خبرنگاران مدیرعامل هلال احمر: چهار هزار نفر از طرح ملی آمران سلامت در کرمان بهره مند شدند

به گزارش سرگرمی های محبوب، کرمان - خبرنگاران - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: طرح ملی آمران سلامت با هدف مبارزه با شیوع موج سوم اپیدمی کرونا در این استان راه اندازی شده و تا به امروز چهار هزار نفر از خدمات این طرح بهره مند شده اند.

خبرنگاران مدیرعامل هلال احمر: چهار هزار نفر از طرح ملی آمران سلامت در کرمان بهره مند شدند

به گزارش سرگرمی های محبوب، رضا فلاح شامگاه آدینه در جمع سرگرمی های محبوب اضافه نمود: طرح ملی آمران سلامت از روز پنجم آبان ماه به مدت 10 روز در 180 پایگاه ثابت و سیار استان کرمان اجرایی شده است.

وی با اشاره به مشارکت 418 نفر از اعضای جوانان در اجرای این طرح گفت: 34 خانه هلال استان کرمان نیز تا به امروز برای اجرای طرح آمران سلامت در روستاها اعلام همکاری نموده اند.

وی مطرح نمود: اعضای جوانان و داوطلبان در این طرح علاوه بر تذکر زبانی به افرادی که نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت نمی نمایند، با توزیع 600 عدد ماسک و 35 لیتر مایع ضدعفونی نماینده آنان را به رعایت پروتکل های بهداشتی تشویق کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: پایگاه های طرح آمران سلامت در اماکن شلوغ شهرها مثل فروشگاه های عظیم، ورودی ترمینال های مسافربری، راه آهن، میادین اصلی شهر و سایر مکان های پر تردد برپا شده است.

وی اضافه نمود: توسعه آموزش های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری بر مبنای جلب مشارکت مدنی و حمایت بهداشتی درمانی از قشر آسیب پذیر جامعه در روبرو با ویروس کرونا در سراسر کشور از اهداف اجرای طرح آمران سلامت است.

رزمایش پدافند غیرعامل هلال احمر در کرمان برگزار گردید

فلاح گفت: رزمایش پدافند غیرعامل با مشارکت نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان و اعضای داوطلب و آموزش دیده خانه هلال گروه صنعتی شاخص به مناسبت هفته پدافند غیرعامل برگزار گردید.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اهمیت برگزاری مانورهای آموزشی در حوزه پدافند غیرعامل بیان داشت: هدف از اجرای این مانورها گفتمان سازی و فرهنگ سازی است و اگر آحاد جامعه آموزش های لازم را ببینند، سطح هوشیاری مردم نیز افزایش خواهد یافت.

وی اضافه نمود: اگر در پدافند غیرعامل زیرساخت ها و همه موضوعات در نظر گرفته گردد؛ آموزش های همگانی ضرورت انکار ناپذیر پدافند غیرعامل است.

وی با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل یک موضوع توانبخشی است و احتیاج به همراهی آحاد جامعه دارد، گفت: امروز جمعیت هلال احمر به عنوان تنها سازمان رسمی غیردولتی عملیات امدادرسانی کشور در هنگام بروز هرگونه سانحه طبیعی و غیرطبیعی آمادگی کامل دارد که نقش خود را ایفا نماید.

فلاح به برنامه ریزی، پیش بینی، شناخت تهدیدها، حفظ بقاء و پیشگیری تاکید نمود و گفت: آمادگی همگانی در برابر بحران های طبیعی و غیرطبیعی گواه بر این دارد که جمعیت هلال احمر یک ماهیت غیرعاملی دارد.

وی با اشاره به اهمیت راه اندازی خانه های هلال اضافه نمود: در هر روستا یک خانه هلال ایجاد کردیم تا فرهنگ مقابله با حوادث در استان ارتقا پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب بر حضور مخلصانه و مؤمنانه در یاری به مردم تأکید دارند، اضافه نمود: ایجاد خانه هلال در کارخانجات در سراسر استان در حال اجرا است و کارخانه لاستیک شاخص اولین بنگاه مالی در کشور است که خانه هلال در آن راه اندازی شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان توضیح داد: بنگاه های مالی در پشتیبانی و امدادرسانی حوادث، بازوی بسیار مهمی برای جمعیت هلال احمر محسوب می شوند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مدیرعامل هلال احمر: چهار هزار نفر از طرح ملی آمران سلامت در کرمان بهره مند شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مدیرعامل هلال احمر: چهار هزار نفر از طرح ملی آمران سلامت در کرمان بهره مند شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید