درگاه های ورود بانوان به زیست بوم فناوری باید اختصاصی سازی شود ، راهکار هایی برای حضور فعال زنان در عرصه نوآوری

به گزارش سرگرمی های محبوب، معاون سابق توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس گفت: برای آنکه زنان سهم بیشتری را در زیست بوم فناوری و نوآوری داشته باشند، باید درگاه های ورود به این زیست بوم را برای بانوان بعضا اختصاصی سازی کنیم.

درگاه های ورود بانوان به زیست بوم فناوری باید اختصاصی سازی شود ، راهکار هایی برای حضور فعال زنان در عرصه نوآوری

اکبر قنبرپور معاون سابق توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس در گفتگو با خبرنگار دانشگاه سرگرمی های محبوب، درباره راهکار های نوین برای اینکه زنان سهم بیشتری را در عرصه فناوری و نوآوری داشته باشند، گفت: در درجه اول باید درگاه های ورود به این زیست بوم را برای بانوان بعضا اختصاصی سازی کنیم البته دو طیف فکری در این زمینه وجود دارد.

وی ادامه داد: برخی معتقدند که هیچ برنامه خاصی در این رابطه نباید داشت و بانوان همچون آقایان می توانند جایگاه خود را در این عرصه پیدا کنند، اما برخی دیگر معتقدند به دلیل شرایطی که بانوان متفاوت از آقایان با آن روبه رو هستند باید نگاه ویژه ای داشت. من هم با دسته دوم هم عقیده ام و فکر می کنم باید راستا های ویژه ای را در نظر گرفت.

معاون سابق توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس گفت: در این راستا بود که سال گذشته یک پاویونی را به نام زنان پیشگام در دهمین نمایشگاه اینوتکس به جریان انداختیم و برای دوره یازدهم این نمایشگاه هم، راه اندازی این پاویون را در برنامه داریم تا کمک کنیم بانوان بتوانند در اشتراک تجربیات خود فعال تر از آقایان ظاهر شوند.

قنبرپور اظهار داشت: طبق تجربه در موضوعات سرمایه گذاری و مشارکت، بانوان از آقایان انگیزه بیشتری دارند. هرچند که علاقه و انگیزه بانوان برای فعالیت در زیست بوم فناوری بیشتر است، اما آمار های ما نشان می دهد که مشارکت بانوان نسبت به آقایان در این زیست بوم یک چهارم به سه چهارم است البته نمی خواهیم که این آمار برابر شود، اما امیدواریم در اینوتکس شاهد مشارکت 40 درصدی بانوان در غرفه داران استارتاپی، سخنرانان، منتور ها و سرمایه گذاران باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که چگونه باید فعالیت بانوان در زیست بوم فناوری را تقویت و آن ها را به این راستا تشویق و ترغیب کرد، اظهار داشت: اولین قدم برای مشارکت بیشتر بانوان، آموزش است. خیلی از بانوان کشور علیرغم داشتن مدارک تحصیلی عالیه، اما برای نقش آفرینی و ورود به عرصه کارآفرینی آموزش لازم را ندیده اند. دومین قدم شبکه سازی بین بانوان از طریق برگزاری رویداد ها و گردهمایی های و سومین قدم البته فرهنگسازی در این زمینه است که جامعه بپذیرد بانوان هم می توانند در این حوزه نقش پررنگ تری داشته باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "درگاه های ورود بانوان به زیست بوم فناوری باید اختصاصی سازی شود ، راهکار هایی برای حضور فعال زنان در عرصه نوآوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگاه های ورود بانوان به زیست بوم فناوری باید اختصاصی سازی شود ، راهکار هایی برای حضور فعال زنان در عرصه نوآوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید