درگیری دوباره میان معترضان و نیروهای ارتش در جنوب تونس

به گزارش سرگرمی های محبوب، استان تطاوین در جنوب تونس روز آدینه باردیگر شاهد درگیری های دوباره میان معترضان و نیروهای ارتش این کشور بود و نگرانی هایی در خصوص وخامت اوضاع وجود دارند.

درگیری دوباره میان معترضان و نیروهای ارتش در جنوب تونس

به نقل از ارم نیوز، ساکنان شهر رماده در استان تظاوین ارتش تونس را به استفاده از زور افراطی در مقابله با اعتراضات مسالمت آمیز که در آن توسعه کشور، فرصت های شغلی و تقسیم عادلانه منابع کشور درخواست شده بود، متهم کردند. به این ترتیب خیابان های این شهر شاهد عملیات تعقیب و گریز میان معترضان و نیروهای ارتش بود.

طبق گزارش ارم نیوز، از بعضی ساختمان های شهر رماده دود برخاسته و سنگ و لاستیک های شعله ور در خیابان های مملو از جمعیت مشاهده دیده شدند.

یکی از شاهدان عینی به ارم نیوز گفت: اتفاقاتی که ظهر امروز در خیابان های رماده رخ دادند را تنها در عراق یا سوریه می بینیم. مسؤولان دولتی اتفاقات رماده و استان تطاوین کجا هستند؟

بعضی از ساکنان رماده ضمن ابراز تعجب از نحوه برخورد میدانی ارتش با این شرایط به ویژه که این نهاد نظامی به انضباط و خویشتن داری مشهور است، از رئیس جمهور خواستند در این مساله ورود نموده و به این مسخرگی خاتمه دهد.

وزارت دفاع تونس تا این لحظه بیانیه ای در شرح شرایط میدانی استان تطاوین و دلایل شروع دوباره درگیری ها ارائه ننموده است.

استان تطاوین در جنوب تونس چند روزی است، شاهد تظاهرات جمعی از معترضان خشمگین در خیابان هاست، آنها تهدید نموده اند پمپاژ نفت را متوقف نموده و پمپ موجود در منطقه الکامور را به کنترل خود در می آورند، آنها خواهان اجرای توافقنامه کامور هستند که در سال 2017 با دولت امضا شد اما تا به امروز اجرا نشده است.

همچنین این استان چند روزی است که با اعتصاب عمومی روبرو است. به گفته بعضی از دنبال کننندگان تحولات تونس، دخالت ارتش برای آرام کردن اوضاع باعث خسارت بیشتر شده و خطرات بیشتری را ایجاد نموده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "درگیری دوباره میان معترضان و نیروهای ارتش در جنوب تونس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری دوباره میان معترضان و نیروهای ارتش در جنوب تونس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید