خود را تکرار کند.

وی اضافه کرد: وقتی نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت میخواهد ترامپ را برای همواره استیضاح کند، همین منظور را داشت. ولی آن ها نفهمیدند که وقتی جمهوری خواستار را در منگنه قرار بدهند، به دست خودشان تضمین می نمایند که فرایند استیضاح در سنای آمریکا شکست خواهد خورد و ترامپ از اتهامات وارده تبرئه خواهد شد.

بولتون تاکید نمود: من دموکرات ها را مقصر می دانم که به اندازه کافی فکر نکردند که چه چیزی بیش از همه اهمیت دارد. همین دموکرات ها بودند که الان موقعیت ترامپ را تقویت نموده اند. فرایندی که آن ها در پیش گرفتند، درست نتیجه برعکس داشت و آن ها از همین موضوع تا به امروز ضرر می بینند.

منبع: اقتصادنیوز

به "جان بولتون: به ترامپ رای نمی دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جان بولتون: به ترامپ رای نمی دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید